Spaanse Badosa klopt Azarenka in lange finale Indian Wells
INDIAN WELLS (ANP) - De Spaanse tennisster Paula Badosa heeft Indian Wells gewonnen. In een finale van 3 uur en 4 minuten was ze met 7-6 (5), 2-6, 7-6 (2) te sterk voor Viktoria Azarenka uit Belarus. De 23-jarige Badosa maakte haar debuut in het hoofdtoernooi van Indian Wells. Ze is de eerste Spaanse ooit die het zogenoemde vijfde grandslamtoernooi weet te winnen.
Opvallend genoeg pakte tweevoudig winnares Azarenka in de langste finale van het WTA-seizoen negen punten meer: 133 om 124. Badosa toonde zich echter het sterkst op de belangrijke momenten, waaronder de tiebreaks. Ze benutte in de beslissende tiebreak op eigen service haar eerste wedstrijdpunt met een forehandwinner.
"Het was een erg goede wedstrijd en elke set moest ik mijn niveau opkrikken. In de derde set speelde ik echt op mijn best. Dat was ook de enige optie als ik wilde winnen en ik ben er erg trots op", zei Badosa, die vier speelsters uit de top 20 op rij versloeg. "Het eerste wat ik deze week heb geleerd, is dat niets onmogelijk is. Als je vecht en hard werkt, kun je iets bereiken. Ik ben door moeilijke momenten gegaan, maar ik heb mijn dromen nooit opgegeven. Dat heeft ertoe geleid dat ik hard ben blijven werken."
Badosa steeg door het grootste succes uit haar loopbaan naar de dertiende plek op de wereldranglijst. Het toernooi van Indian Wells was het laatste WTA 1000-toernooi van het seizoen.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam voelde de tranen opkomen nadat ze op de Olympische Spelen in Milaan de 1000 meter had gewonnen. "Je werkt ergens naartoe en dan is dat klaar en dan heb je ook nog die medaille om je nek. Dat is een superbijzonder moment", zei ze terwijl ze met haar gouden medaille om veel media te woord stond.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft na haar sterke optreden op de olympische 1000 meter niet alleen nog meer vertrouwen in de 500 meter, maar ook in de 1500 meter. Dat vertelde de schaatsster in het Milano Speed Skating Stadium, waar ze ondanks een olympisch record toch genoegen moest nemen met zilver achter haar landgenote Jutta Leerdam.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok kon maandag in het Milano Speed Skating Stadium kort na afloop van de 1000 meter nog niet helemaal blij zijn met haar zilveren medaille. De 25-jarige Nederlandse schaatsster dacht dat haar olympische record van 1.12,59 genoeg was voor goud. Haar landgenote Jutta Leerdam was in de slotrit met 1.12,31 toch nog sneller.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam was na haar gouden olympische medaille op de 1000 meter op de Spelen van Milaan trots op zichzelf en bedankte haar team. "Ik heb zo'n goed team. Zo zie je maar, als je je hart volgt, sta je hier met olympisch goud", zei een emotionele Leerdam bij de NOS over haar keuze een eigen team te beginnen.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam heeft Nederland het eerste goud bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium de 1000 meter in een olympisch record van 1.12,31. Het zilver ging naar landgenote Femke Kok in 1.12,59. Titelverdedigster Miho Takagi uit Japan greep het brons.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting stapte maandag na haar 1000 meter op de Olympische Spelen met een slecht gevoel van het ijs af. "Het was niet goed genoeg, daarom ben ik ontevreden", sprak de Friezin in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.
11 uur geledenTREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt.
13 uur geleden