Spaans parlement stemt over nieuwe termijn voor Sánchez
MADRID (ANP) - Het Spaanse parlement stemt over een nieuwe termijn voor premier Pedro Sánchez. Het is vrijwel zeker dat de socialist een nieuwe regering mag leiden, omdat hij door een omstreden amnestiedeal met Catalaanse separatisten beschikt over een meerderheid in het parlement.
Sánchez kan rekenen op 179 stemmen, terwijl hij er maar 176 nodig heeft. Sánchez en zijn socialistische partij PSOE willen de komende vier jaar samenwerken met Sumar, een verbond van linkse partijen, en partijen die Baskenland, de Canarische Eilanden en Catalonië vertegenwoordigen.
De amnestiedeal zorgt voor woede onder een deel van de bevolking. Sánchez belooft in ruil voor steun amnestie voor degenen die zijn vervolgd voor pogingen om Catalonië af te scheiden van Spanje. Onder hen is de naar België uitgeweken Junts per Catalunya-leider Carles Puigdemont. Hij was in 2017 premier van de autonome regio Catalonië toen er een illegaal onafhankelijkheidsreferendum werd gehouden.
De PSOE werd bij de verkiezingen in juli de tweede partij van Spanje. Alleen de rechtse Partido Popular (PP) kreeg meer stemmen dan de socialisten. PP-leider Alberto Nuñez Feijóo mocht als eerste een poging doen om een regering te vormen, maar slaagde daar zoals verwacht niet in omdat het rechtse blok geen meerderheid in het parlement heeft.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - De aanslag bij de Pride in Berlijn mag volgens de Duitse bondskanselier Friedrich Merz niet zonder gevolgen blijven. "Alleen woorden zijn niet genoeg", zei de regeringschef twee dagen nadat in de hoofdstad werd ingereden op een menigte.
9 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Parijse politie heeft een verdachte aangehouden voor een steekpartij waarbij drie vrouwen gewond raakten. Twee slachtoffers liepen ernstige verwondingen op.
18 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De vrouw die om het leven kwam bij de aanslag tijdens de Pride in Berlijn, kwam uit Polen. Dat heeft de burgemeester van Berlijn, Kai Wegner, bekendgemaakt. Ze bezocht de stad met haar dochter.
24 minuten geledenBERLIJN (ANP) - De Berlijnse Pride heeft bedroefd en strijdvaardig gereageerd op de aanslag van afgelopen weekend. "Achter dit soort geweld zit de poging om onze samenleving te verdelen en mensen tegen elkaar op te zetten", staat in een verklaring van de Berlijnse Christopher Street Day, de naam die in Duitsland wordt gebruikt voor Pride-bijeenkomsten. "Dat zullen we niet toelaten. We blijven ons uitspreken, we laten ons niet wegdrukken. Liefde is sterker dan haat."
1 uur geledenHEIDELBERG (ANP/DPA) - De Duitse anatoom Gunther von Hagens is overleden op 81-jarige leeftijd. Von Hagens maakte naam als uitvinder van de zogenoemde plastinatie, een conserveringstechniek waarbij bijvoorbeeld lichaamsdelen praktisch onbeperkt goed blijven, door ze te plastificeren. De techniek vormde de basis voor de Bodyworlds-exposities waarvan hij vervolgens aan de wieg stond. Von Hagens overleed aan een hersenbloeding, meldt Bild.
1 uur geledenPYONGYANG (ANP/RTR) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft oorlogsmonumenten bezocht ter gelegenheid van de 73e herdenking van de wapenstilstand in de Koreaanse Oorlog. Dat deed hij met zijn dochter Ju Ae, die volgens de Zuid-Koreaanse inlichtingendienst NIS wordt klaargestoomd als zijn opvolger.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft geregeld dat er meer blusvliegtuigen naar Spanje en Frankrijk gaan vanwege de bosbranden. In totaal zijn er nu zeven blusvliegtuigen naar Frankrijk gestuurd en zes vliegtuigen naar Spanje, laat een woordvoerder van de Europese Commissie weten.
2 uur geleden