Spaanse bondscoach Enrique fan van Barça-talent Pedri
BARCELONA (ANP) - De getalenteerde tiener Pedri van FC Barcelona kan in de aanloop naar het EK komende zomer vermoedelijk een oproep verwachten van bondscoach Luis Enrique. De voorman van Spanje houdt naar eigen zeggen de stormachtige ontwikkeling van de 18-jarige middenvelder nauwlettend in de gaten.
"We hebben hem nog niet geselecteerd, maar hij behoort inmiddels wel tot de groep kandidaten", liet Enrique weten. "Hij is vaste keus bij Jong Spanje, maar dat wil niet zeggen dat ik hem niet voor het EK van de A-selectie kan oproepen. Wat dat betreft, heb ik de vrije hand. Ik selecteer spelers die een plaats in de EK-selectie verdienen. Pedri kan tussen nu en maart bij de groep komen. Hij is een speler die we vrijwel allemaal graag zien voetballen."
Pedri is dit seizoen onder trainer Ronald Koeman uitgegroeid tot een vaste waarde. Het samenspel met vooral sterspeler Lionel Messi verloopt goed en hij straalt op het veld voor een tiener al veel flair en zelfvertrouwen uit.
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft de derde plaats in de Bundesliga en daarmee een ticket voor de Champions League veiliggesteld. De ploeg van trainer Ole Werner won in eigen huis met 2-1 van St. Pauli, dat door de nederlaag moet vrezen voor degradatie.
21 minuten geledenMARSEILLE (ANP) - Pierre-Emerick Aubameyang is uit de selectie van Olympique Marseille gezet. De 36-jarige spits heeft volgens veel Franse media tijdens een trainingskamp een brandblusser leeggespoten over een slapend lid van de technische staf.
43 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - Reisorganisatie Corendon stopt na het WK van 2026 met het sponsoren van de nationale voetbalploeg van Curaçao. Topman Atilay Uslu was volgens veel media een groot voorstander van de terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. Hij belooft wel alle financiële verplichtingen tot en met het WK na te komen. "Ik ben een man van mijn woord", verklaarde hij aan de krant Èxtra.
54 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft thuis niet kunnen winnen van Chelsea. Trainer Arne Slot moest in het duel op Anfield genoegen nemen met een 1-1-gelijkspel. Gravenberch scoorde voor Liverpool.
2 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Mats Wieffer mist zaterdag de wedstrijd van Brighton & Hove Albion tegen Wolverhampton Wanderers. De Nederlander was een twijfelgeval, maar niet op tijd fit. Trainer Fabian Hürzeler liet in aanloop naar het duel in de Premier League weten dat hij een 'lichte enkelblessure' heeft.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Sterspeler Kylian Mbappé van Real Madrid lijkt voldoende hersteld van een spierblessure en kan mogelijk zondag zijn rentree maken in de klassieker tegen FC Barcelona. Dat meldde coach Álvaro Arbeloa in aanloop naar de Clásico, waarin de Catalaanse ploeg de Spaanse titel kan veiligstellen.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond heeft zaterdag nog eens gezegd dat het nationale elftal meedoet aan het WK voetbal deze zomer. De bond eist wel dat de gezamenlijke gastlanden, de Verenigde Staten, Canada en Mexico, voldoen aan enkele voorwaarden.
4 uur geleden