Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

SP wil winstuitkering voor werknemers

SP wil winstuitkering voor werknemers

DEN HAAG (ANP) - Als het aan de SP ligt krijgen werknemers net als aandeelhouders recht op een deel van de winst en meer invloed bij belangrijke beslissingen zoals investeringen. Dat is een van de tien speerpunten in het concept-verkiezingsprogramma van de socialisten.

De partij komt naar eigen zeggen met "vertrouwde voorstellen" zoals het afschaffen van het eigen risico, een nationaal zorgfonds, het verhogen van het minimumloon naar 14 euro, het verlagen van de huren en de AOW op 65.

Ze komt ook met een aantal nieuwe plannen. De SP zet onder meer in op kleinschalige zorgbuurthuizen. Daarmee moet het voor iedereen mogelijk worden oud te worden in de eigen buurt. Ook moet het openbaar vervoer gratis worden voor kinderen en ouderen.

Eerder koos de partij Lilian Marijnissen al tot lijsttrekker. Op nummer twee staat Renske Leijten en op drie Mahir Alkaya. De eerste negen plaatsen worden bezet door zittende Tweede Kamerleden. De verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn in maart.

"De coronacrisis heeft opnieuw laten zien dat een samenleving niet draait om concurrentie maar om samenwerking. Dit is het moment om te investeren", aldus Marijnissen. Ze wil haar plannen betalen door grote bedrijven en mensen met een veel vermogen meer te laten betalen.

De partij zit met veertien zetels in de Tweede Kamer. In de peilingen staat ze al langere tijd op verlies en schommelt ze rond de 10 zetels. Sinds het aantreden van Marijnissen in 2017 verloor de SP drie verkiezingen.

Meer uit Politiek

Karremans wil dat luchtvaartmaatschappijen boetes kunnen opleggen

DEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen moeten boetes kunnen opleggen aan passagiers die zich misdragen, vindt het kabinet. Het is een van de plannen die minister Vincent Karremans (Infrastructuur, VVD) in een Kamerbrief voorstelt om wangedrag in vliegtuigen tegen te gaan. Als de boetes er komen naast strafrechtelijke vervolging, zou dat als "extra afschrikking" kunnen werken.

1 uur geleden
Heinen noemt Spaans voorstel eurobonds eentje voor 'de kattenbak'

BRUSSEL (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën) noemt een Spaans voorstel voor meer eurobonds er een "voor de kattenbak". Dat zei hij voorafgaand aan de vergadering van ministers van Financiën van de eurolanden.

2 uur geleden
Voorlopig geen onomkeerbare stappen in maatwerkafspraken Tata

DEN HAAG (ANP) - De Rijksoverheid zet de komende tijd "geen onomkeerbare stappen" in het traject om afspraken te maken met Tata Steel om te verduurzamen in ruil voor overheidssubsidies. Dat schrijven de betrokken bewindspersonen in een Kamerbrief nadat blijkt dat het OM de staalfabrikant strafrechtelijk vervolgt vanwege luchtvervuiling.

1 dag geleden
Keijzer in ongevraagd slotwoord: rechtsstaat faalde in coronatijd

DEN HAAG (ANP) - Oud-staatssecretaris Mona Keijzer vindt dat in de coronaperiode "de democratische rechtsstaat gefaald heeft". Dat zei ze uit eigen beweging aan het einde van haar verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona. Commissievoorzitter Daan de Kort wilde haar eigenlijk geen gelegenheid geven voor een slotwoord, maar daar trok zij zich niets van aan.

1 dag geleden
Nauwer samenwerken moet kind in onveilige situatie beter helpen

DEN HAAG (ANP) - Een breed scala aan instanties die zich bezighouden met de veiligheid van kinderen en gezinnen gaan meer met elkaar samenwerken. Op die manier moeten kinderen in een onveilige (thuis)situatie beter geholpen kunnen worden. Over de intensievere samenwerking zijn afspraken gemaakt door onder andere jeugdzorginstellingen, Veilig Thuis, gemeenten en de rijksoverheid.

1 dag geleden
Keijzer: coronatoegangsbewijs rammelde aan alle kanten

DEN HAAG (ANP) - Het coronatoegangsbewijs (CTB) waarmee mensen uitstapjes konden maken, rammelde volgens Mona Keijzer "aan alle kanten". Dat zei de oud-staatssecretaris van Economische Zaken tijdens haar verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.

1 dag geleden
Keijzer vond coronamaatregelen al eerder veel te ver gaan

DEN HAAG (ANP) - Oud-staatssecretaris Mona Keijzer (Economische Zaken) vond al lang voordat zij in september 2021 als dwarsligger uit het kabinet werd gezet dat de maatregelen tegen het coronavirus veel te ver gingen. Zij noemde in een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona met name de beperking die eind 2020 werd gesteld aan het aantal aanwezigen bij uitvaarten.

1 dag geleden