Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spaans cabinepersoneel Ryanair staakt tot januari door

Spaans cabinepersoneel Ryanair staakt tot januari door

MADRID (ANP/DPA) - Het Spaanse cabinepersoneel van budgetluchtvaartmaatschappij Ryanair gaat verder met zijn stakingen. Van augustus tot begin januari leggen de medewerkers elke week een keer het werk neer, kondigden vakbonden USO en SITCPLA aan. Zij stellen dat Ryanair de basisrechten die alle Spaanse werknemers hebben, niet respecteert.

Die rechten bestaan onder meer uit 22 verlofdagen en 14 wettelijke vakantiedagen, het uitvoeren van de Spaanse arbowet en het verhogen van de lonen tot het niveau van voor de coronapandemie. Om Ryanair te dwingen zich daaraan te houden staakten de stewards, stewardessen en pursers sinds eind juni al 18 dagen. Dat leidde volgens de Spaanse zender TVE tot zo'n 300 geannuleerde vluchten en 3000 vluchten die vertraagd waren.

De nieuwe acties betreffen tussen 8 augustus en 7 januari wekelijks een 24 uursstaking. Die vinden niet plaats op vrijdag, zaterdag of zondag. Volgens de Spaanse wet moeten tijdens stakingen minimumdiensten worden uitgevoerd. Daardoor vallen de annuleringen doorgaans mee. Op de stakingsdagen bij Ryanair moet bijvoorbeeld, afhankelijk van de luchthaven, tussen de 73 en 82 procent van alle vluchten gewoon worden uitgevoerd.

Meer uit Financieel

Nieuw Chileens bedrijf moet beschikbaarheid lithium verbeteren

SANTIAGO (ANP/AFP) - In Chili is een nieuw bedrijf opgezet om de winning van lithium op te voeren, een metaal dat wordt gebruikt in batterijen voor elektrische voertuigen en mobiele telefoons. Het gaat om een samenwerking tussen het Chileense staatsbedrijf Codelco, 's werelds grootste koperproducent, en de particuliere mijnbouwer SQM, waarin Chinees kapitaal is geïnvesteerd.

2 uur geleden
Duitse ethische hackers willen een Digitale Onafhankelijkheidsdag

HAMBURG (ANP/DPA) - De Chaos Computer Club (CCC), naar eigen zeggen Europa's grootste hackerscollectief, heeft in Duitsland opgeroepen tot een maandelijkse Digitale Onafhankelijkheidsdag. De organisatie, die zich hard maakt voor digitale rechten en cyberveiligheid, wil mensen aansporen hun afhankelijkheid van de dominante digitale platforms te heroverwegen.

3 uur geleden
Enquête: Duitse ondernemers rekenen nog niet op herstel economie

BERLIJN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de middelgrote bedrijven in Duitsland verwacht volgend jaar een economische neergang. Dit blijkt uit een enquête van de ondernemersvereniging BVMW onder meer dan duizend ondernemers. Directeur Christoph Ahlhaus van de belangenorganisatie stelt dat "oppervlakkige hervormingen niet langer voldoende zijn om Duitsland weer op de rails te krijgen".

4 uur geleden
Duitse wijnbouwers kampen met grote crisis, waarschuwt branche

BERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.

22 uur geleden
China versoepelt beursregels voor makers herbruikbare raketten

BEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciële raketten ontwikkelen.

1 dag geleden
Toezichthouder grijpt in bij DB om slechte planning werkzaamheden

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.

1 dag geleden
Breedste schip ooit vaart via kanaal door Zeeuws-Vlaanderen

GENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.

1 dag geleden