Spaans voetbal steunt strijd tegen corona
MADRID (ANP) - Voorzitter Luis Rubiales van de Spaanse voetbalbond heeft het spelershotel van de nationale ploeg beschikbaar gesteld. "Daar mogen mensen die besmet zijn met het coronavirus of artsen en verplegers verblijven", vertelde hij op een persconferentie.
Spanje is zwaar getroffen door het coronavirus, met bijna 3500 doden en ruim 47.000 besmette inwoners. Ook voetbalclubs hebben het zwaar. De Spaanse bond werkt aan een noodfonds van 500 miljoen euro, zodat clubs gemiste inkomsten uit televisierechten kunnen claimen. "We moeten nu kijken wat de clubs nodig hebben", zei Rubiales. "We moeten solidair zijn en samen het virus stoppen."
Bekende voetballers uit de Spaanse La Liga steunen de bestrijding van het coronavirus financieel. Lionel Messi, de sterspeler van FC Barcelona, heeft 1 miljoen euro aan twee ziekenhuizen geschonken. Aanvoerder Sergio Ramos van Real Madrid maakte de aanschaf van 264.000 mondkapjes en 15.000 testkits mogelijk. Trainer Pep Guardiola van schonk 1 miljoen euro aan een instelling die medische apparatuur ontwikkelt.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/AFP) - De Engelse oud-voetballer Kevin Keegan is op 75-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt. De tweevoudig winnaar van de Gouden Bal (1978, 1979) had kanker.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De voetballers van de Spaanse nationale voetbalploeg zijn terug in eigen land. Een dag na de met 1-0 gewonnen WK-finale tegen Argentinië landde de selectie van bondscoach Luis de la Fuente om 14.30 uur op de luchthaven van Madrid-Barajas.
3 uur geledenNYON (ANP) - Als FC Twente ten koste van Ferencváros de derde voorronde van de Europa League bereikt, wacht daarin een confrontatie met het Turkse Fenerbahçe SK of het Poolse Górnik Zabrze. Dat is duidelijk geworden bij de loting in Nyon.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische voetbalbond (KBVB) beëindigt de samenwerking met bondscoach Rudi Garcia. Dat meldt de KBVB in een verklaring.
4 uur geledenNYON (ANP) - Ajax vervolgt bij winst op FK Vojvodina uit Servië het toernooi om de Conference League tegen Shelbourne FC uit Ierland of Nõmme Kalju FC uit Estland. Dat is maandag door loting bepaald.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Joris van Overeem keert terug bij FC Utrecht. De 32-jarige middenvelder komt over van sc Heerenveen en ondertekent een contract voor twee seizoenen bij de club waar hij tussen 2018 en 2022 ook al voetbalde.
7 uur geledenZÜRICH (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal is na de vroege uitschakeling op het WK een plaats gezakt op de wereldranglijst van de FIFA. Oranje neemt nu de negende positie in, meldt de wereldvoetbalbond maandag.
7 uur geleden