Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spaanse bondscoach hoopt dat gevoel van 2010 weer terugkeert

Spaanse bondscoach hoopt dat gevoel van 2010 weer terugkeert

ROTTERDAM (ANP) - De Spaanse bondscoach Luis de la Fuente hoopt oude tijden te laten herleven. De Spaanse voetbalploeg pakte afgelopen weekend de eerste prijs sinds 2012 door in Rotterdam de Nations League te winnen. Kroatië werd na strafschoppen verslagen.

"Ik ben blij, blij voor de spelers, de staf en voor Spanje. Ik hoop dat we het gevoel terugkrijgen van het WK van 2010. Dat we weer trots zijn om ons land te mogen vertegenwoordigen", zei De la Fuente. "Ik ken deze groep heel goed, ik heb ze op elk niveau zien winnen. Het is duidelijk dat winnen de groep meer glans geeft, en ik verwacht dat er in de toekomst meer vreugde zal komen. Dit geeft ons meer kracht, vertrouwen en rust. Meestal herhaalt deze reeks zich in de toekomst, als we weer gewend raken aan winnen."

Spanje werd in 2010 wereldkampioen door in de finale in Zuid-Afrika Oranje te verslaan. Twee jaar later werden de Spanjaarden ook Europees kampioen, net als in 2008. Sinds het EK van 2012 vielen de resultaten tegen. Op het afgelopen WK, in Qatar, verloor het land al in de achtste finales.

Reactie bondscoach Dalic

Kroatië werd op dat WK derde, maar een hoofdprijs ontbreekt nog altijd. "Het is moeilijk voor ons allemaal na alle finales", aldus bondscoach Zlatko Dalic. "We balen ervan dat we nog geen beker hebben gepakt vanwege de sfeer en alles. Maar al met al moeten we trots zijn. Met drie medailles hebben we geschiedenis geschreven. We hebben laten zien nog altijd tot veel in staat te zijn."

Dalic hoopt in de toekomst nog te kunnen beschikken over Luka Modric, die mogelijk zijn interlandloopbaan gaat beëindigen. "Luka heeft gezegd dat hij de beslissing zelf gaat nemen. Hij heeft geweldig gespeeld en 120 minuten lang alles gegeven. Ik hoop dat hij doorgaat, want hij is erg belangrijk voor ons."

Zege op Oranje

Kroatië won eerder in de week met 4-2 van Oranje. De beslissing viel pas in de verlenging.

Meer uit Voetbal

Bondscoach Koeman acht kans klein dat hij nog clubtrainer wordt

TOULOUSE (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman acht de kans erg klein dat hij ooit nog als clubtrainer gaat werken. Dat zei de 62-jarige bondscoach in het programma De Avondetappe van de NOS.

2 uur geleden
Ajax verhuurt Van Axel Dongen aan sc Heerenveen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Amourricho van Axel Dongen komend seizoen aan sc Heerenveen. De 20-jarige buitenspeler beschikt in Amsterdam nog over een contract tot en met 30 juni 2027.

3 uur geleden
Leicester City vindt in Cifuentes opvolger Van Nistelrooij

LEICESTER (ANP) - Leicester City heeft een opvolger gevonden voor Ruud van Nistelrooij, die als coach moest vertrekken na de degradatie van de club uit de Premier League. De 43-jarige Spanjaard Martí Cifuentes is aangesteld als hoofdtrainer, meldt de club. Cifuentes was voorheen trainer van Queens Park Rangers.

5 uur geleden
AZ neemt Deense aanvaller Jensen over van Viborg

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft de Deense voetballer Isak Jensen overgenomen van Viborg FF. De 21-jarige vleugelaanvaller heeft een contract in Alkmaar getekend tot medio 2030.

5 uur geleden
Sparta bevestigt huurovereenkomst doelman Drommel van PSV

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam meldt de komst van doelman Joël Drommel van PSV. De 28-jarige doelman wordt voor een seizoen gehuurd en kan de plaats gaan innemen van Nick Olij, die Sparta verruilde voor de landskampioen uit Eindhoven.

5 uur geleden
FIFA opent kaartverkoop voor WK voetbal 2026 op 10 september

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft dinsdag bekendgemaakt dat voetbalfans vanaf 10 september voor het eerst de kans krijgen om via een loting kaartjes te bestellen voor het WK voetbal van 2026 dat plaatsvindt in Canada, Mexico en de Verenigde Staten. Geïnteresseerden moeten zich daarvoor inschrijven op de website van de FIFA.

7 uur geleden
Aston Villa neemt keeper Bizot over van Stade Brest

BIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft doelman Marco Bizot overgenomen van Stade Brest. De club uit Birmingham heeft de oud-keeper van AZ voor een niet bekendgemaakt bedrag overgenomen van de Franse club.

8 uur geleden