
SP wil plan voor waardevolle banen in publieke sector
DEN HAAG (ANP) - De SP wil dat in de publieke sector veel meer banen worden gecreëerd, omdat die van waarde zijn voor de samenleving. De coronacrisis heeft volgens SP-leider Lilian Marijnissen duidelijk gemaakt dat het belangrijk is te investeren in bijvoorbeeld de zorgsector en het onderwijs. Ze roept op tot een banenplan voor de toekomst, zei ze in WNL op zondag.
Zo'n plan moet volgens haar worden vormgegeven met maatschappelijke organisaties, werknemers, werkgevers en vakbonden. "In de zorg, het onderwijs en bij de politie zijn extra collega’s keihard nodig. Maar ook in de bouw en techniek kunnen duizenden mensen aan de slag met het isoleren en bouwen van betaalbare huizen. Het repareren van onze rechtsstaat, het versterken van het toezicht op de kwaliteit van ons voedsel en dierenwelzijn en het in eigen land opstarten van de productie van cruciale middelen is hoog nodig en kan zorgen voor nog meer waardevolle banen", laat ze weten.
"We moeten leren van de vorige crisis. Toen verloren tienduizenden zorgverleners hun baan en de verzorgingshuizen en sociale werkplaatsen werden gesloten. Dat mag nu niet gebeuren. Investeren in banen van waarde is goed voor onze samenleving én goed voor de economie."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het CDA lijkt in de peilingen voorbij de VVD te zijn geklommen. In de Peilingwijzer, een combinatie van de peilingen van Ipsos I&O en Verian/EenVandaag, staat het CDA op 21 tot 25 zetels. De VVD is juist gedaald naar 20 tot 24 zetels.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland gaat in Brussel pleiten voor het opschorten van het handelsdeel van het verdrag tussen Israël en de Europese Unie, vanwege de "vreselijke humanitaire" situatie in Gaza. Dat heeft demissionair buitenlandminister Caspar Veldkamp gezegd. Volgens de NSC-minister gaat het om "vele miljarden aan Israëlische export".
23 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar heeft in een gesprek met de Nederlandse ambassadeur gezegd het te betreuren dat Nederland ervoor kiest om een "langdurige vriendschap met Israël in te ruilen voor openlijke vijandschap". Israël had de ambassadeur ontboden nadat Nederland had aangekondigd inreisverboden te willen opleggen aan de extremistische ministers Itamar Ben-Gvir (Nationale Veiligheid) en Bezalel Smotrich (Financiën).
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer onderbreekt het zomerreces voor een commissiedebat over de humanitaire situatie in Gaza. Een meerderheid steunde dinsdag een verzoek daartoe van SP-Kamerlid Sarah Dobbe, melden meerdere Kamerleden. VVD, CDA en ChristenUnie willen wel eerst meer informatie van de Europese Commissie en het kabinet. Het debat is waarschijnlijk volgende week.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - SP-Kamerlid Sarah Dobbe heeft een debat aangevraagd over de oorlog in Gaza. Vorige week wilden GroenLinks-PvdA en D66 ook al dat de Tweede Kamer het zomerreces zou onderbreken voor een debat, maar hun aanvraag kreeg niet genoeg steun.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Demissionair minister David van Weel heeft het besluit van voormalig asielminister Marjolein Faber om de subsidie voor VluchtelingenWerk dit jaar te korten "deels herroepen". Dat meldt de hulporganisatie dinsdag. "De meeste vluchtelingen in Nederland kunnen in 2025 rekenen op onafhankelijke begeleiding van VluchtelingenWerk Nederland (VWN) tijdens hun asiel- en nareisprocedure."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Haagse politici reageren verdeeld op de maatregelen die buitenlandminister Caspar Veldkamp (NSC) maandagavond heeft aangekondigd tegen Israël. Om het land te bewegen meer humanitaire hulp toe te laten in de Gazastrook, wordt de Israëlische ambassadeur ontboden en krijgen twee omstreden ministers een inreisverbod opgelegd. De reacties van partijen op deze stappen volgen de lijnen van de discussie zoals die al langer wordt gevoerd.
1 dag geleden