Spaanse Badosa klopt Azarenka in lange finale Indian Wells
INDIAN WELLS (ANP) - De Spaanse tennisster Paula Badosa heeft Indian Wells gewonnen. In een finale van 3 uur en 4 minuten was ze met 7-6 (5), 2-6, 7-6 (2) te sterk voor Viktoria Azarenka uit Belarus. De 23-jarige Badosa maakte haar debuut in het hoofdtoernooi van Indian Wells. Ze is de eerste Spaanse ooit die het zogenoemde vijfde grandslamtoernooi weet te winnen.
Opvallend genoeg pakte tweevoudig winnares Azarenka in de langste finale van het WTA-seizoen negen punten meer: 133 om 124. Badosa toonde zich echter het sterkst op de belangrijke momenten, waaronder de tiebreaks. Ze benutte in de beslissende tiebreak op eigen service haar eerste wedstrijdpunt met een forehandwinner.
"Het was een erg goede wedstrijd en elke set moest ik mijn niveau opkrikken. In de derde set speelde ik echt op mijn best. Dat was ook de enige optie als ik wilde winnen en ik ben er erg trots op", zei Badosa, die vier speelsters uit de top 20 op rij versloeg. "Het eerste wat ik deze week heb geleerd, is dat niets onmogelijk is. Als je vecht en hard werkt, kun je iets bereiken. Ik ben door moeilijke momenten gegaan, maar ik heb mijn dromen nooit opgegeven. Dat heeft ertoe geleid dat ik hard ben blijven werken."
Badosa steeg door het grootste succes uit haar loopbaan naar de dertiende plek op de wereldranglijst. Het toernooi van Indian Wells was het laatste WTA 1000-toernooi van het seizoen.
Meer uit Sport
NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft ook zijn tweede GT3-race op de Nürburgring gewonnen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 finishte, met zijn teamgenoten Daniel Juncadella en Jules Gounon, de vier uur durende race met ongeveer een minuut voorsprong op Jordan Pepper en Dan Harper in de BMW. De race was lang spannend, maar in het laatste deel maakte Verstappen het verschil in de Mercedes.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.
2 uur geledenTORUN (ANP) - De gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geen medaille behaald. Keenan Blake, Myrte van der Schoot, Tony van Diepen en Eveline Saalberg eindigden als vijfde en schoven kort na afloop op naar de vierde plaats door de diskwalificatie van Jamaica.
2 uur geledenKVITFJELL (ANP) - De Italiaanse skiester Laura Pirovano heeft de laatste afdaling van het seizoen gewonnen, en daarmee de winst in het wereldbekerklassement veiliggesteld. In de wereldbekerfinale in het Noorse Kvitfjell, in de buurt van Lillehammer, was de Italiaanse 0,15 seconde sneller dan de Amerikaanse olympisch kampioen Breezy Johnson. Kira Weidle-Winkelmann uit Duitsland werd derde op een kwart tel.
3 uur geledenKVITFJELL (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Dominik Paris heeft de laatste afdaling van het seizoen gewonnen. Bij de wereldbekerfinale in het Noorse Kvitfjell, nabij Lillehammer, was hij 0,19 seconde sneller dan de Zwitserse olympisch kampioen Franjo von Allmen. De Oostenrijker Vincent Kriechmayr werd derde op 0,60 seconde van de winnaar.
5 uur geledenTORUN (ANP) - Minke Bisschops heeft zich geplaatst voor de halve finales van de 60 meter bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De 23-jarige atlete kwam in haar heat als derde over de finish in een tijd van 7,22. De eerste drie kregen rechtstreeks toegang tot de halve finales, die zaterdagavond zijn.
5 uur geledenNÜRBURG (ANP) - Max Verstappen heeft pole position veiliggesteld in de Nürburgring Langstrecken-Serie. De coureur van Red Bull maakt zaterdag een uitstapje uit de Formule 1 naar de Duitse race over vier uur, ter voorbereiding op de 24-uursrace die hij in mei op de Nürburgring rijdt.
6 uur geleden