Spaans cabinepersoneel Ryanair staakt tot januari door
MADRID (ANP/DPA) - Het Spaanse cabinepersoneel van budgetluchtvaartmaatschappij Ryanair gaat verder met zijn stakingen. Van augustus tot begin januari leggen de medewerkers elke week een keer het werk neer, kondigden vakbonden USO en SITCPLA aan. Zij stellen dat Ryanair de basisrechten die alle Spaanse werknemers hebben, niet respecteert.
Die rechten bestaan onder meer uit 22 verlofdagen en 14 wettelijke vakantiedagen, het uitvoeren van de Spaanse arbowet en het verhogen van de lonen tot het niveau van voor de coronapandemie. Om Ryanair te dwingen zich daaraan te houden staakten de stewards, stewardessen en pursers sinds eind juni al 18 dagen. Dat leidde volgens de Spaanse zender TVE tot zo'n 300 geannuleerde vluchten en 3000 vluchten die vertraagd waren.
De nieuwe acties betreffen tussen 8 augustus en 7 januari wekelijks een 24 uursstaking. Die vinden niet plaats op vrijdag, zaterdag of zondag. Volgens de Spaanse wet moeten tijdens stakingen minimumdiensten worden uitgevoerd. Daardoor vallen de annuleringen doorgaans mee. Op de stakingsdagen bij Ryanair moet bijvoorbeeld, afhankelijk van de luchthaven, tussen de 73 en 82 procent van alle vluchten gewoon worden uitgevoerd.
Meer uit Financieel
WOLFSBURG (ANP/DPA) - Het Duitse autoconcern Volkswagen wil met een nieuw besparingsprogramma de kosten met zo'n 60 miljard euro terugdringen, veel meer dan tot nu toe was voorzien. Dat meldt zakenblad Manager Magazin op basis van ingewijden. Hiermee moeten de kosten tegen 2028 met 20 procent dalen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Eurogroep, Kyriakos Pierrakakis, ziet het overleg van zes lidstaten met de grootste economieën in de EU, waaronder Nederland, niet als bedreiging voor het werk van de Eurogroep. Daar bespreken de ministers van Financiën van de eurolanden vrijwel maandelijks financiële en economische kwesties. "Het is potentieel positief", zei Pierrakakis maandag na afloop van de vergadering van de Eurogroep.
5 uur geledenATHENE (ANP) - Defensieconcern Theon International, beursgenoteerd in Amsterdam, blijft profiteren van de torenhoge defensiebudgetten in Europa. De in Athene gevestigde fabrikant van nachtkijkers en warmtebeeldsystemen voor de defensiesector boekte vorig jaar een recordomzet van 443,5 miljoen euro, 26 procent meer dan in het voorgaande jaar.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag vrijwel gelijk geëindigd. Bouwer Heijmans eindigde opnieuw fors hoger na de presentatie van de jaarcijfers vrijdag. In het kielzog klom BAM mee, de concurrent komt later deze week met cijfers.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft een boete van 50.000 euro opgelegd aan een logistiek bedrijf uit Amsterdam na een dodelijk arbeidsongeval. Het incident, waarbij een medewerker om het leven kwam na een val van een laadklep, vond plaats op 20 december 2024.
10 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De eerste dag van de AI-top in India is maandag rommelig verlopen. Bezoekers klaagden over lange rijen, verwarring en drukte bij het begin van het evenement in New Delhi.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) vindt dat er "echt stappen" moeten worden gezet om tot een kapitaalmarktunie te komen. Mede daarom zijn zes ministers van Financiën van de zes grootste economieën in de EU maandag voor de tweede keer met elkaar in overleg gegaan, zei Heinen. Zijn voorkeur gaat wel uit naar besluitvorming door alle EU-lidstaten.
10 uur geleden