Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spaanse boeren blokkeren wegen uit protest tegen landbouwbeleid

Spaanse boeren blokkeren wegen uit protest tegen landbouwbeleid

MADRID (ANP) - Ook in Spanje gaan boeren de straat op om te protesteren tegen het landbouwbeleid van de regering en de EU. Spaanse media melden dat in het hele land wegblokkades met tractors zijn. Er zijn circa vijftig protestacties aangekondigd, maar met behulp van sociale media worden ook spontaan blokkades opgericht door boeren die niet bij een bond zijn aangesloten. Ten zuiden van Madrid is bijvoorbeeld een belangrijk verkeersknooppunt geblokkeerd waar twee autosnelwegen kruisen, inclusief de autosnelweg van Madrid naar het Andalusische Córdoba.

Ook zijn er blokkades bij bedrijven en is de haven van Málaga geblokkeerd. De drie grootste boerenbonden hadden aangekondigd 8 februari met acties te starten, maar het protest is dinsdag al begonnen. Het duurt tot op zijn minst 14 februari schatten media. De blokkades worden 'tractoradas' genoemd.

Net als elders in de Europese Unie zien de Spaanse boeren hun bedrijven ten onder gaan door "verstikkende Europese regels" met betrekking tot klimaat en milieu, door steeds hogere kosten, stijgende energie-, transport- en kunstmestprijzen en door hoge belastingen. Bovendien voert de EU veel landbouwproducten in uit bijvoorbeeld Oekraïne waar boeren weinig last hebben van de Europese regelgeving. Er zijn of waren boerenprotesten in onder meer België, Duitsland, Frankrijk, Griekenland, Italië, Nederland, Polen, Portugal, Slowakije en Spanje.

Meer uit Buitenland

Deense premier in Groenland voor steun in 'moeilijke tijd'

NUUK (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen is aangekomen in Groenland. Ze is daar om te tonen dat ze het semiautonome deel van het Deense koninkrijk steunt in deze "zeer moeilijke tijd", nu de Amerikanen hun oog hebben laten vallen op het arctische eiland.

3 uur geleden
Spaanse aanklager seponeert misbruikzaak Julio Iglesias

MADRID (ANP) - Het Spaanse Openbaar Ministerie heeft de zaak tegen Julio Iglesias geseponeerd. De reden is dat Spaanse rechtbanken geen bevoegdheid hebben om de zaak te behandelen omdat het vermeende misbruik niet in Spanje plaatsvond. Ook wonen de vermeende slachtoffers in het buitenland.

3 uur geleden
Britse premier laakt Trumps uitspraken over NAVO in Afghanistan

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer vindt de uitspraken die de Amerikaanse president Donald Trump deed over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan "beledigend en ronduit afschuwelijk". Trump beledigde bondgenoten rond zijn bezoek aan Davos met de opmerking dat in de strijd in Afghanistan Amerikanen aan het front vochten en andere NAVO-landen de frontlinie schuwden.

3 uur geleden
Iraakse premier: Europa moet IS-gevangenen terughalen

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Iraakse premier Mohammed Shia al-Sudani vindt dat Europese landen IS-gevangenen moeten terughalen die door de VS vanuit Syrië naar Irak worden overgebracht. Hij zei tegen de Franse president Emmanuel Macron dat landen, met name uit de EU, hun "verantwoordelijkheid moeten nemen door deze personen met hun nationaliteit terug te halen" en te vervolgen.

6 uur geleden
VN-missie: dodelijkste geweld in Iran sinds Iraanse Revolutie

GENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het geweld tegen demonstranten in Iran van de voorbije weken is het dodelijkste sinds de Iraanse Revolutie van 1979. Dat zegt de VN-verkenningsmissie die onderzoek doet naar de situatie.

6 uur geleden
Deense troepen waren 'gevechtsklaar' in Groenland

NUUK (ANP/AFP) - Militairen die Denemarken naar Groenland had gestuurd, kregen de opdracht mee gevechtsklaar te zijn voor het geval de Verenigde Staten het gebied zouden aanvallen. Dat meldde de Deense publieke omroep DR vrijdag.

8 uur geleden
Onderzoekers: spoorscheur bij Adamuz zat er al vóór treinbotsing

MADRID (ANP) - Uit de voorlopige onderzoeksresultaten naar de dodelijke treinbotsing bij het Spaanse Adamuz blijkt dat een scheur in het spoor daar al zat voordat het voorval plaatsvond. Dat schrijft het instituut dat het voorval onderzoekt.

8 uur geleden