Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spaanse bank BBVA doet vijandig bod op rivaal Sabadell

Spaanse bank BBVA doet vijandig bod op rivaal Sabadell

BILBAO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Spaanse bank BBVA heeft een vijandig overnamebod gedaan op zijn kleinere rivaal Banco de Sabadell. Met het bod richt de op een na grootste bank van Spanje zich nu direct tot de aandeelhouders van zijn concurrent en wordt het bestuur van het bankbedrijf gepasseerd. De stap volgt op de afwijzing van het bod van BBVA van 11,5 miljard euro door het bestuur van Sabadell eerder deze week. Het is het eerste vijandige bod in de Spaanse banksector sinds eind jaren tachtig.

De stap geeft aan hoe de betrekkingen tussen de twee Spaanse kredietverstrekkers verder zijn verslechterd sinds het naar buiten komen van berichten over een mogelijke overnamedeal vorige week. Sabadell wees het eerdere overnamevoorstel af, omdat het bod te laag zou zijn. Volgens Banco Bilbao Vizcaya Argentaria, zoals BBVA voluit heet, is er echter geen ruimte voor een hoger bod. Het vijandige bod is dan ook onveranderd gebleven ten opzichte van het eerdere voorstel.

Het is de tweede keer dat BBVA zijn rivaal Sabadell probeert over te nemen. Eind 2020 voerden de twee banken kortstondige onderhandelingen over een mogelijke samenvoeging. Toen konden ze het ook niet eens worden over de prijs.

Politiek is tegen

Het bod van BBVA is volledig in aandelen. De bank biedt daarbij één nieuw BBVA-aandeel voor elke 4,83 Sabadell-aandelen. Het bod biedt een overnamepremie van ongeveer 18 procent ten opzichte van de slotkoers van Sabadell op woensdag.

Door de samenvoeging zou een nieuwe Spaanse grootbank ontstaan met een gezamenlijke balans van ruim 1 biljoen euro. De gecombineerde marktwaarde van BBVA en Sabadell zou ongeveer 70 miljard euro bedragen. Dat is ongeveer gelijk aan de beurswaarde van Banco Santander, de grootste kredietverstrekker van Spanje.

Niet alleen het bestuur van Sabadell is tegen de overname, ook de Spaanse politiek mengt zich in de strijd. De Spaanse minister van Arbeid en Sociale Economie Yolanda Díaz Pérez schreef op X dat het vijandige overnamebod van BBVA in strijd is met de belangen van het land en veel banen zal kosten. Ook de Spaanse minister van Economie Carlos Cuerpo is tegen de vijandige overnamepoging van BBVA. Hij verklaarde op de Spaanse tv-zender TVE dat de regering "het laatste woord zal hebben als het gaat om het goedkeuren van de overname".

Meer uit Financieel

Wall Street vrijwel vlak na rustige handel op tweede kerstdag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Veel richtinggevend nieuws was niet voorhanden voor beleggers op Wall Street. Bovendien verliep de handel erg rustig, omdat veel handelaren vrij waren voor kerst. De volumes lagen ongeveer de helft lager dan normaal.

3 uur geleden
Frankrijk onderzoekt Britse website om verkoop sekspoppen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten doen onderzoek naar een Britse webwinkel die ervan wordt verdacht op kinderen lijkende sekspoppen te verkopen. Dat hebben openbaar aanklagers tegen het Franse persbureau AFP gezegd. Eerder was er nog grote ophef in Frankrijk over de verkoop van sekspoppen op de Chinese webwinkel Shein. Shein heeft de poppen al verwijderd van zijn platform.

6 uur geleden
FT: bedrijfsfusies en overnames 4,5 biljoen dollar waard in 2025

LONDEN (ANP) - De wereldwijde markt voor bedrijfsfusies en overnames is dit jaar gestegen naar een totale waarde van 4,5 biljoen dollar, oftewel 4500 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant Financial Times die zich baseert op cijfers van het Britse beursbedrijf LSE. Dat is het hoogste niveau sinds 2021 en een waardestijging van bijna 50 procent vergeleken met vorig jaar.

10 uur geleden
Wall Street opent vrijwel vlak op tweede kerstdag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine koersuitslagen begonnen. Wall Street is op tweede kerstdag in tegenstelling tot de Europese beurzen wel gewoon geopend voor de beurshandel, al zal die naar verwachting erg rustig verlopen omdat veel handelaren vrij zijn. De hoeveelheid aandelen die wordt verhandeld, ligt doorgaans een stuk lager dan normaal.

10 uur geleden
Honderden vluchten geschrapt in New York om sneeuwstorm

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Honderden vluchten op de grote luchthavens van New York zijn geschrapt in verband met een grote sneeuwstorm. Er wordt verwacht dat er vanaf vrijdagmiddag tot en met zaterdag zware sneeuwval is in New York City en op Long Island, met een mogelijke ophoping van wel 20 centimeter sneeuw voordat de storm afneemt.

11 uur geleden
Kans op een baan voor werklozen in Duitsland 'lager dan ooit'

BERLIJN (ANP/DPA) - De kansen op werk voor werklozen in Duitsland zijn op een historisch dieptepunt, waarschuwt de directeur van de Bundesagentur für Arbeit. In opmerkingen die vrijdag werden vrijgegeven, vertelt Andrea Nahles aan nieuwssite web.de dat de Duitse arbeidsmarkt al enkele maanden stagneert en geen vooruitgang boekt.

11 uur geleden
Extra vertraging gezamenlijk ruimteproject Rusland en Kazachstan

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland en Kazachstan hebben de eerste lancering onder hun gezamenlijke Baiterek-ruimteproject uitgesteld. De debuutlancering van de Russische Soejoz 5-raket wordt verschoven naar een nader te bepalen tijdstip om extra controles mogelijk te maken.

11 uur geleden