Spaans voetbal steunt strijd tegen corona
MADRID (ANP) - Voorzitter Luis Rubiales van de Spaanse voetbalbond heeft het spelershotel van de nationale ploeg beschikbaar gesteld. "Daar mogen mensen die besmet zijn met het coronavirus of artsen en verplegers verblijven", vertelde hij op een persconferentie.
Spanje is zwaar getroffen door het coronavirus, met bijna 3500 doden en ruim 47.000 besmette inwoners. Ook voetbalclubs hebben het zwaar. De Spaanse bond werkt aan een noodfonds van 500 miljoen euro, zodat clubs gemiste inkomsten uit televisierechten kunnen claimen. "We moeten nu kijken wat de clubs nodig hebben", zei Rubiales. "We moeten solidair zijn en samen het virus stoppen."
Bekende voetballers uit de Spaanse La Liga steunen de bestrijding van het coronavirus financieel. Lionel Messi, de sterspeler van FC Barcelona, heeft 1 miljoen euro aan twee ziekenhuizen geschonken. Aanvoerder Sergio Ramos van Real Madrid maakte de aanschaf van 264.000 mondkapjes en 15.000 testkits mogelijk. Trainer Pep Guardiola van schonk 1 miljoen euro aan een instelling die medische apparatuur ontwikkelt.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Thibo Baeten van Go Ahead Eagles is voor drie wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk. De KNVB heeft de aanvaller de straf opgelegd vanwege de overtreding die hij zondag maakte op Feyenoord-speler Oussama Targhalline, waarvoor hij rood kreeg.
3 uur geledenSANTOS (ANP) - Neymar is na twee maanden blessureleed weer in actie gekomen voor zijn Braziliaanse club Santos. In het Campeonato Paulista, het kampioenschap van de staat São Paulo, viel hij bij rust in tegen Velo Clube. Hij gaf een assist in de thuiswedstrijd die Santos met 6-0 won. De Braziliaan onderging in december een knieoperatie.
7 uur geledenNAPELS (ANP) - Donyell Malen heeft een hoofdrol vertolkt voor AS Roma in de topper uit de Serie A tegen Napoli. De international van Oranje maakte beide doelpunten voor de Romeinse club in de wedstrijd die eindigde in een 2-2-gelijkspel.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is door naar de laatste zestien van de FA Cup na een 4-0-zege op Wigan Athletic. De koploper van de Premier League blijft vrijwel foutloos in alle competities en maakt nog kans op vier prijzen dit seizoen.
20 uur geledenMADRID (ANP) - Rayo Vallecano heeft in een Madrileense derby Atlético een pijnlijke nederlaag bezorgd. Het laaggeklasseerde Rayo Vallecano won met 3-0, waardoor Atlético naar de vierde plaats in de Spaanse La Liga zakte. De ploeg van coach Diego Simeone heeft nu 15 punten achterstand op koploper Real Madrid.
21 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de koppositie in de Vrouwen Eredivisie stevig in handen. De club uit Enschede won zondag met 5-1 van sc Heerenveen. FC Twente heeft 36 punten na veertien wedstrijden. PSV, dat met 3-0 won van PEC Zwolle, staat tweede op een achterstand van 4 punten.
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is definitief gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig toen scheidsrechter Jannick van der Laan het spel stillegde. Het was ijdele hoop dat de wedstrijd in Rotterdam nog kon worden hervat. Het restant van de wedstrijd wordt volgens de website van NEC op dinsdag 17 februari uitgespeeld.
1 dag geleden