Spaanse boeren blokkeren wegen uit protest tegen landbouwbeleid
MADRID (ANP) - Ook in Spanje gaan boeren de straat op om te protesteren tegen het landbouwbeleid van de regering en de EU. Spaanse media melden dat in het hele land wegblokkades met tractors zijn. Er zijn circa vijftig protestacties aangekondigd, maar met behulp van sociale media worden ook spontaan blokkades opgericht door boeren die niet bij een bond zijn aangesloten. Ten zuiden van Madrid is bijvoorbeeld een belangrijk verkeersknooppunt geblokkeerd waar twee autosnelwegen kruisen, inclusief de autosnelweg van Madrid naar het Andalusische Córdoba.
Ook zijn er blokkades bij bedrijven en is de haven van Málaga geblokkeerd. De drie grootste boerenbonden hadden aangekondigd 8 februari met acties te starten, maar het protest is dinsdag al begonnen. Het duurt tot op zijn minst 14 februari schatten media. De blokkades worden 'tractoradas' genoemd.
Net als elders in de Europese Unie zien de Spaanse boeren hun bedrijven ten onder gaan door "verstikkende Europese regels" met betrekking tot klimaat en milieu, door steeds hogere kosten, stijgende energie-, transport- en kunstmestprijzen en door hoge belastingen. Bovendien voert de EU veel landbouwproducten in uit bijvoorbeeld Oekraïne waar boeren weinig last hebben van de Europese regelgeving. Er zijn of waren boerenprotesten in onder meer België, Duitsland, Frankrijk, Griekenland, Italië, Nederland, Polen, Portugal, Slowakije en Spanje.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff en Jared Kushner, de schoonzoon van president Donald Trump, ontmoeten donderdag in Florida een Oekraïense delegatie die wordt geleid door Roestem Oemjerov, de chef van de veiligheidsraad van Oekraïne. In de gesprekken staat vrede in Oekraïne centraal. De ontmoeting vindt volgens een Amerikaanse functionaris in de omgeving van Miami plaats.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft een urenlange ontmoeting van zijn gezant Steve Witkoff en schoonzoon Jared Kushner met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin "een redelijk goede ontmoeting" genoemd en zei dat "Poetin de oorlog wil beëindigen". Maar Trump zei geen idee te hebben wat er nu gaat gebeuren. Hij zei niet te weten wat hieruit voortkomt: "We gaan het zien".
5 uur geledenGAZA-STAD (ANP/DPA) - Nadat volgens het Israëlische leger meerdere soldaten gewond waren geraakt tijdens een gevecht in de Gazastrook, heeft het Israëlische leger luchtaanvallen uitgevoerd op doelen in het kustgebied. Vijf Palestijnen, onder wie twee minderjarigen, zijn omgekomen, meldt de burgerbescherming in het Palestijnse gebied.
5 uur geledenNAQURA (ANP/AFP) - Afgevaardigden van Israël en Libanon hebben in het VN-hoofdkwartier in Naqura, aan de grens van Libanon met Israël, met elkaar gesproken. Volgens Israël was de sfeer "positief". De Libanese premier Nawaf Salam heeft beklemtoond dat het onderhoud onderdeel was van gesprekken over een afgelopen jaar overeengekomen staakt-het-vuren. "We zijn nog niet aan vredesgesprekken toe", zei Salam. Hij erkent dat economische banden met Israël voor Libanon goed kunnen zijn, maar daar zijn we volgens hem nog ver van.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Ook niet-NAVO-landen Australië en Nieuw-Zeeland springen bij om Oekraïne aan noodzakelijke Amerikaanse wapens te helpen. De twee landen hebben toegezegd bij te dragen aan het zogeheten PURL-inkoopprogramma, zegt NAVO-topman Mark Rutte.
12 uur geledenNEW ORLEANS (ANP) - Het Amerikaanse Homeland Security is begonnen met een grote operatie in New Orleans om migranten op te pakken. Tientallen en mogelijk honderden agenten worden de komende weken naar de stad in de zuidelijke staat Louisiana gestuurd.
13 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft de Russische Droezjba-oliepijplijn aangevallen, meldt onder meer The Kyiv Independent op basis van ingewijden. De aanval zou hebben plaatsgevonden in de regio Tambov, enkele honderden kilometers ten zuidoosten van Moskou.
14 uur geleden