Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spaanse boete voor recruiter Michael Page na Nederlandse klacht

Spaanse boete voor recruiter Michael Page na Nederlandse klacht

AMSTERDAM (ANP) - Recruiter Michael Page moet in Spanje een boete van 240.000 euro betalen. De Spaanse privacytoezichthouder AEPD legt de boete op omdat het bedrijf de regels wat betreft het recht op inzage niet naleefde. De kwestie kwam aan het licht nadat een Nederlandse zich bij de Nederlandse Autoriteit Persoonsgegevens (AP) had beklaagd over de werkwijze van Michael Page.

De Spaanse toezichthouder werkte samen met de AP omdat de beslissing om de gegevens op te vragen door de Spaanse tak van Michael Page werd genomen.

De Nederlandse had zich ingeschreven bij het recruitmentbureau en wilde weten welke persoonsgegevens van haar waren verzameld. Op basis van privacyregels geldt dit recht voor iedereen in Europa. Michael Page wilde de vrouw alleen inzage geven als zij zich zou identificeren door een volledige kopie van haar identiteitsbewijs en van haar verzekeringspas op te sturen. Daarnaast eiste het bureau een kopie van een recente energie- of waterrekening, om te controleren of haar adres klopte.

Daarmee heeft de recruiter "onnodig extra persoonsgegevens" geƫist, aldus de AP. De gegevens waren niet nodig om aan te tonen dat de Nederlandse de persoon was die om de eigen gegevens vroeg. Organisaties mogen volgens de AP ook alleen in "zeer uitzonderlijke gevallen" een identiteitsbewijs opvragen, omdat er grote risico's aan kleven, zoals het mogelijk uitlekken van gegevens bij een cyberaanval of een datalek.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit hoger na meevallende groeicijfers economie VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger gesloten. Beleggers reageerden op meevallende cijfers over de Amerikaanse economie. Daaruit kwam naar voren dat de economie van de Verenigde Staten in het derde kwartaal met 4,3 procent is gegroeid, de grootste groei in twee jaar.

2 uur geleden
Koperprijs stijgt voor het eerst tot ruim 12.000 dollar per ton

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is dinsdag voor het eerst gestegen tot boven de 12.000 dollar per ton. De prijs van koper stijgt de laatste maanden, onder meer vanwege zorgen over de aanvoer van het belangrijke metaal.

5 uur geleden
Agractie: afwijzing mestuitzondering 'flinke domper' voor boeren

DEN HAAG (ANP) - Boerenorganisatie Agractie spreekt van een flinke domper voor boeren in Nederland, nu ze geen nieuwe uitzondering op de Europese mestregels krijgen. "Het is de omgekeerde wereld dat er minder gezonde dierlijke mest mag worden aangewend op grasland, terwijl er wel meer kunstmest mag worden gebruikt om de bodem te voeden", stelt de organisatie.

6 uur geleden
Novo Nordisk wint op Deense beurs na goedkeuring afslankpil in VS

AMSTERDAM (ANP) - Novo Nordisk was dinsdag een grote winnaar op de aandelenbeurs in Kopenhagen. De Verenigde Staten gaven de Deense farmaceut goedkeuring voor het op de markt brengen van een pilversie van zijn populaire obesitasinjectie Wegovy. Het bedrijf wil in januari al beginnen met de verkoop in de VS.

6 uur geleden
VS dreigen met importheffing in 2027 op chips uit China

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten dreigen in de loop van 2027 een importheffing op chips uit China op te leggen. Dit meldt het Amerikaanse handelsagentschap USTR na onderzoek naar het beleid van China voor zijn chipindustrie.

7 uur geleden
LTO: boeren weer in onzekerheid door afgewezen mestuitzondering

DEN HAAG (ANP) - De onduidelijkheid voor Nederlandse boeren en tuinders "is compleet", nu ze niet hoeven te rekenen op een nieuwe uitzondering op de Europese mestregels. Zo reageert land- en tuinbouworganisatie LTO Nederland op het door Brussel afgewezen verzoek.

8 uur geleden
Ook CMA CGM vaart weer door Suezkanaal na staakt-het-vuren Gaza

CAIRO (ANP/RTR) - Twee schepen van de grote Franse containervervoerder CMA CGM zijn weer door het Suezkanaal gevaren, meldt de autoriteit van het kanaal dinsdag. CMA CGM liet twee jaar geleden weten de belangrijke vaarroute voorlopig te mijden uit angst voor aanvallen van Houthi-rebellen.

9 uur geleden