Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spaanse banken schorten rentebetalingen na overstromingen op

Spaanse banken schorten rentebetalingen na overstromingen op

MADRID (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Spaanse banken schorten de maandelijkse rentebetalingen van bijvoorbeeld woningbezitters, zelfstandigen en kleine bedrijven in de door zware overstromingen getroffen gebieden in het zuidoosten van het land voor drie maanden op. Dat heeft de Spaanse branchevereniging voor banken aangekondigd.

De banken staan ook in contact met de overheid om families en bedrijven in de getroffen gebieden te helpen met de kosten van de schade door de overstromingen.

De overstromingen in Spanje hebben tot dusver voor zeker 217 doden gezorgd. Daarmee zijn het de ergste overstromingen in het land in de recente geschiedenis. Veruit de meeste slachtoffers vielen in de regio Valencia. Er wordt nog gezocht naar vermisten.

Hulp

Valencia heeft de Spaanse overheid al voor meer dan 31 miljard euro aan hulp gevraagd. Dat geld is bijvoorbeeld nodig om beschadigde woningen en gebouwen te herstellen en ook om voertuigen te kopen voor reddings- en herstelwerkzaamheden. De centrale overheid wil ook belastingbetalingen van slachtoffers van de overstromingen tijdelijk opschorten.

De centrale bank meldde dat Spaanse banken in de getroffen regio's voor ongeveer 20 miljard euro aan leningen hebben uitstaan. Volgens de centrale bank kan de Spaanse bankensector de financiële schokken door de overstromingen aan. Wel worden de risico's voor banken door klimaatverandering steeds duidelijker, aldus de Banco de España.

Schade

De voorzitter van de Kamer van Koophandel van de regio Valencia, José Vicente Morata, stelde dat de schade aan bedrijven in het zwaarst getroffen gebied van die regio voorlopig "ruim boven" de 10 miljard euro uitkomt.

Ángel Estrada, hoofd financiële stabiliteit van de centrale bank, zei dat het nog te vroeg is om in te schatten wat de precieze economische gevolgen van de overstromingen zijn. Wel sprak hij van een "grotere vernietiging van kapitaal" dan tijdens de coronapandemie.

Meer uit Financieel

Harry Styles trekt veel buitenlandse fans, zien boekingssites

AMSTERDAM (ANP) - De concertreeks van Harry Styles in de Johan Cruijff ArenA trekt vanaf zaterdag veel extra buitenlandse bezoekers naar Amsterdam. De tien concerten van de Britse popster zijn de enige op het Europese vasteland, waardoor ook veel mensen uit andere landen hun idool in de Nederlandse hoofdstad willen bewonderen. Boekingssites en vliegtuigmaatschappijen merken tijdens deze periode een hogere vraag.

16 minuten geleden
Nederlanders kopen iets minder huishoudelijke apparaten

ZOETERMEER (ANP) - Nederlanders hebben vorig jaar iets minder huishoudelijke apparaten gekocht, maar gaven daar wel meer geld aan uit. Dat meldt branchevereniging APPLiA Nederland in haar jaarcijfers. De koepelorganisatie zegt dat dit vooral komt doordat mensen vaker kiezen voor luxere apparaten, zoals robotstofzuigers en koffiemachines.

16 minuten geleden
Weer records op Wall Street ondanks uitspraken Trump over Iran

NEW YORK (ANP) - De toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters, de S&P 500 en de Nasdaq, hebben maandag hun recordstanden van afgelopen vrijdag iets verder aangescherpt. De stemming werd wel gedrukt door uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over het staakt-het-vuren met Iran. Volgens hem ligt het bestand "aan de beademing" nadat hij eerder het Iraanse vredesvoorstel had afgewezen.

7 uur geleden
MKB-voorman Jacco Vonhof wordt voorzitter van Deltalinqs

DEN HAAG (ANP) - Jacco Vonhof, voorman van MKB-Nederland, wordt de nieuwe voorzitter van Deltalinqs. Dat is de ondernemersvereniging voor bedrijven in het Rotterdamse havengebied. Eind vorig jaar werd bekend dat Victor van der Chijs, destijds voorzitter van Deltalinqs, per maart zou vertrekken om een nieuwe universiteit in Dubai op te gaan zetten.

8 uur geleden
Moederbedrijf Facebook aangeklaagd om oplichtingsadvertenties

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Socialemediaconcern Meta Platforms, het bedrijf achter Facebook en Instagram, is aangeklaagd door Santa Clara County. De autoriteiten van de county in Californië beschuldigen het bedrijf van "het bewust faciliteren en profiteren" van een groot aantal oplichtingsadvertenties op zijn sociale netwerken.

9 uur geleden
Boete voor Spaanse ex-voetballer Piqué om handel met voorkennis

MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse oud-voetballer Gerard Piqué heeft een boete van 200.000 euro opgelegd gekregen voor handel met voorkennis. Volgens de Spaanse toezichthouder CNMV kocht de oud-speler van Barcelona aandelen van een veiligheids- en gezondheidsbedrijf vlak voor een overnamebod om de aandelen vervolgens weer te verkopen.

10 uur geleden
GM ontslaat honderden kantoormedewerkers op IT-afdeling

DETROIT (ANP/BLOOMBERG) - General Motors gaat honderden kantoormedewerkers van zijn IT-afdeling ontslaan. De autofabrikant achter merken als Chevrolet, Cadillac en GMC wil op die manier de kosten drukken en de afdeling anders inrichten.

10 uur geleden