Spaans koningspaar bij herdenkingsdienst overstromingen Valencia
VALENCIA (ANP) - De Spaanse koning Felipe en koningin Letizia zijn maandagavond aangekomen in Valencia om een mis bij te wonen voor de slachtoffers van de overstromingen in Valencia. De mis vindt plaats in de Kathedraal van Valencia en wordt geleid door aartsbisschop Enrique Benavent.
Volgens autoriteiten kwamen eind oktober 230 mensen om het leven door de overstromingen in Spanje, van wie 222 in de regio Valencia. Vier mensen worden nog altijd vermist.
Het Spaanse hof deelde maandagavond foto's van de aankomst van het Spaanse koningspaar in de kathedraal. Daarop is te zien dat zij applaus krijgen bij binnenkomst.
Felipe en Letizia brachten begin november meerdere bezoeken aan de getroffen regio. Het koningspaar werd tijdens een eerste bezoek nog uitgescholden en bekogeld met modder, al was dat ook bedoeld voor de Spaanse premier Pedro Sánchez. Bij het tweede bezoek werden Felipe en Letizia een stuk warmer ontvangen.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse regering gaat de EU vragen de sancties tegen de Venezolaanse politica Delcy Rodríguez in te trekken. Aanleiding is de nieuwe Venezolaanse amnestiewet, waarmee honderden politieke gevangenen vrij kunnen komen. Toen president Nicolás Maduro begin januari door Amerikaanse eenheden gevangen was genomen, werd vicepresident Rodríguez de leider van het land.
26 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten zijn het vrijdag nog niet eens geworden over het twintigste sanctiepakket tegen Rusland, laten EU-bronnen weten. Daarmee slinkt de kans dat een goedgekeurd pakket volgende week kan worden gepresenteerd, als wordt stilgestaan bij vier jaar oorlog in Oekraïne.
47 minuten geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Met de voltooiing van het kruis op de Jezus Christus-toren van de beroemde basiliek Sagrada Família in Barcelona bereikt het bouwwerk zijn hoogste punt. Een enorme kraan heeft de laatste onderdelen van het kruis naar boven getakeld. Daarmee is de centrale toren van de basiliek 172,5 meter hoog.
1 uur geledenKRAKAU (ANP) - Duitsland, Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk, Italië en Polen gaan samen investeren in de ontwikkeling van goedkope wapens. De defensieministers van die vijf landen, die binnen Europa het meest aan defensie uitgeven, zeiden te willen leren van de Oekraïners bij het ontwikkelen van onder meer militaire drones.
1 uur geledenVATICAANSTAD (ANP) - Het Vaticaan staat in de jaarlijkse boodschap ter ere van ramadan stil bij het samenvallen van de islamitische vastenmaand met de christelijke vastentijd tot aan Pasen. Het is voor het eerst sinds de jaren negentig dat de christelijke vastentijd en ramadan tegelijk beginnen.
1 uur geledenSTUTTGART (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft tijdens het partijcongres van zijn CDU opgeroepen tot eenheid binnen de partij. Volgens Duitse media heerst er momenteel veel ontevredenheid onder Merz' partijgenoten over het regeringsbeleid. Volgens Tagesschau was er "zelden zoveel onrust" in de christendemocratische partij.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Cultuur Wolfram Weimer heeft de onmiddellijke vrijlating geëist van een in Turkije gearresteerde correspondent van de nieuwsorganisatie Deutsche Welle (DW). De Turkse regering moet er volgens Weimer voor zorgen dat hij wordt vrijgelaten, omdat de beschuldigingen tegen hem ongegrond zouden zijn. "Journalistiek werk is niet strafbaar", aldus Weimer.
2 uur geleden