Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spaans parlement stemt over nieuwe termijn voor Sánchez

Spaans parlement stemt over nieuwe termijn voor Sánchez

MADRID (ANP) - Het Spaanse parlement stemt over een nieuwe termijn voor premier Pedro Sánchez. Het is vrijwel zeker dat de socialist een nieuwe regering mag leiden, omdat hij door een omstreden amnestiedeal met Catalaanse separatisten beschikt over een meerderheid in het parlement.

Sánchez kan rekenen op 179 stemmen, terwijl hij er maar 176 nodig heeft. Sánchez en zijn socialistische partij PSOE willen de komende vier jaar samenwerken met Sumar, een verbond van linkse partijen, en partijen die Baskenland, de Canarische Eilanden en Catalonië vertegenwoordigen.

De amnestiedeal zorgt voor woede onder een deel van de bevolking. Sánchez belooft in ruil voor steun amnestie voor degenen die zijn vervolgd voor pogingen om Catalonië af te scheiden van Spanje. Onder hen is de naar België uitgeweken Junts per Catalunya-leider Carles Puigdemont. Hij was in 2017 premier van de autonome regio Catalonië toen er een illegaal onafhankelijkheidsreferendum werd gehouden.

De PSOE werd bij de verkiezingen in juli de tweede partij van Spanje. Alleen de rechtse Partido Popular (PP) kreeg meer stemmen dan de socialisten. PP-leider Alberto Nuñez Feijóo mocht als eerste een poging doen om een regering te vormen, maar slaagde daar zoals verwacht niet in omdat het rechtse blok geen meerderheid in het parlement heeft.

Meer uit Buitenland

VS: 227 doden bij aanvallen op drugsschepen in afgelopen jaar

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben het afgelopen jaar 227 mensen gedood bij aanvallen op vermoedelijke drugssmokkelboten op de Grote Oceaan en in het Caribisch gebied, meldt het Amerikaanse leger. Drie vermoedelijke drugssmokkelaars werden levend gered.

3 uur geleden
Maduro verzoekt rechtbank New York om drugszaak te seponeren

NEW YORK (ANP) - De voormalige Venezolaanse president Nicolás Maduro heeft een rechtbank in New York verzocht de strafzaak tegen hem te seponeren. Hij voerde aan dat hij als staatshoofd van een soeverein land immuun is voor vervolging in de Verenigde Staten.

3 uur geleden
UNICEF: 20 miljoen kinderen ervoeren seksueel misbruik online

GENÈVE (ANP) - Ongeveer 20 miljoen kinderen die het internet gebruiken in 21 landen, werden in één jaar tijd blootgesteld aan seksuele uitbuiting of misbruik op digitale platforms. De meeste gevallen deden zich voor op sociale media, zo blijkt uit een nieuw rapport van UNICEF dat donderdag werd gepubliceerd.

3 uur geleden
Palestijnse tieners gedood op Westelijke Jordaanoever

RAMALLAH (ANP) - Twee Palestijnse tieners zijn woensdag om het leven gekomen bij een aanval van militante Israëlische kolonisten en legereenheden op hun dorp op de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever, een Palestijns gebied. Dat meldden lokale functionarissen en het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.

5 uur geleden
VS-rechter blokkeert decreet Trump dat geboorterecht beperkt

WASHINGTON (ANP) - Een federale rechter heeft voorkomen dat de regering-Trump een nieuw presidentieel decreet uitvoert dat het aantal personen beperkt dat in aanmerking komt voor staatsburgerschap op grond van geboorteplaats. Het decreet wilde een einde maken aan het verstrekken van paspoorten aan kinderen van wie de ouders doelbewust een kind krijgen in de Verenigde Staten.

5 uur geleden
Spanjaarden demonstreren tegen aanpak migrantencrisis Ceuta

CEUTA (ANP/RTR) - Duizenden inwoners van Ceuta zijn de straat opgegaan uit protest tegen de overheidsaanpak van de migrantencrisis in de Spaanse exclave. Ook elders in Spanje vonden betogingen plaats.

8 uur geleden
Trump: aanval op Iran duurt niet te lang, we slaan zo weer toe

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de nieuwe aanvalscampagne tegen Iran "niet te lang" zal duren. Tegelijkertijd dreigde hij met nieuwe aanvallen op het land.

10 uur geleden