
Spaans telecombedrijf meldt einde grote storing
MADRID (ANP/RTR) - Telecombedrijf Telefónica meldt dat in Spanje na enkele uren een grote storing is verholpen. Die leidde eerder op de dag tot problemen met telefonie en internet in delen van het land.
"Alle diensten zijn weer hersteld, op een enkel geval na waar teams nog aan werken", zei een bestuurder van Telefónica. Het bedrijf behoort in Spanje tot de grootste telecomaanbieders.
De storing leidde onder meer tot problemen met het noodnummer 112. Die waren eerder al verholpen. Andere klanten hadden problemen met hun vaste lijnen. Mobiele telefonie was voor zover bekend niet getroffen.
De telecomstoring volgde op de grootschalige stroomuitval van enkele weken geleden. Toen was naast Spanje ook buurland Portugal getroffen. De oorzaak moet nog worden vastgesteld.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht breidt het offensief in de Gazastrook opnieuw uit, meldt legerleider Eyal Zamir. Hij zegt dat de Israëlische troepen meer gebied in Gaza zullen innemen.
40 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten zijn het niet eens geworden over sancties tegen gewelddadige Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever. Die zijn "helaas geblokkeerd door een lidstaat", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas na afloop van een vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken. Dat is Hongarije, zeggen EU-bronnen.
58 minuten geledenBOEKAREST (ANP) - De Roemeense rechts-radicale kandidaat George Simion heeft het constitutionele hof gevraagd om de uitslag van de door hem verloren presidentsverkiezingen te schrappen. Volgens Simion is er bewijs van buitenlandse inmenging door Frankrijk en Moldavië en zou de hele stembusgang daarom over moeten. Hij specificeert niet om welk bewijs het gaat.
2 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - De Amerikaanse techmiljardair Elon Musk is van plan om in de toekomst "veel minder" geld uit te geven aan politieke campagnes. Vorig jaar investeerde hij nog honderden miljoenen in de verkiezingscampagne van Donald Trump, maar hij ziet op dit moment "geen reden" om daarmee door te gaan.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk stopt voorlopig met onderhandelingen over een handelsakkoord met Israël en ontbiedt de ambassadeur. De regering is boos over de intensere militaire aanvallen en het tegenhouden van hulpgoederen in Gaza, zei minister David Lammy van Buitenlandse Zaken in het parlement.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt het makkelijker voor EU-lidstaten om asielzoekers zonder asielprocedure direct terug te sturen naar een land dat als veilig wordt beschouwd, zo blijkt uit een voorstel van de Commissie. Als een asielzoeker bescherming kan krijgen in een veilig derde land, dan mogen lidstaten een aanvraag direct niet-ontvankelijk verklaren, zo staat in het dinsdag gepresenteerde voorstel.
4 uur geledenISLAMABAD (ANP/DPA) - Pakistan en India hebben een overeenkomst gesloten over hun troepen aan de grens, melden Pakistaanse inlichtingenbronnen. De militairen die tijdens het recente conflict tussen de landen waren ingezet, keren terug naar hun posities in vredestijd.
4 uur geleden