Spaanse atleet Katir geschorst na missen dopingcontroles
MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse langeafstandsloper Mohamed Katir is door de dopingautoriteit Athletics Integrity Unit (AIU) voorlopig geschorst omdat hij vorig jaar drie dopingcontroles heeft gemist. Dat maakte de atleet woensdag zelf bekend.
Katir, winnaar van zilver op de 5.000 meter van de WK atletiek vorig jaar, zegt onschuldig te zijn. "In een aantal van de door de AIU gerapporteerde fouten was ik beschikbaar op de door mij opgegeven plaats, datum en tijd."
De 25-jarige atleet verklaarde zich niet schuldig te hebben gemaakt aan het gebruik van verboden middelen of het opzettelijk ontsnappen aan dopingcontroles. "Ik zal mezelf verdedigen tegenover de bevoegde autoriteiten."
Katir wordt in Spanje gezien als een belangrijke kanshebber op een olympische medaille in Parijs komende zomer.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Demi Schuurs staat in de tweede ronde van het vrouwendubbelspel op de Australian Open. Ze was samen met de Amerikaanse Asia Muhammad in twee sets te sterk voor Jessica Bouzas Maneiro en Yvonne Cavallé-Reimers uit Spanje: 6-3 6-2.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Taylor Fritz heeft de derde ronde van de Australian Open bereikt. De als vierde geplaatste Amerikaan was in de tweede ronde veel te sterk voor de Chileen Cristian Garin: 6-2 6-1 6-0. Fritz maakte na zijn zege bekend dat hij omgerekend bijna 80.000 euro doneert aan de slachtoffers van de bosbranden in Los Angeles. Dat is zijn prijzengeld voor de winst op zijn landgenoot Jenson Brooksby in de eerste ronde: 6-2 6-0 6-3.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisster Iga Swiatek heeft eenvoudig de derde ronde van de Australian Open bereikt. De Poolse, de nummer 2 op de wereldranglijst, gunde de Slowaakse Rebecca Sramkova slechts twee games in Melbourne: 6-0 6-2.
2 uur geledenRIJNSBURG (ANP) - Feyenoord heeft zich in de achtste finales van het nationale bekertoernooi niet laten verrassen door de amateurs van Rijnsburgse Boys. Het elftal van trainer Brian Priske maakte twee snelle doelpunten en kwam daarna niet meer in grote problemen: 1-4.
8 uur geledenVARAZDIN (ANP) - De Nederlandse handballers zijn overtuigend begonnen aan het wereldkampioenschap. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson overklaste in de Arena Varazdin (Kroatië) de Afrikaanse tegenstander Guinee en won met 40-23. Bij rust leidde Oranje al met 21-8. Rutger ten Velde, speler op de linkerhoek, was topschutter bij Nederland met negen treffers. Hij maakte ze allemaal in de eerste helft.
14 uur geledenALEXANDROUPOLIS (ANP) - De Nederlandse waterpolovrouwen hebben ook de tweede wedstrijd van de World Cup in Alexandroupolis in Griekenland gewonnen. De nummer 3 van de Olympische Spelen van Parijs rekende af met Italië: 11-8 (3-2 1-1 1-4 6-1). Een dag eerder won Oranje met 11-9 van Australië.
14 uur geledenSHUBAYTAH (ANP) - De Australische motorrijder Daniel Sanders heeft met nog twee etappes te gaan zijn leidende positie in de Dakar Rally nog iets verder uitgebouwd. De rijder van KTM eindigde de tiende proef over 115 kilometer als elfde, maar van de klassementsmannen was hij de snelste. Achtervolger Tosha Schareina moest een kleine twee minuten toegeven en kijkt nu tegen een achterstand van bijna zeventien minuten aan.
19 uur geleden