Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spaans parlement weer tegen premierschap Feijóo, Sánchez aan zet

Spaans parlement weer tegen premierschap Feijóo, Sánchez aan zet

MADRID (ANP/RTR) - Het Spaanse parlement heeft weer niet ingestemd met de benoeming van Alberto Nuñez Feijóo tot premier. Net als afgelopen woensdag lukte het de PP-leider, zoals verwacht, niet om een meerderheid achter zich te krijgen. Waarschijnlijk mag de huidige premier Pedro Sánchez nu proberen om een regering te vormen.

Feijóo's partij won de verkiezingen in juli, maar kreeg woensdag al niet de benodigde steun van de helft van het parlement. Tijdens de stemming van vrijdag waren de regels iets versoepeld. Hij zou nu genoeg hebben gehad aan de meerderheid van alle aanwezige parlementsleden. Maar er stemden meer mensen tegen zijn aanstelling dan voor.

De verwachting is dat de koning van Spanje nu premier Sánchez zal vragen om te proberen een regering te vormen. Zijn partij, de socialistische PSOE, werd op de PP na de grootste. Maar het is ook niet zeker of het hem zal lukken om met een links blok genoeg parlementariërs achter zich te krijgen. Hij heeft de steun nodig van Catalaanse separatisten, maar die stellen hoge eisen. De Catalanen willen amnestie voor iedereen die in 2017 betrokken was bij een poging om Catalonië van Spanje af te scheiden. In de rest van Spanje is veel kritiek, omdat Sánchez die amnestie zou overwegen. Het is niet duidelijk voor hoeveel mensen dat zou gelden, maar volgens Spaanse media zijn het er mogelijk duizenden.

Mocht het Sánchez in de komende twee maanden ook niet lukken om een regering te vormen, dan moeten er nieuwe verkiezingen worden uitgeschreven. Die zouden dan waarschijnlijk in januari zijn. In de peilingen is sinds de vorige verkiezingen weinig veranderd.

Meer uit Buitenland

Axios: CENTCOM gaat Trump briefen over militaire opties Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump krijgt donderdag een briefing van de leider van het Amerikaanse Centrale Commando CENTCOM, Brad Cooper, over nieuwe plannen voor mogelijke militaire actie tegen Iran. Dat meldt Axios op basis van bronnen.

39 minuten geleden
Dader moskee-aanslag Nieuw-Zeeland verliest beroep

WELLINGTON (ANP/AFP) - De dader van de aanslag op twee moskeeën in Nieuw-Zeeland heeft zijn hoger beroep verloren waarin hij probeerde zijn veroordeling en straf ongedaan te maken. Brenton Tarrant schoot in 2019 51 mensen dood.

1 uur geleden
Gouverneur Mexicaanse staat Sinaloa aangeklaagd in VS om drugs

CULIACÁN (ANP/BLOOMBERG) - De gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa is door Amerikaanse aanklagers beschuldigd van samenspanning met drugskartels. Federale aanklagers in Manhattan maakten bekend een aanklacht te hebben ingediend waarin gouverneur Rubén Rocha Moya (76) en negen andere huidige en voormalige functionarissen worden beschuldigd van verschillende misdrijven.

1 uur geleden
Onderzoek: Joodse groep waarschuwde voor Bondi-aanval voor geweld

SYDNEY (ANP/AFP) - Een Joodse gemeenschapsgroep waarschuwde de politie dat een terroristische aanslag "waarschijnlijk" was, slechts enkele dagen voordat twee schutters 15 mensen doodden bij een massale schietpartij bij een Chanoeka-viering op Bondi Beach in Australië. Dat is gebleken uit een onderzoek.

2 uur geleden
Israël onderschept Gaza-flotilla voor kust van Kreta

ATHENE (ANP) - Israël heeft de Global Sumud Flotilla, een vloot met humanitaire hulp voor Gaza, voor de kust van het Griekse eiland Kreta tegengehouden. Dat melden diverse bronnen, waaronder een opvarende van de vloot en de Israëlische ambassadeur voor de Verenigde Naties, Danny Danon. Een woordvoerder van de vloot heeft aan Al Jazeera laten weten dat tot nu toe zeven schepen zijn onderschept.

3 uur geleden
Van Veldhoven na top over fossiel: we kunnen 'huis' gaan bouwen

SANTA MARTA (ANP) - Deelnemers aan de internationale conferentie over fossiele brandstoffen hebben een tweede funderingslaag aangebracht in het proces om olie, gas en steenkool uit te bannen. Dat zei klimaatminister Stientje van Veldhoven aan het einde van de top in de Colombiaanse kustplaats, die Nederland samen met Colombia organiseerde. "Dat betekent dat we nu kunnen beginnen met het bouwen van het huis", aldus de D66-minister.

4 uur geleden
Nederlandse op flotilla: proberen Griekse wateren te bereiken

HERAKLION (ANP) - Het is niet duidelijk of er schepen van de Gaza-flotilla die in de buurt van Griekenland varen zijn geënterd en zo ja, door wie. Dat zei de Nederlandse Jesse van Schaik (21), die op een van de ruim 50 schepen vaart, desgevraagd tegen het ANP. De flotilla probeert nu de Griekse territoriale wateren te bereiken.

4 uur geleden