Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

SP wil winstuitkering voor werknemers

SP wil winstuitkering voor werknemers

DEN HAAG (ANP) - Als het aan de SP ligt krijgen werknemers net als aandeelhouders recht op een deel van de winst en meer invloed bij belangrijke beslissingen zoals investeringen. Dat is een van de tien speerpunten in het concept-verkiezingsprogramma van de socialisten.

De partij komt naar eigen zeggen met "vertrouwde voorstellen" zoals het afschaffen van het eigen risico, een nationaal zorgfonds, het verhogen van het minimumloon naar 14 euro, het verlagen van de huren en de AOW op 65.

Ze komt ook met een aantal nieuwe plannen. De SP zet onder meer in op kleinschalige zorgbuurthuizen. Daarmee moet het voor iedereen mogelijk worden oud te worden in de eigen buurt. Ook moet het openbaar vervoer gratis worden voor kinderen en ouderen.

Eerder koos de partij Lilian Marijnissen al tot lijsttrekker. Op nummer twee staat Renske Leijten en op drie Mahir Alkaya. De eerste negen plaatsen worden bezet door zittende Tweede Kamerleden. De verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn in maart.

"De coronacrisis heeft opnieuw laten zien dat een samenleving niet draait om concurrentie maar om samenwerking. Dit is het moment om te investeren", aldus Marijnissen. Ze wil haar plannen betalen door grote bedrijven en mensen met een veel vermogen meer te laten betalen.

De partij zit met veertien zetels in de Tweede Kamer. In de peilingen staat ze al langere tijd op verlies en schommelt ze rond de 10 zetels. Sinds het aantreden van Marijnissen in 2017 verloor de SP drie verkiezingen.

Meer uit Politiek

Jetten: wens Kamer sluit aan bij gesprek met Molukse gemeenschap

DEN HAAG (ANP) - Bijna de hele Tweede Kamer vraagt het kabinet met een "passend gebaar" richting de Molukse gemeenschap in ons land te komen. Premier Rob Jetten zei daar "zeer serieus" mee aan de slag te gaan. "De oproep sluit ook wel aan bij gesprekken die we als kabinet voeren met verschillende vertegenwoordigers van de Molukse gemeenschap", voegde hij eraan toe.

1 uur geleden
Kamermeerderheid: hijs met Keti Koti de vlag op overheidsgebouwen

DEN HAAG (ANP) - Hijs de vlag op ministeries en andere rijksgebouwen als met Keti Koti op 1 juli het einde van de slavernij wordt gevierd, verzoekt een Kamermeerderheid aan het kabinet. Een motie hierover van D66, ChristenUnie en DENK kreeg dinsdagmiddag voldoende steun.

2 uur geleden
Karremans zet vraagtekens bij claim Tesla, maar zonder gevolgen

DEN HAAG (ANP) - Volgens minister Vincent Karremans (Infrastructuur, VVD) kun je twijfelen aan de claims van autofabrikant Tesla over de veiligheid van de auto, maar is de Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW) er niet door misleid. Die claim is "geen onderdeel geweest van de beoordeling" door de RDW.

4 uur geleden
Gasvoorraad nu bijna helft van benodigde winterhoeveelheid

DEN HAAG (ANP) - In de gasvoorraden zit momenteel ongeveer de helft van het gasgebruik in een normale winter. Dat zegt energieminister Stientje van Veldhoven (D66) in het wekelijkse vragenuur. "Dat zit er nu al in en we blijven vullen."

4 uur geleden
Eerste Kamer stemt voor verbod op 'homogenezing'

DEN HAAG (ANP) - Het wordt verboden om therapie te geven om iemand van homoseksualiteit te 'genezen'. De Eerste Kamer heeft namelijk ingestemd met een wetsvoorstel hierover van D66, VVD, PRO, SP en Partij voor de Dieren. Zulke conversietherapieën richten volgens de partijen grote schade aan. De indieners halen uit wetenschappelijk onderzoek dat er een verband is met depressies, psychische klachten, sociale problemen en soms zelfs (pogingen tot) zelfmoord.

6 uur geleden
Yeşilgöz vraagt ministeries militaire informatie offline te halen

DEN HAAG (ANP) - Defensieminister Dilan Yeşilgöz heeft twee ministeries gevraagd om informatie over militaire infrastructuur offline te halen. Dat schrijft ze in antwoorden op vragen uit de Eerste Kamer. NRC berichtte in april dat gevoelige informatie over bijvoorbeeld de precieze locatie van militaire kerosineleidingen online te vinden is.

8 uur geleden
Jetten over dood Wim T. Schippers: een multitalent is niet meer

DEN HAAG (ANP) - Een multitalent is niet meer, schrijft premier Rob Jetten op X over Wim T. Schippers, nadat maandag bekend was geworden dat de tv-maker en kunstenaar woensdag op 83-jarige leeftijd is overleden.

1 dag geleden