Spaanse boete voor recruiter Michael Page na Nederlandse klacht
AMSTERDAM (ANP) - Recruiter Michael Page moet in Spanje een boete van 240.000 euro betalen. De Spaanse privacytoezichthouder AEPD legt de boete op omdat het bedrijf de regels wat betreft het recht op inzage niet naleefde. De kwestie kwam aan het licht nadat een Nederlandse zich bij de Nederlandse Autoriteit Persoonsgegevens (AP) had beklaagd over de werkwijze van Michael Page.
De Spaanse toezichthouder werkte samen met de AP omdat de beslissing om de gegevens op te vragen door de Spaanse tak van Michael Page werd genomen.
De Nederlandse had zich ingeschreven bij het recruitmentbureau en wilde weten welke persoonsgegevens van haar waren verzameld. Op basis van privacyregels geldt dit recht voor iedereen in Europa. Michael Page wilde de vrouw alleen inzage geven als zij zich zou identificeren door een volledige kopie van haar identiteitsbewijs en van haar verzekeringspas op te sturen. Daarnaast eiste het bureau een kopie van een recente energie- of waterrekening, om te controleren of haar adres klopte.
Daarmee heeft de recruiter "onnodig extra persoonsgegevens" geëist, aldus de AP. De gegevens waren niet nodig om aan te tonen dat de Nederlandse de persoon was die om de eigen gegevens vroeg. Organisaties mogen volgens de AP ook alleen in "zeer uitzonderlijke gevallen" een identiteitsbewijs opvragen, omdat er grote risico's aan kleven, zoals het mogelijk uitlekken van gegevens bij een cyberaanval of een datalek.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Salesforce behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het softwareconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook verhoogde het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar. Het aandeel Salesforce, dat deel uitmaakt van de Dow-Jonesindex, steeg licht.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het duurt tot 2027 voordat het aantal grondafhandelaren op Schiphol is teruggebracht naar drie, in plaats van de huidige zes. Dat maakte de luchthaven bekend bij het begin van de aanbesteding voor bedrijven die verantwoordelijk worden voor de bagageafhandeling en werkzaamheden rond vliegtuigen. Het is al jaren de wens van de politiek en Schiphol om het aantal afhandelaren te beperken.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie groeit voorlopig door ondanks de handelsstrijd van Donald Trump en andere geopolitieke spanningen, voorspellen economen van ING. Voor 2026 voorzien zij daarbij een stevige koopkrachtstijging, al blijft de consument voorzichtig en wachten grote dossiers als het overvolle stroomnet en de stikstofproblematiek nog altijd op aanpak.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel heeft een onderzoek geopend naar Meta's beleid rondom AI-functies in WhatsApp. De Europese Commissie gaat beoordelen of het Amerikaanse techbedrijf mogelijk in strijd handelt met Europese mededingingsregels door het concurrerende bedrijven moeilijker te maken om klanten via WhatsApp te bereiken.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse verzekeraars hebben actie beloofd om te voorkomen dat trouwe klanten onnodig hogere premies betalen dan nieuwe. Een aantal van hen controleert het verzekeringenaanbod blijvend om deze prijsverschillen te voorkomen, melden het Verbond van Verzekeraars en de Autoriteit Financiële Markten (AFM).
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse industrie heeft vorig jaar iets groener geproduceerd dan een jaar eerder, maar op de langere termijn is er nog geen sprake van een trendbreuk. Dat meldt de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa) op basis van gegevens van grote industriebedrijven in ons land.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel vindt de financiële markten binnen de EU te gefragmenteerd en wil dat het makkelijker wordt om binnen Europa financiële diensten te verhandelen. Daarvoor presenteert de Europese Commissie donderdag een plan. Daarin geeft Brussel de Europese toezichthouder voor financieel toezicht ook een grotere rol.
7 uur geleden