Spaans parlement keurt verlenging noodtoestand goed
MADRID (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Spaanse parlement heeft groen licht gegeven voor het verlengen van de noodtoestand met ruim twee weken. Dat betekent dat Spanjaarden tot 26 april in principe thuis moeten blijven vanwege de coronacrisis.
De linkse regering van premier Pedro Sánchez kreeg bij de stemming onder meer steun van de grootste oppositiepartij, de conservatieve Partido Popular. Die heeft evenwel forse kritiek op de wijze waarop Sánchez omgaat met de crisis. PP-leider Pablo Casado zei dat het dodental per hoofd van de bevolking ongekend hoog is in vergelijking met andere landen.
Spanje behoort tot de landen die wereldwijd het zwaarst zijn getroffen door de pandemie. Meer dan 15.000 patiënten zijn overleden en er zijn ruim 150.000 besmettingen gemeld. Het leger is ingezet om noodziekenhuizen op te zetten.
De premier waarschuwde dat de crisismaatregelen vermoedelijk nog een keer verlengd moeten worden. Wel noemde hij de laatste cijfers hoopgevend. "We beginnen de brand onder controle te krijgen", zei de linkse leider in het vrijwel lege parlement.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse radicaal-rechtse partij Rassemblement National (RN) heeft voor het eerst sinds haar oprichting genoeg zetels om samen met haar bondgenoot UDR een fractie te kunnen vormen in de Senaat. Dat heeft partijvoorzitter Jordan Bardella meegedeeld na de verkiezingen voor het hogerhuis.
2 uur geledenLOURDES (ANP/RTR) - Paus Leo heeft zondag tijdens een ontmoeting met Franse slachtoffers van misbruik opnieuw zijn vastberadenheid uitgesproken om een einde te maken aan het misbruik van kinderen door katholieke geestelijken. Dat meldde het Vaticaan enkele uren nadat de paus de Kerk had opgeroepen haar eigen tekortkomingen te erkennen en haar "diepe wonden" te helen.
3 uur geledenBELGRADO (ANP/RTR) - De Servische president Aleksandar Vučić heeft zondag zijn aftreden aangekondigd. Daarmee maakt hij een einde aan zijn tweede en laatste ambtstermijn van vijf jaar en maakt hij de weg vrij voor vervroegde presidentsverkiezingen. Het aftreden van Vučić was verwacht.
4 uur geledenNIEDERHAUSEN (ANP/DPA) - Een 84-jarige man heeft zondag in de West-Duitse plaats Niederhausen tijdens het parkeren zijn echtgenote doodgereden, meldt de politie. Bij het achteruit inparkeren botste de man tegen een geparkeerd voertuig aan. Vervolgens reed hij om onbekende redenen hard vooruit, waarbij hij zijn 80-jarige vrouw raakte, die voor de auto stond.
4 uur geledenMEKELLE (ANP/AFP) - Het hoofdkantoor van de lokale omroep in het noorden van Ethiopië, Tigrai TV, is geraakt door een drone, zeggen journalisten van de zender tegen persbureau AFP. De omroep staat bekend als belangrijk medium voor de rebellen in Tigray, waar afgelopen week het geweld met het regeringsleger weer escaleerde.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tegen nieuwssite Axios gezegd dat hij komende week nog nieuwe gesprekken met Iran verwacht. Zaterdag wees hij een Iraans voorstel voor het heropenen van de Straat van Hormuz nog af, maar Iran zei zondag nog te wachten op een officiële reactie.
6 uur geledenBERN (ANP/AFP) - Een ruime meerderheid van de Zwitsers heeft in een referendum een voorstel verworpen om de neutraliteit van hun land strikter te maken. Voorstanders wilden in de grondwet laten opnemen dat Zwitserland de banden met militaire bondgenootschappen als de NAVO niet mag aanhalen en alleen sancties mag opleggen als de Verenigde Naties die hebben goedgekeurd. Tegenstanders noemden dat idee pro-Russisch.
6 uur geleden