
Spaans blad komt met foto Juan Carlos in Abu Dhabi
MADRID (ANP) - De Spaanse koning-emeritus Juan Carlos lijkt inderdaad in de Verenigde Arabische Emiraten te zijn. Het Spaanse medium NIUS heeft een foto gepubliceerd waarop te zien is dat de vader van koning Felipe op het vliegveld van Abu Dhabi aankomt.
Sinds Juan Carlos aankondigde Spanje te verlaten is onduidelijk waar de gepensioneerde vorst verblijft. Eerder werd gespeculeerd dat hij mogelijk in Portugal of de Dominicaanse Republiek zou zitten. Het Spaanse ABC meldde vrijdag al op basis van vluchtgegevens dat Juan Carlos juist aan de andere kant van de wereld verbleef, in Abu Dhabi.
La Vanguardia meldt dat er een kans bestaat dat Juan Carlos later mogelijk naar Nieuw-Zeeland doorreist. Het dagblad baseert zich op uitspraken van de koning die hij tegenover vrienden zou hebben gedaan. Juan Carlos zou hebben gezegd dat als hij ooit Spanje zou verlaten hij voor Nieuw-Zeeland, een paradijs voor zeilers, zou kiezen. Juan Carlos is een groot liefhebber van zeilen.
Meer uit Buitenland
DOHA (ANP/AFP) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio heeft in Qatar zijn "sterke steun" aan de veiligheid en soevereiniteit van het land uitgesproken. Zijn bliksembezoek volgt een week na de Israëlische aanval op onderhandelaars van Hamas in Doha.
36 minuten geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Acteur Robert Redford is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat bericht de krant The New York Times. Redford maakte onder meer naam met de verfilming van The Great Gatsby (1974) en All The President's Men (1976) over het Watergateschandaal. Hij zou dinsdagochtend vroeg in zijn slaap zijn gestorven in zijn huis in Utah. Een doodsoorzaak is niet bekendgemaakt.
59 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP/RTR) - Volker Türk, de Hoge Commissaris voor de Mensenrechten van de VN, ziet een "opeenstapeling van bewijs" voor genocide in Gaza, zei hij tegen journalisten van persbureaus AFP en Reuters. "We zien oorlogsmisdaad op oorlogsmisdaad, misdaden tegen de menselijkheid, en mogelijk zelfs meer", aldus de VN-functionaris.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - Denemarken steekt de komende jaren extra geld in Groenland, een semiautonoom deel van het Deense koninkrijk. Tussen 2026 en 2029 wordt 1,6 miljard kroon (bijna 215 miljoen euro) geïnvesteerd in infrastructuur en gezondheidszorg.
1 uur geledenMINSK (ANP/RTR) - Rusland en Belarus hebben de afgelopen dagen geoefend met kleine kernwapens voor op het slagveld. Ze zijn niet echt gelanceerd, maar maakten deel uit van simulaties tijdens de grote gezamenlijke oefening 'Zapad'.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - Bij een groot datalek in Zweden zijn de persoonlijke gegevens van ruim 1,5 miljoen burgers gestolen, meldt het Zweedse OM. Dat komt neer op bijna 15 procent van de totale bevolking van het land. De hackers hebben 1,5 bitcoin geëist als losgeld voor de data. Op dit moment is dat zo'n 147.000 euro waard.
2 uur geledenMADRID/ROME (ANP) - Ook Spanje en Italië willen met gevechtsvliegtuigen bijdragen aan de nieuwe NAVO-missie die de oostflank van de alliantie moet beschermen tegen onder meer Russische drones, melden lokale media. Beide NAVO-landen zouden twee Eurofighters willen sturen en Spanje zou er een tankvliegtuig bij willen doen.
2 uur geleden