Spaanse aanvaller Morata tekent bij AC Milan
MILAAN (ANP) - Álvaro Morata heeft een contract voor vier jaar getekend bij AC Milan. De Spaanse aanvaller komt over van Atlético Madrid, dat volgens Italiaanse media ongeveer 13 miljoen euro ontvangt. Morata, aanvoerder van de Spaanse voetbalploeg die zondag de Europese titel veroverde, zou een jaarsalaris van zo'n 4,5 miljoen euro opstrijken in Milaan.
Morata (31) kwam al twee periodes uit voor het Italiaanse Juventus, van 2014 tot 2016 en van 2020 tot 2022. Met Real Madrid won hij twee keer de Champions League, terwijl hij met Chelsea de FA Cup veroverde. Op het EK kwam hij in alle duels van Spanje in actie. Zijn enige doelpunt maakte hij in de eerste groepswedstrijd tegen Kroatië, door de Spanjaarden met 3-0 gewonnen. In totaal scoorde Morata 36 keer in tachtig interlands.
Bij Milan moet hij de opvolger worden van Olivier Giroud. De Fransman zet zijn loopbaan voort in de VS bij Los Angeles FC.
Milan, dat afgelopen seizoen als tweede eindigde in de Serie A, heeft met Paulo Fonseca een nieuwe coach.
Meer uit Sport
STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
6 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
9 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
10 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
10 uur geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.
15 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Oud-wielrenner Taylor Phinney (35) keert terug als baanwielrenner. Dat heeft de Amerikaan bekendgemaakt op Instagram. "In geen miljoen jaar had ik dit kunnen voorspellen, maar hier zijn we dan", schrijft Phinney. Met zijn comeback wil hij zijn "olympische droom" verwezenlijken met deelname aan de Spelen van Los Angeles in 2028.
16 uur geleden