Spaans cabinepersoneel Ryanair staakt tot januari door
MADRID (ANP/DPA) - Het Spaanse cabinepersoneel van budgetluchtvaartmaatschappij Ryanair gaat verder met zijn stakingen. Van augustus tot begin januari leggen de medewerkers elke week een keer het werk neer, kondigden vakbonden USO en SITCPLA aan. Zij stellen dat Ryanair de basisrechten die alle Spaanse werknemers hebben, niet respecteert.
Die rechten bestaan onder meer uit 22 verlofdagen en 14 wettelijke vakantiedagen, het uitvoeren van de Spaanse arbowet en het verhogen van de lonen tot het niveau van voor de coronapandemie. Om Ryanair te dwingen zich daaraan te houden staakten de stewards, stewardessen en pursers sinds eind juni al 18 dagen. Dat leidde volgens de Spaanse zender TVE tot zo'n 300 geannuleerde vluchten en 3000 vluchten die vertraagd waren.
De nieuwe acties betreffen tussen 8 augustus en 7 januari wekelijks een 24 uursstaking. Die vinden niet plaats op vrijdag, zaterdag of zondag. Volgens de Spaanse wet moeten tijdens stakingen minimumdiensten worden uitgevoerd. Daardoor vallen de annuleringen doorgaans mee. Op de stakingsdagen bij Ryanair moet bijvoorbeeld, afhankelijk van de luchthaven, tussen de 73 en 82 procent van alle vluchten gewoon worden uitgevoerd.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Europees Parlement stelt de stemming over de handelsovereenkomst tussen de EU en de VS, die voor deze week gepland stond, mogelijk uit. Bernd Lange, rapporteur van de handelscommissie van het parlement, heeft zondag aangegeven dat hij in een spoedvergadering maandag gaat voorstellen het ratificatieproces op te schorten. Hij vindt dat nodig door de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof van vrijdag en nieuwe tariefaankondigingen van president Donald Trump.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisatie VNO-NCW vreest hogere Amerikaanse importheffingen voor Europese producten na de tariefaankondigingen van president Donald Trump van dit weekend. De lobbyclub voor het Nederlandse bedrijfsleven vindt wel veel onduidelijk en durft nog geen harde conclusies te trekken.
1 uur geledenZOETERMEER (ANP) - FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, roept Nederland en de Europese Unie op zo snel mogelijk duidelijkheid te verschaffen over de Amerikaanse importheffingen voor Europese goederen. Volgens de lobbyclub uit het Nederlandse bedrijfsleven zorgt de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof van vrijdag voor veel onzekerheid. Door Trumps tariefaankondigingen op vrijdag en zaterdag is de behoefte aan duidelijkheid "nog noodzakelijker" geworden, heeft een woordvoerster zondag laten weten.
4 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Indiase handelsfunctionarissen stellen een reis naar de Verenigde Staten uit die bedoeld was om een voorlopige handelsdeal tussen de twee landen af te ronden. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het uitstel heeft te maken met de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof die veel van de importheffingen van president Donald Trump ongeldig verklaarde.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump eist dat Netflix bestuurslid Susan Rice "onmiddellijk" ontslaat of anders "de gevolgen ondervindt". Op Truth Social maakte de Amerikaanse president haar uit voor een "politieke pion", die "geen talent of vaardigheden" heeft.
6 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR/BLOOMBERG/BELGA) - Handelspartners van de Verenigde Staten verspreid over de wereld onderzoeken de impact van de door president Donald Trump aangekondigde nieuwe Amerikaanse importtarieven. Trump kreeg vrijdag een tegenslag te verwerken toen het Amerikaanse hooggerechtshof oordeelde dat een groot deel van zijn tarieven onwettig was. Vervolgens kondigde Trump een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen. Zaterdag verhoogde hij deze heffing naar 15 procent.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het Amerikaanse JPMorgan Chase heeft Donald Trump en zijn bedrijf in februari 2021 meegedeeld dat hun rekeningen bij de bank werden gesloten. Dat blijkt uit nieuwe documenten die vrijdag zijn vrijgegeven als onderdeel van een rechtszaak die Trump heeft aangespannen tegen de bank en topman Jamie Dimon. Daarin eist de Amerikaanse president 5 miljard dollar schadevergoeding.
14 uur geleden