Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spaanse bondscoach hoopt dat gevoel van 2010 weer terugkeert

Spaanse bondscoach hoopt dat gevoel van 2010 weer terugkeert

ROTTERDAM (ANP) - De Spaanse bondscoach Luis de la Fuente hoopt oude tijden te laten herleven. De Spaanse voetbalploeg pakte afgelopen weekend de eerste prijs sinds 2012 door in Rotterdam de Nations League te winnen. Kroatië werd na strafschoppen verslagen.

"Ik ben blij, blij voor de spelers, de staf en voor Spanje. Ik hoop dat we het gevoel terugkrijgen van het WK van 2010. Dat we weer trots zijn om ons land te mogen vertegenwoordigen", zei De la Fuente. "Ik ken deze groep heel goed, ik heb ze op elk niveau zien winnen. Het is duidelijk dat winnen de groep meer glans geeft, en ik verwacht dat er in de toekomst meer vreugde zal komen. Dit geeft ons meer kracht, vertrouwen en rust. Meestal herhaalt deze reeks zich in de toekomst, als we weer gewend raken aan winnen."

Spanje werd in 2010 wereldkampioen door in de finale in Zuid-Afrika Oranje te verslaan. Twee jaar later werden de Spanjaarden ook Europees kampioen, net als in 2008. Sinds het EK van 2012 vielen de resultaten tegen. Op het afgelopen WK, in Qatar, verloor het land al in de achtste finales.

Reactie bondscoach Dalic

Kroatië werd op dat WK derde, maar een hoofdprijs ontbreekt nog altijd. "Het is moeilijk voor ons allemaal na alle finales", aldus bondscoach Zlatko Dalic. "We balen ervan dat we nog geen beker hebben gepakt vanwege de sfeer en alles. Maar al met al moeten we trots zijn. Met drie medailles hebben we geschiedenis geschreven. We hebben laten zien nog altijd tot veel in staat te zijn."

Dalic hoopt in de toekomst nog te kunnen beschikken over Luka Modric, die mogelijk zijn interlandloopbaan gaat beëindigen. "Luka heeft gezegd dat hij de beslissing zelf gaat nemen. Hij heeft geweldig gespeeld en 120 minuten lang alles gegeven. Ik hoop dat hij doorgaat, want hij is erg belangrijk voor ons."

Zege op Oranje

Kroatië won eerder in de week met 4-2 van Oranje. De beslissing viel pas in de verlenging.

Meer uit Voetbal

Aston Villa laat zich verrassen bij Wolverhampton

WOLVERHAMPTON (ANP) - Aston Villa heeft zich laten verrassen bij Wolverhampton Wanderers. De nummer 3 van Engeland verloor met 2-0 bij de laagst geklasseerde ploeg uit de Premier League. Het was pas de tweede competitiezege van het seizoen voor Wolverhampton.

1 uur geleden
RC Lens verspeelt opnieuw punten in Franse titelstrijd

STRAATSBURG (ANP) - RC Lens heeft voor de tweede keer op rij punten verspeeld in de Franse titelstrijd. De nummer 2 van de competitie speelde met 1-1 gelijk bij RC Strasbourg. Vorige week verloor Lens thuis tegen AS Monaco, na een 2-0-voorsprong (2-3).

2 uur geleden
Telstar boekt belangrijke zege op NAC in strijd tegen degradatie

VELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft tegen NAC Breda een belangrijke zege geboekt in de strijd tegen degradatie. De nummer 17 van de Eredivisie won met 3-0 van de concurrent, die één plaats hoger op de ranglijst staat. Telstar heeft 21 punten, 1 punt minder dan NAC.

2 uur geleden
FIFA stuurt delegatie naar Mexico om veiligheid te beoordelen

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA stuurt een delegatie naar Mexico om onder meer de veiligheid te beoordelen voor het WK voetbal van komende zomer. Dat maakte de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bekend. Volgens de president zou de missie zich echter vooral richten op verkeers- en transportproblemen voor voetbalfans.

4 uur geleden
Bayern zonder Ito en mogelijk Neuer in topduel met Dortmund

MÜNCHEN (ANP/AFP/DPA) - Koploper Bayern München kan zaterdag voor het topduel met Borussia Dortmund geen beroep doen op de geblesseerde verdediger Hiroki Ito. De Japanse international kampt met een hamstringblessure. Volgens mediaberichten is keeper Manuel Neuer ook niet afgereisd naar Dortmund.

6 uur geleden
Feyenoord-trainer Van Persie vindt kritiek op Sterling misplaatst

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vindt de kritiek op zijn nieuwste aanwinst Raheem Sterling misplaatst. De 82-voudig Engels international die transfervrij overkwam naar Rotterdam speelde zondag een half uur tegen Telstar. "Om hem zo af te branden op basis van zijn eerste half uur in dik een half jaar, vind ik heel misplaatst", zei Van Persie tijdens een persconferentie in aanloop naar het competitieduel met FC Twente. "Dan snap je er werkelijk waar helemaal niks van."

10 uur geleden
Malen loot met Roma Italiaans onderonsje tegen Bologna in EL

NYON (ANP) - Donyell Malen krijgt een Italiaans onderonsje in de achtste finale van de Europa League. De Oranje-international is met AS Roma gekoppeld aan Bologna. Bij Bologna treft hij zijn landgenoot Thijs Dallinga.

10 uur geleden