Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spaans parlement weer tegen premierschap Feijóo, Sánchez aan zet

Spaans parlement weer tegen premierschap Feijóo, Sánchez aan zet

MADRID (ANP/RTR) - Het Spaanse parlement heeft weer niet ingestemd met de benoeming van Alberto Nuñez Feijóo tot premier. Net als afgelopen woensdag lukte het de PP-leider, zoals verwacht, niet om een meerderheid achter zich te krijgen. Waarschijnlijk mag de huidige premier Pedro Sánchez nu proberen om een regering te vormen.

Feijóo's partij won de verkiezingen in juli, maar kreeg woensdag al niet de benodigde steun van de helft van het parlement. Tijdens de stemming van vrijdag waren de regels iets versoepeld. Hij zou nu genoeg hebben gehad aan de meerderheid van alle aanwezige parlementsleden. Maar er stemden meer mensen tegen zijn aanstelling dan voor.

De verwachting is dat de koning van Spanje nu premier Sánchez zal vragen om te proberen een regering te vormen. Zijn partij, de socialistische PSOE, werd op de PP na de grootste. Maar het is ook niet zeker of het hem zal lukken om met een links blok genoeg parlementariërs achter zich te krijgen. Hij heeft de steun nodig van Catalaanse separatisten, maar die stellen hoge eisen. De Catalanen willen amnestie voor iedereen die in 2017 betrokken was bij een poging om Catalonië van Spanje af te scheiden. In de rest van Spanje is veel kritiek, omdat Sánchez die amnestie zou overwegen. Het is niet duidelijk voor hoeveel mensen dat zou gelden, maar volgens Spaanse media zijn het er mogelijk duizenden.

Mocht het Sánchez in de komende twee maanden ook niet lukken om een regering te vormen, dan moeten er nieuwe verkiezingen worden uitgeschreven. Die zouden dan waarschijnlijk in januari zijn. In de peilingen is sinds de vorige verkiezingen weinig veranderd.

Meer uit Buitenland

EU stelt missie voor om Libanese troepen te trainen

BRUSSEL (ANP/RTR) - De diplomatieke dienst van de Europese Unie (EEAS) heeft voorgesteld om een missie op te zetten om Libanon te helpen. Volgens het document, dat is ingezien door persbureau Reuters, is het de bedoeling dat Europese militairen drie jaar lang troepen van de Libanese krijgsmacht gaan trainen en adviseren.

30 minuten geleden
Eerste ebolageval in Frankrijk vastgesteld na uitbraak in DRC

PARIJS (ANP/AFP) - Voor het eerst sinds de recente uitbraak van ebola is een ziektegeval op Franse bodem vastgesteld, meldt het gezondheidsministerie. Het gaat om een arts die was teruggekomen uit de Democratische Republiek Congo na daar aan het werk te zijn geweest.

1 uur geleden
Iran noemt deal met VS 'verklaring van Amerikaanse nederlaag'

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran zegt de voorlopige overeenkomst met de Verenigde Staten te zien als bekentenis van de Amerikanen dat ze de oorlog hebben verloren. Hoewel de Amerikaanse president Donald Trump het zogenoemde memorandum van overeenstemming presenteerde als grootste overwinning, noemt de Iraanse parlementsvoorzitter en hoofdonderhandelaar Mohammad Bagher Ghalibaf de deal een "verklaring van Amerikaanse nederlaag".

3 uur geleden
Premier Spanje verdedigt zich in parlement na corruptieschandalen

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft zich in het parlement verdedigd na een reeks corruptieschandalen. Hij weerspreekt beschuldigingen van de oppositie dat er sprake is van een grootschalig probleem binnen zijn regering, nadat afgelopen week zijn voormalige rechterhand een jarenlange gevangenisstraf kreeg en het paspoort van zijn vrouw werd afgepakt.

3 uur geleden
Israël praat met Libanon over teruggeven gebied Zuid-Libanon

WASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben in Washington een Amerikaans plan besproken waarbij de Israëlische krijgsmacht (IDF) zich terugtrekt uit een deel van Zuid-Libanon. Drie Israëlische functionarissen zeggen tegen persbureau Reuters dat het idee van de "pilot" is dat de Amerikanen het Libanese leger gaan trainen.

5 uur geleden
Tienduizenden huishoudens in Frankrijk zonder stroom door hitte

PARIJS (ANP/AFP) - Zeker 68.000 huishoudens in het westen van Frankrijk zitten zonder stroom door de hittegolf die het land teistert. Volgens de autoriteiten in het departement Finistère hebben de extreem hoge temperaturen gezorgd voor problemen met het elektriciteitsnetwerk.

6 uur geleden
Rechtse Fujimori wint na lange strijd presidentsverkiezingen Peru

LIMA (ANP/AFP) - De rechtse presidentskandidaat Keiko Fujimori is als winnaar uit de Peruaanse presidentsverkiezingen gekomen. Nu de stemmentelling ten einde loopt, heeft ze een voorsprong opgebouwd op de linkse kandidaat Roberto Sánchez die niet meer in te halen is.

7 uur geleden