Spaans staatsbedrijf neemt belang in telecomprovider Telefonica
MADRID (ANP/BLOOMBERG) - De Spaanse overheid heeft staatsbedrijf Sepi, dat de aandelen van de Spaanse staat beheert, opdracht gegeven een belang tot 10 procent te nemen in telecomprovider Telefonica. Die maatregel moet het bedrijf "meer aandeelhoudersstabiliteit" geven, meldt Sepi in een verklaring. Telefonica kampt met hoge schuldenlasten en kosten.
Als gevolg daarvan werd de afgelopen jaren al meerdere keren in het personeelsbestand gesneden. Persbureau AFP meldde begin deze maand dat het bedrijf tot 2026 bijna 5100 banen wil schrappen in Spanje. Dat zou gevolgen hebben voor alle afdelingen binnen het bedrijf, waar in Spanje ongeveer 16.500 mensen voor werken. Tussen 2016 en 2018 vertrokken er ook al 6300 werknemers, het jaar daarop volgden nog eens 2600 medewerkers.
De overname van een belang in Telefonica was al langer onderwerp van gesprek. In november meldde de Spaanse regering daar een "verkennende analyse" naar te gaan uitvoeren. Twee maanden daarvoor bracht het door Saudi-Arabiƫ gecontroleerde telecombedrijf Saudi Telecom nog naar buiten een belang van 9,9 procent in Telefonica te willen nemen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het vliegverkeer op veertig grote Amerikaanse luchthavens moet worden beperkt om de shutdown in de Verenigde Staten. De Amerikaanse minister van Transport Sean Duffy heeft de opdracht gegeven het aantal vluchten vanaf vrijdag met 10 procent te verminderen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De rust keerde woensdag terug op Amerikaanse aandelenbeurzen, na eerdere onrust en zorgen over opgeblazen waarderingen van technologieaandelen. De graadmeters in New York toonden weer enig herstel na de koersverliezen van dinsdag. Onder meer diverse chipfabrikanten, die het zwaarst werden getroffen door de recente verkoopgolf, zagen hun beurswaarde weer aandikken.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rechters van het Amerikaanse Hooggerechtshof hebben woensdag twijfels geuit over de wettigheid van de importheffingen van president Donald Trump voor tal van producten. Zowel conservatieve als liberale rechters stelden kritische vragen aan de advocaat die de regering-Trump vertegenwoordigde.
3 uur geledenCHICAGO (AFN/AFP) - Boeing heeft nieuwe schikkingen getroffen in de rechtszaken van familieleden van slachtoffers van de Ethiopian Airlines-crash in maart 2019. Dit meldt de hoofdadvocaat van de nabestaanden.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse justitie onderzoekt meerdere banken, waaronder ABN AMRO, vanwege mogelijke overtreding van internationale sancties door een Iraanse oliemagnaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De oliemagnaat zou dit hebben kunnen doen door gebruik te maken van meerdere banken.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een bescheiden winst gesloten. Beleggers waren opgetogen over de kwartaalupdate die informatieleverancier Wolters Kluwer gaf. Chipbedrijven in de AEX behoorden tot de verliezers.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse regering treft voorbereidingen om webwinkel Shein tijdelijk te blokkeren, maakt het ministerie van Financiƫn in Parijs bekend. De maatregel volgt op grote ophef die het afgelopen weekend ontstond toen op kinderen lijkende sekspoppen te zien waren op de website van de onlinewinkel. De Franse regering is van plan Shein in de ban te doen totdat "het platform aan de autoriteiten laat zien dat al zijn inhoud voldoet aan onze wet- en regelgeving".
9 uur geleden