Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spaanse bondscoach hoopt dat gevoel van 2010 weer terugkeert

Spaanse bondscoach hoopt dat gevoel van 2010 weer terugkeert

ROTTERDAM (ANP) - De Spaanse bondscoach Luis de la Fuente hoopt oude tijden te laten herleven. De Spaanse voetbalploeg pakte afgelopen weekend de eerste prijs sinds 2012 door in Rotterdam de Nations League te winnen. Kroatië werd na strafschoppen verslagen.

"Ik ben blij, blij voor de spelers, de staf en voor Spanje. Ik hoop dat we het gevoel terugkrijgen van het WK van 2010. Dat we weer trots zijn om ons land te mogen vertegenwoordigen", zei De la Fuente. "Ik ken deze groep heel goed, ik heb ze op elk niveau zien winnen. Het is duidelijk dat winnen de groep meer glans geeft, en ik verwacht dat er in de toekomst meer vreugde zal komen. Dit geeft ons meer kracht, vertrouwen en rust. Meestal herhaalt deze reeks zich in de toekomst, als we weer gewend raken aan winnen."

Spanje werd in 2010 wereldkampioen door in de finale in Zuid-Afrika Oranje te verslaan. Twee jaar later werden de Spanjaarden ook Europees kampioen, net als in 2008. Sinds het EK van 2012 vielen de resultaten tegen. Op het afgelopen WK, in Qatar, verloor het land al in de achtste finales.

Reactie bondscoach Dalic

Kroatië werd op dat WK derde, maar een hoofdprijs ontbreekt nog altijd. "Het is moeilijk voor ons allemaal na alle finales", aldus bondscoach Zlatko Dalic. "We balen ervan dat we nog geen beker hebben gepakt vanwege de sfeer en alles. Maar al met al moeten we trots zijn. Met drie medailles hebben we geschiedenis geschreven. We hebben laten zien nog altijd tot veel in staat te zijn."

Dalic hoopt in de toekomst nog te kunnen beschikken over Luka Modric, die mogelijk zijn interlandloopbaan gaat beëindigen. "Luka heeft gezegd dat hij de beslissing zelf gaat nemen. Hij heeft geweldig gespeeld en 120 minuten lang alles gegeven. Ik hoop dat hij doorgaat, want hij is erg belangrijk voor ons."

Zege op Oranje

Kroatië won eerder in de week met 4-2 van Oranje. De beslissing viel pas in de verlenging.

Meer uit Voetbal

Slot voelt bij Liverpool steun van beleidsbepalers en fans

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot van Liverpool voelt zich nog altijd gesteund door de beleidsbepalers en de supporters van de club. De regerend kampioen is bezig aan een teleurstellend seizoen en heeft alleen in de Champions League nog een kans op een prijs.

11 minuten geleden
Assistent-bondscoach Polen op 49-jarige leeftijd overleden

WARSCHAU (ANP/DPA) - De assistent-bondscoach van het Poolse voetbalelftal is overleden, meldt de Poolse voetbalbond PZPN. Jacek Magiera werd 49 jaar.

14 minuten geleden
PSV neemt na 'bewustwordingsprogramma' weer fans mee naar Ajax

EINDHOVEN (ANP) - PSV neemt begin mei weer supporters mee naar de uitwedstrijd tegen Ajax. Vorig seizoen bleef het vak voor de fans van de Eindhovenaren leeg. PSV koos daarvoor "omdat meer tijd nodig was om een bewustwordingsprogramma rond antisemitisme goed te implementeren."

22 minuten geleden
Schreuder ziet duel NEC - Feyenoord niet als cruciaal voor plek 2

NIJMEGEN (ANP) - Trainer Dick Schreuder van NEC ziet het duel met Feyenoord van zondag niet als cruciaal voor de uiteindelijke tweede plaats in de Eredivisie. "Die tweede plek wordt niet beslist in dit weekend", zei de coach in aanloop naar de wedstrijd tussen de nummers 2 en 3 van de ranglijst.

1 uur geleden
Geen straf voor Depay na gebruik telefoon op bank bij Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft geen straf gekregen na het ongeoorloofde gebruik van zijn telefoon tijdens de wedstrijd van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1) in maart. Het Braziliaanse sporttribunaal STJD besloot de topscorer aller tijden van Oranje slechts een waarschuwing te geven.

2 uur geleden
AZ na ruime nederlaag bij Sjachtar dicht bij uitschakeling

KRAKAU (ANP) - AZ is ver verwijderd van een plaats in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld ging in Krakau ruim onderuit bij Sjachtar Donetsk: 3-0. Bij rust was het nog 0-0. Alle doelpunten vielen in de laatste twintig minuten.

14 uur geleden
Oud-Ajacied Kudus moet na terugslag vrezen voor WK

LONDEN (ANP/RTR) - Mohammed Kudus kan in juni mogelijk niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De oud-Ajacied heeft een terugval in zijn herstel van een blessure aan zijn bovenbeen, meldt zijn werkgever Tottenham Hotspur.

14 uur geleden