Spaans parlement stemt over nieuwe termijn voor Sánchez
MADRID (ANP) - Het Spaanse parlement stemt over een nieuwe termijn voor premier Pedro Sánchez. Het is vrijwel zeker dat de socialist een nieuwe regering mag leiden, omdat hij door een omstreden amnestiedeal met Catalaanse separatisten beschikt over een meerderheid in het parlement.
Sánchez kan rekenen op 179 stemmen, terwijl hij er maar 176 nodig heeft. Sánchez en zijn socialistische partij PSOE willen de komende vier jaar samenwerken met Sumar, een verbond van linkse partijen, en partijen die Baskenland, de Canarische Eilanden en Catalonië vertegenwoordigen.
De amnestiedeal zorgt voor woede onder een deel van de bevolking. Sánchez belooft in ruil voor steun amnestie voor degenen die zijn vervolgd voor pogingen om Catalonië af te scheiden van Spanje. Onder hen is de naar België uitgeweken Junts per Catalunya-leider Carles Puigdemont. Hij was in 2017 premier van de autonome regio Catalonië toen er een illegaal onafhankelijkheidsreferendum werd gehouden.
De PSOE werd bij de verkiezingen in juli de tweede partij van Spanje. Alleen de rechtse Partido Popular (PP) kreeg meer stemmen dan de socialisten. PP-leider Alberto Nuñez Feijóo mocht als eerste een poging doen om een regering te vormen, maar slaagde daar zoals verwacht niet in omdat het rechtse blok geen meerderheid in het parlement heeft.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/RTR) - Israël heeft de stoffelijke resten van de gijzelaar die het woensdag van Hamas heeft ontvangen geïdentificeerd als de Thaise staatsburger Sudthisak Rinthalak, aldus het kantoor van premier Benjamin Netanyahu.
53 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff en Jared Kushner, de schoonzoon van president Donald Trump, ontmoeten donderdag in Florida een Oekraïense delegatie die wordt geleid door Roestem Oemjerov, de chef van de veiligheidsraad van Oekraïne. In de gesprekken staat vrede in Oekraïne centraal. De ontmoeting vindt volgens een Amerikaanse functionaris in de omgeving van Miami plaats.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft een urenlange ontmoeting van zijn gezant Steve Witkoff en schoonzoon Jared Kushner met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin "een redelijk goede ontmoeting" genoemd en zei dat "Poetin de oorlog wil beëindigen". Maar Trump zei geen idee te hebben wat er nu gaat gebeuren. Hij zei niet te weten wat hieruit voortkomt: "We gaan het zien".
8 uur geledenGAZA-STAD (ANP/DPA) - Nadat volgens het Israëlische leger meerdere soldaten gewond waren geraakt tijdens een gevecht in de Gazastrook, heeft het Israëlische leger luchtaanvallen uitgevoerd op doelen in het kustgebied. Vijf Palestijnen, onder wie twee minderjarigen, zijn omgekomen, meldt de burgerbescherming in het Palestijnse gebied.
8 uur geledenNAQURA (ANP/AFP) - Afgevaardigden van Israël en Libanon hebben in het VN-hoofdkwartier in Naqura, aan de grens van Libanon met Israël, met elkaar gesproken. Volgens Israël was de sfeer "positief". De Libanese premier Nawaf Salam heeft beklemtoond dat het onderhoud onderdeel was van gesprekken over een afgelopen jaar overeengekomen staakt-het-vuren. "We zijn nog niet aan vredesgesprekken toe", zei Salam. Hij erkent dat economische banden met Israël voor Libanon goed kunnen zijn, maar daar zijn we volgens hem nog ver van.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Ook niet-NAVO-landen Australië en Nieuw-Zeeland springen bij om Oekraïne aan noodzakelijke Amerikaanse wapens te helpen. De twee landen hebben toegezegd bij te dragen aan het zogeheten PURL-inkoopprogramma, zegt NAVO-topman Mark Rutte.
15 uur geledenNEW ORLEANS (ANP) - Het Amerikaanse Homeland Security is begonnen met een grote operatie in New Orleans om migranten op te pakken. Tientallen en mogelijk honderden agenten worden de komende weken naar de stad in de zuidelijke staat Louisiana gestuurd.
16 uur geleden