Spaanse boeren blokkeren wegen uit protest tegen landbouwbeleid
MADRID (ANP) - Ook in Spanje gaan boeren de straat op om te protesteren tegen het landbouwbeleid van de regering en de EU. Spaanse media melden dat in het hele land wegblokkades met tractors zijn. Er zijn circa vijftig protestacties aangekondigd, maar met behulp van sociale media worden ook spontaan blokkades opgericht door boeren die niet bij een bond zijn aangesloten. Ten zuiden van Madrid is bijvoorbeeld een belangrijk verkeersknooppunt geblokkeerd waar twee autosnelwegen kruisen, inclusief de autosnelweg van Madrid naar het Andalusische Córdoba.
Ook zijn er blokkades bij bedrijven en is de haven van Málaga geblokkeerd. De drie grootste boerenbonden hadden aangekondigd 8 februari met acties te starten, maar het protest is dinsdag al begonnen. Het duurt tot op zijn minst 14 februari schatten media. De blokkades worden 'tractoradas' genoemd.
Net als elders in de Europese Unie zien de Spaanse boeren hun bedrijven ten onder gaan door "verstikkende Europese regels" met betrekking tot klimaat en milieu, door steeds hogere kosten, stijgende energie-, transport- en kunstmestprijzen en door hoge belastingen. Bovendien voert de EU veel landbouwproducten in uit bijvoorbeeld Oekraïne waar boeren weinig last hebben van de Europese regelgeving. Er zijn of waren boerenprotesten in onder meer België, Duitsland, Frankrijk, Griekenland, Italië, Nederland, Polen, Portugal, Slowakije en Spanje.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat het erop lijkt dat Honduras "de resultaten van de presidentiële verkiezingen probeert te veranderen". Hij beweert dat het land vroegtijdig is gestopt met het tellen van de stemmen.
3 uur geledenHONGKONG (ANP) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, kondigde dinsdag de oprichting aan van een onafhankelijke commissie die de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool moet onderzoeken.A
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de president van Venezuela, Nicolás Maduro, een ultimatum gegeven om Venezuela te verlaten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van vier bronnen met informatie over het telefoongesprek tussen Trump en Maduro op 21 november.
5 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP) - De presidentiële verkiezingen in Honduras zijn volgens de eerste telling geëindigd in een "technische gelijkstand". Presidentskandidaat Nasry Asfura van de conservatieve Nationale Partij had 39,91 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste rivaal Salvador Nasralla, eveneens een rechtse kandidaat, had 39,89 procent van de stemmen.
7 uur geledenPOKROVSK (ANP/DPA/RTR) - Rusland zegt de Oost-Oekraïense stad Pokrovsk te hebben veroverd. Die strategisch belangrijke stad werd al meer dan een jaar belegerd. Oekraïne heeft de inname niet bevestigd.
10 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft de aanvallen met zeedrones op twee olieschepen op de Zwarte Zee een "zorgwekkende escalatie" genoemd. Die aanvallen van afgelopen vrijdag werden opgeëist door een anonieme Oekraïense veiligheidsbron, die zei dat de schepen ondanks Europese sancties Russische olie vervoerden.
13 uur geledenKINGSTON (ANP/RTR/AFP) - Jamaica krijgt 6,7 miljard dollar aan steun nadat orkaan Melissa in oktober over het eiland was geraasd. Het geld van internationale instanties is bedoeld om de wederopbouw de komende drie jaar te financieren.
13 uur geleden