Spaanse bondscoach Enrique fan van Barça-talent Pedri
BARCELONA (ANP) - De getalenteerde tiener Pedri van FC Barcelona kan in de aanloop naar het EK komende zomer vermoedelijk een oproep verwachten van bondscoach Luis Enrique. De voorman van Spanje houdt naar eigen zeggen de stormachtige ontwikkeling van de 18-jarige middenvelder nauwlettend in de gaten.
"We hebben hem nog niet geselecteerd, maar hij behoort inmiddels wel tot de groep kandidaten", liet Enrique weten. "Hij is vaste keus bij Jong Spanje, maar dat wil niet zeggen dat ik hem niet voor het EK van de A-selectie kan oproepen. Wat dat betreft, heb ik de vrije hand. Ik selecteer spelers die een plaats in de EK-selectie verdienen. Pedri kan tussen nu en maart bij de groep komen. Hij is een speler die we vrijwel allemaal graag zien voetballen."
Pedri is dit seizoen onder trainer Ronald Koeman uitgegroeid tot een vaste waarde. Het samenspel met vooral sterspeler Lionel Messi verloopt goed en hij straalt op het veld voor een tiener al veel flair en zelfvertrouwen uit.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NAC Breda is na een nieuwe nederlaag naar de laatste plaats in de Eredivisie gezakt. De kwakkelende ploeg van coach Carl Hoefkens verloor in eigen huis van Excelsior met 2-0. NAC speelde het overgrote deel van de wedstrijd met tien man, omdat Rio Hillen in de 12e minuut de rode kaart kreeg. Excelsior nam de drie punten dankbaar aan; het elftal van trainer Ruben den Uil klom naar de tiende plaats.
10 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid kan voorlopig geen beroep doen op de Braziliaan Rodrygo. De aanvaller heeft een peesontsteking in zijn rechterhamstring, meldt de Spaanse voetbalclub op zijn website. Real doet geen mededeling over de duur van zijn afwezigheid, maar de aard van de blessure vraagt om een zorgvuldige behandeling.
12 uur geledenRIYAD (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo mist vrijdag ook de thuiswedstrijd van Al Nassr tegen Al Ittihad. Volgens veel media is de Portugese vedette nog steeds teleurgesteld in het staatsinvesteringsfonds PIF uit Saudi-Arabië.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Thijs Kraaijeveld definitief naar de selectie van het eerste elftal gehaald. De 18-jarige verdediger trainde al vaak mee met de ploeg van trainer Robin van Persie.
15 uur geledenTURIJN (ANP) - Perr Schuurs heeft per direct afscheid genomen van Torino. Dat meldt de nummer 13 van de Serie A op de eigen website.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie veroordeelt de bedreigingen aan het adres van directeur Dennis te Kloese van Feyenoord. "Ik vind het respectloos tegenover Dennis", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zondag met FC Utrecht.
17 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Bram Nuytinck (35) keert terug in de selectie van NEC voor de Eredivisiewedstrijd tegen Heracles Almelo van zaterdag. De ervaren centrale verdediger scheurde zijn kruisband in april vorig jaar en is nu voldoende hersteld.
20 uur geleden