Spaans parlement stemt over nieuwe termijn voor Sánchez
MADRID (ANP) - Het Spaanse parlement stemt over een nieuwe termijn voor premier Pedro Sánchez. Het is vrijwel zeker dat de socialist een nieuwe regering mag leiden, omdat hij door een omstreden amnestiedeal met Catalaanse separatisten beschikt over een meerderheid in het parlement.
Sánchez kan rekenen op 179 stemmen, terwijl hij er maar 176 nodig heeft. Sánchez en zijn socialistische partij PSOE willen de komende vier jaar samenwerken met Sumar, een verbond van linkse partijen, en partijen die Baskenland, de Canarische Eilanden en Catalonië vertegenwoordigen.
De amnestiedeal zorgt voor woede onder een deel van de bevolking. Sánchez belooft in ruil voor steun amnestie voor degenen die zijn vervolgd voor pogingen om Catalonië af te scheiden van Spanje. Onder hen is de naar België uitgeweken Junts per Catalunya-leider Carles Puigdemont. Hij was in 2017 premier van de autonome regio Catalonië toen er een illegaal onafhankelijkheidsreferendum werd gehouden.
De PSOE werd bij de verkiezingen in juli de tweede partij van Spanje. Alleen de rechtse Partido Popular (PP) kreeg meer stemmen dan de socialisten. PP-leider Alberto Nuñez Feijóo mocht als eerste een poging doen om een regering te vormen, maar slaagde daar zoals verwacht niet in omdat het rechtse blok geen meerderheid in het parlement heeft.
Meer uit Buitenland
EKURHULENI (ANP/AFP) - In de Zuid-Afrikaanse gemeente Ekurhuleni is voor de tiende keer in twee maanden het lichaam van een vermoorde vrouw gevonden. De politie onderzoekt of er een verband is tussen de doden en of er een seriemoordenaar actief is.
8 minuten geledenATHENE (ANP/AFP) - De brandweer in Athene heeft tot nu toe zeker twee doden gevonden na een explosie vrijdag in het centrum van de Griekse hoofdstad. Eerder op zaterdag werd het lichaam van een jonge Amerikaanse vrouw aangetroffen tussen het puin. Er is niet bevestigd wie het andere slachtoffer is. De Griekse omroep ERT spreekt van vier gevonden lichamen.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat in de nacht van vrijdag op zaterdag twee mensen zijn gedood door Russische luchtaanvallen. Hij roept bondgenoten op om meer sancties tegen Moskou in te stellen, omdat de Russen bezig zouden zijn hun aanvallen te escaleren.
1 uur geledenGELSENKIRCHEN (ANP/DPA) - Door opzettelijke schade aan spoorwegkabels in de Duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen zijn er meerdere treinen uitgevallen. Het spoorwegverkeer in de hele regio Gelsenkirchen is volgens informatieportaal Zuginfo.nrw gestremd. De politie laat weten dat er onderzoek wordt gedaan naar mogelijke kabeldiefstal in de regio.
1 uur geledenATHENE (ANP/RTR/AFP) - Er is zeker één dode gevallen na een explosie vrijdag in de binnenstad van de Griekse hoofdstad Athene, meldt de Griekse brandweer. Een gebouw van twee verdiepingen stortte vrijdagochtend in. Reddingswerkers hebben het lichaam van een jonge vrouw aangetroffen tussen het puin. Er worden nog vijf mensen vermist.
3 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - De overstromingen in de Thaise hoofdstad Bangkok zijn gestabiliseerd. Dat meldt de lokale gouverneur. Autoriteiten riepen zaterdag een officiële overstromingsramp uit, vanwege aanhoudende regen.
4 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Bosbranden in de tropische wouden van het Indonesische deel van het eiland Borneo hebben de druk op de ernstig bedreigde orang-oetans verder opgevoerd. Dat meldt de internationale natuurbeschermingsorganisatie IUCN.
4 uur geleden