Spaanse aanvaller Morata tekent bij AC Milan
MILAAN (ANP) - Álvaro Morata heeft een contract voor vier jaar getekend bij AC Milan. De Spaanse aanvaller komt over van Atlético Madrid, dat volgens Italiaanse media ongeveer 13 miljoen euro ontvangt. Morata, aanvoerder van de Spaanse voetbalploeg die zondag de Europese titel veroverde, zou een jaarsalaris van zo'n 4,5 miljoen euro opstrijken in Milaan.
Morata (31) kwam al twee periodes uit voor het Italiaanse Juventus, van 2014 tot 2016 en van 2020 tot 2022. Met Real Madrid won hij twee keer de Champions League, terwijl hij met Chelsea de FA Cup veroverde. Op het EK kwam hij in alle duels van Spanje in actie. Zijn enige doelpunt maakte hij in de eerste groepswedstrijd tegen Kroatië, door de Spanjaarden met 3-0 gewonnen. In totaal scoorde Morata 36 keer in tachtig interlands.
Bij Milan moet hij de opvolger worden van Olivier Giroud. De Fransman zet zijn loopbaan voort in de VS bij Los Angeles FC.
Milan, dat afgelopen seizoen als tweede eindigde in de Serie A, heeft met Paulo Fonseca een nieuwe coach.
Meer uit Sport
BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
14 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
1 dag geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
1 dag geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
2 dagen geleden