Spaanse bondscoach Enrique fan van Barça-talent Pedri
BARCELONA (ANP) - De getalenteerde tiener Pedri van FC Barcelona kan in de aanloop naar het EK komende zomer vermoedelijk een oproep verwachten van bondscoach Luis Enrique. De voorman van Spanje houdt naar eigen zeggen de stormachtige ontwikkeling van de 18-jarige middenvelder nauwlettend in de gaten.
"We hebben hem nog niet geselecteerd, maar hij behoort inmiddels wel tot de groep kandidaten", liet Enrique weten. "Hij is vaste keus bij Jong Spanje, maar dat wil niet zeggen dat ik hem niet voor het EK van de A-selectie kan oproepen. Wat dat betreft, heb ik de vrije hand. Ik selecteer spelers die een plaats in de EK-selectie verdienen. Pedri kan tussen nu en maart bij de groep komen. Hij is een speler die we vrijwel allemaal graag zien voetballen."
Pedri is dit seizoen onder trainer Ronald Koeman uitgegroeid tot een vaste waarde. Het samenspel met vooral sterspeler Lionel Messi verloopt goed en hij straalt op het veld voor een tiener al veel flair en zelfvertrouwen uit.
Meer uit Voetbal
SUNDERLAND (ANP) - Liverpool heeft woensdagavond met 1-0 gewonnen van Sunderland. Virgil van Dijk maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het elftal van Arne Slot staat op de zesde plaats in de Premier League. Sunderland is elfde.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ron Jans kan opgelucht ademhalen. De coach van FC Utrecht zag zijn elftal na een reeks van tien competitieduels zonder overwinning met 3-1 winnen bij NEC. FC Utrecht steeg naar de tiende plaats. NEC blijft derde met 1 punt achterstand op Feyenoord.
7 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Deense trainer Thomas Frank ontslagen. Het ontslag volgt een dag na de 2-1-thuisnederlaag tegen Newcastle United. De ploeg van de Nederlandse internationals Micky van de Ven en Xavi Simons staat zestiende in de Premier League.
18 uur geleden