Spaanse bondscoach hoopt dat gevoel van 2010 weer terugkeert
ROTTERDAM (ANP) - De Spaanse bondscoach Luis de la Fuente hoopt oude tijden te laten herleven. De Spaanse voetbalploeg pakte afgelopen weekend de eerste prijs sinds 2012 door in Rotterdam de Nations League te winnen. Kroatië werd na strafschoppen verslagen.
"Ik ben blij, blij voor de spelers, de staf en voor Spanje. Ik hoop dat we het gevoel terugkrijgen van het WK van 2010. Dat we weer trots zijn om ons land te mogen vertegenwoordigen", zei De la Fuente. "Ik ken deze groep heel goed, ik heb ze op elk niveau zien winnen. Het is duidelijk dat winnen de groep meer glans geeft, en ik verwacht dat er in de toekomst meer vreugde zal komen. Dit geeft ons meer kracht, vertrouwen en rust. Meestal herhaalt deze reeks zich in de toekomst, als we weer gewend raken aan winnen."
Spanje werd in 2010 wereldkampioen door in de finale in Zuid-Afrika Oranje te verslaan. Twee jaar later werden de Spanjaarden ook Europees kampioen, net als in 2008. Sinds het EK van 2012 vielen de resultaten tegen. Op het afgelopen WK, in Qatar, verloor het land al in de achtste finales.
Reactie bondscoach Dalic
Kroatië werd op dat WK derde, maar een hoofdprijs ontbreekt nog altijd. "Het is moeilijk voor ons allemaal na alle finales", aldus bondscoach Zlatko Dalic. "We balen ervan dat we nog geen beker hebben gepakt vanwege de sfeer en alles. Maar al met al moeten we trots zijn. Met drie medailles hebben we geschiedenis geschreven. We hebben laten zien nog altijd tot veel in staat te zijn."
Dalic hoopt in de toekomst nog te kunnen beschikken over Luka Modric, die mogelijk zijn interlandloopbaan gaat beëindigen. "Luka heeft gezegd dat hij de beslissing zelf gaat nemen. Hij heeft geweldig gespeeld en 120 minuten lang alles gegeven. Ik hoop dat hij doorgaat, want hij is erg belangrijk voor ons."
Zege op Oranje
Kroatië won eerder in de week met 4-2 van Oranje. De beslissing viel pas in de verlenging.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion met 2-1 gewonnen. De ploeg van trainer Mikel Arteta blijft koploper van de Premier League, met een voorsprong van 2 punten op Manchester City, dat eerder op zaterdag zegevierde bij Nottingham Forest (1-2).
29 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een moeizame zege op Wolverhampton Wanderers geboekt (2-1). Ryan Gravenberch maakte de openingstreffer voor de kampioen, op aangeven van Jeremie Frimpong. Florian Wirtz trof vlak voor rust doel voor de ploeg van trainer Arne Slot. Santiago Bueno maakte de wedstrijd in de tweede helft weer spannend.
31 minuten geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Brighton & Hove Albion. De rechtsback is volgens trainer Mikel Arteta geblesseerd. De coach gaf vlak voor het duel geen details over de blessure van de international van het Nederlands elftal.
2 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Tijjani Reijnders heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Manchester City op Nottingham Forest (1-2). De middenvelder opende de score. Vervolgens maakte Omari Hutchinson gelijk en tekende Rayan Cherki voor de winnende treffer.
3 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest wil een tribune van het stadion City Ground vernoemen naar John Robertson. De voormalige buitenspeler overleed afgelopen week op 72-jarige leeftijd. "Ik heb het bestuur geadviseerd om onze held zo te eren", zei clubeigenaar Evangelos Marinakis vlak voor het thuisduel met Manchester City.
4 uur geledenAGADIR (ANP/Belga) - Bondscoach Hugo Broos van Zuid-Afrika is boos over de onduidelijke regels van de arbitrage op de Afrika Cup. De Belg uitte zijn ongenoegen na afloop van de 1-0-nederlaag tegen Egypte in Marokko. "Voor het toernooi werd een meeting georganiseerd met de scheidsrechters. Ze legden ons de reglementen nog eens uit. Het waren wel vijftig regels, allemaal voor overtredingen en rode kaarten. Je ziet de bomen door het bos niet meer en niemand weet meer wat te doen", zei Broos.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.
19 uur geleden