SP wil spoeddebat over situatie Israël-Gaza en stemonthouding
DEN HAAG (ANP) - De SP wil komende week een debat over de situatie in Gaza en de stemonthouding door Nederland over een VN-resolutie die oproept tot een humanitair staakt-het-vuren tussen Israël en Hamas. "Het is nu zaak dat er heel snel een staakt-het-vuren komt en dat het bloedvergieten stopt", zegt SP-Kamerlid Jasper van Dijk.
De Tweede Kamer is donderdagnacht met verkiezingsreces gegaan, maar die moet wat de SP betreft daarvan terugkeren. Een debat is hard nodig, vindt de SP. Het "buitensporig geweld" in verband met het grondoffensief in Gaza door Israël noemt Van Dijk als een van de redenen. Ook het "compleet afsluiten van Gaza waardoor geen communicatie meer mogelijk is en talloze burgers in groot gevaar zijn" en schendingen van het internationaal recht maken een debat nodig.
De "omstreden opstelling" van Nederland is een vierde, maar niet minder belangrijke reden, zegt het SP-Kamerlid.
Forse kritiek
Ook veel andere Kamerfracties hebben zaterdag forse kritiek geuit op de stemonthouding van Nederland, zoals D66, GroenLinks-PvdA, Partij voor de Dieren en Volt. GroenLinks-PvdA vindt dat het kabinet zich hierover moet verantwoorden. D66 eist opheldering. Vooralsnog krijgt het kabinet alleen steun van de VVD.
Het is nog niet zeker of de SP een meerderheid van de Kamer achter zijn verzoek voor het spoeddebat krijgt.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Na zijn taak als verkenner gaat Ahmed Aboutaleb ook de formatie leiden in Den Haag. Dat verzoek is aan de oud-burgemeester van Rotterdam gedaan en na er een nachtje over geslapen te hebben, neemt hij die opdracht aan, zei Aboutaleb zondag bij het programma WNL Op Zondag.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag, de partij van oud-wethouder Richard de Mos, zou met de Haagse D66 moeten praten over een nieuw college in die stad. Dat adviseert verkenner Ahmed Aboutaleb.
2 dagen geledenGORINCHEM (ANP) - De inwoners van de gemeente Gorinchem kunnen op woensdag 29 april opnieuw naar de stembus. Het stadsbestuur heeft deze datum vastgesteld, nadat een meerderheid van de gemeenteraad een herstemming wilde. Aanleiding zijn vermoedens van stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en de NAVO hadden deze week contact met de Verenigde Staten nadat president Donald Trump had gedreigd uit de NAVO te vertrekken. "Daar is contact over. Ook om de Amerikanen te wijzen op dat we juist meer uitgeven aan Defensie", zei premier Rob Jetten tijdens zijn wekelijkse persconferentie.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Rianne Letschert (Cultuur) vindt het "ontzettend goed nieuws" dat de Roemeense kunstschatten die vorig jaar werden geroofd uit het Drents Museum in Assen, waaronder een eeuwenoude gouden helm, weer zijn teruggevonden. "Wat een heugelijke dag", aldus de D66-bewindsvrouw.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het handelen van minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingshulp, D66) rond het terugdraaien van bezuinigingen op subsidie voor UNRWA is niet voor herhaling vatbaar, vindt asielminister en vicepremier Bart van den Brink (CDA).
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet verlengt de missie van het fregat Zr. Ms. Evertsen in het oosten van de Middellandse Zee "tot in beginsel begin mei". Dat heeft minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) de Tweede Kamer laten weten. Het schip vertrok vorige maand naar de regio om bij te dragen aan de verdediging van NAVO-bondgenoten die bedreigd worden door de oorlog in het Midden-Oosten.
3 dagen geleden