Spaans koningspaar bij herdenkingsdienst overstromingen Valencia
VALENCIA (ANP) - De Spaanse koning Felipe en koningin Letizia zijn maandagavond aangekomen in Valencia om een mis bij te wonen voor de slachtoffers van de overstromingen in Valencia. De mis vindt plaats in de Kathedraal van Valencia en wordt geleid door aartsbisschop Enrique Benavent.
Volgens autoriteiten kwamen eind oktober 230 mensen om het leven door de overstromingen in Spanje, van wie 222 in de regio Valencia. Vier mensen worden nog altijd vermist.
Het Spaanse hof deelde maandagavond foto's van de aankomst van het Spaanse koningspaar in de kathedraal. Daarop is te zien dat zij applaus krijgen bij binnenkomst.
Felipe en Letizia brachten begin november meerdere bezoeken aan de getroffen regio. Het koningspaar werd tijdens een eerste bezoek nog uitgescholden en bekogeld met modder, al was dat ook bedoeld voor de Spaanse premier Pedro Sánchez. Bij het tweede bezoek werden Felipe en Letizia een stuk warmer ontvangen.
Meer uit Buitenland
RABAT (ANP/RTR) - Meer dan 50.000 mensen zijn uit een Marokkaanse stad geëvacueerd omdat er door aanhoudende hevige regenval watersnood dreigt. Bijna de helft van de bevolking van Ksar el-Kebir in het noordwesten moest vertrekken. Niemand mag naar de stad toe, waarvan delen al zijn overstroomd.
27 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering heeft maandagavond twee moties van wantrouwen in het parlement overleefd. Dit betekent dat premier Sébastien Lecornu succesvol een stemming in het parlement heeft omzeild om de begroting van 2026 goed te keuren. Vorig jaar vielen twee regeringen bij hun pogingen een begroting vast te stellen.
1 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - In een periode van hoogopgelopen spanningen en forse Amerikaanse druk willen Iran en de Verenigde Staten vrijdag in Turkije hun onderhandelingen over het Iraanse atoomprogramma hervatten. Volgens een diplomaat doen ook vertegenwoordigers van onder meer Saudi-Arabië en Egypte mee.
3 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP/DPA) - In Vaticaanstad zijn restaurateurs begonnen met het herstelwerk van Het laatste oordeel, een groot fresco van Michelangelo in de Sixtijnse Kapel. Het werk van 180 vierkante meter wordt maandenlang opgeknapt, maar de beroemde zaal blijft in die tijd gewoon open voor publiek.
3 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby blijft ten minste vier weken vastzitten. Dat heeft een rechter in Oslo maandag besloten, meldt het Noorse persbureau NTB. Het besluit werd volgens NTB genomen zonder aanwezigheid van de verdachte. De politie van Oslo had een verzoek ingediend om Høiby vast te houden wegens kans op recidive.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis bevestigt nieuw overleg met Oekraïne en Rusland. De speciale gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, is woensdag en donderdag in Abu Dhabi, de hoofdstad van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE), voor gesprekken met Oekraïense en Russische delegaties.
4 uur geledenRAFAH (ANP) - Via de Rafah-grensovergang zijn maandag 150 Palestijnen vanuit Gaza naar Egypte gereisd, meldden Egyptische grensbeambten aan persbureau AFP. Het ging om vijftig mensen die medische hulp nodig hebben, met elk twee begeleiders. Daarnaast mochten vijftig Palestijnen vanuit Egypte het gebied in. De grens is sinds 14.00 uur weer gesloten voor de dag.
6 uur geleden