Spaanse atleet Katir geschorst na missen dopingcontroles
MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse langeafstandsloper Mohamed Katir is door de dopingautoriteit Athletics Integrity Unit (AIU) voorlopig geschorst omdat hij vorig jaar drie dopingcontroles heeft gemist. Dat maakte de atleet woensdag zelf bekend.
Katir, winnaar van zilver op de 5.000 meter van de WK atletiek vorig jaar, zegt onschuldig te zijn. "In een aantal van de door de AIU gerapporteerde fouten was ik beschikbaar op de door mij opgegeven plaats, datum en tijd."
De 25-jarige atleet verklaarde zich niet schuldig te hebben gemaakt aan het gebruik van verboden middelen of het opzettelijk ontsnappen aan dopingcontroles. "Ik zal mezelf verdedigen tegenover de bevoegde autoriteiten."
Katir wordt in Spanje gezien als een belangrijke kanshebber op een olympische medaille in Parijs komende zomer.
Meer uit Sport
PILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.
2 uur geledenMEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.
3 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.
5 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.
10 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.
10 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.
20 uur geleden