
SP maakt nieuwe fractievoorzitter bekend
DEN HAAG (ANP) - De SP maakt om 09.00 uur in Nieuwspoort bekend wie Lilian Marijnissen opvolgt als fractievoorzitter van de socialisten. Zij kondigde afgelopen weekend na bijna zes jaar partijleiderschap haar vertrek aan omdat de SP opnieuw zetels verloor bij de afgelopen landelijke verkiezingen. Marijnissen vindt dat de socialisten "een nieuw gezicht" nodig hebben.
Als opvolger van partijleider Emile Roemer moest Marijnissen vanaf haar aantreden in 2017 continu nederlagen incasseren. Zo verloren de socialisten onder haar leiding vijf zetels bij de landelijke verkiezingen van 2021, en bij die afgelopen Tweede Kamerverkiezingen nog eens vier. Ook bij de meest recente verkiezingen voor de Provinciale Staten en Gemeenteraad wist de SP niet aan zetels te winnen.
Marijnissen zwaait niet alleen af als partijleider, maar ook als Kamerlid. Zij nam dinsdag afscheid in de plenaire zaal van de Tweede Kamer. Over haar opvolger liet de fractie nog niks los, maar dit moet iemand zijn die momenteel voor de SP in de Kamer zit. Zo kan Sandra Beckerman de nieuwe fractievoorzitter worden, zij maakte vooral naam als voorvechter voor de mensen die de dupe zijn van de gaswinning in Groningen. Maar ook het relatief nieuwe Kamerlid Jimmy Dijk maakt een goede kans.
Nu Marijnissen vertrekt komt één van de vijf zetels vrij, en die zal logischerwijs worden ingevuld door de nummer 6 op de lijst Sarah Dobbe. Zij werkte de afgelopen jaren al als voorlichter van de SP-fractie. Zij zal op korte termijn worden geïnstalleerd. De andere Kamerleden van de SP zijn Bart van Kent en Michiel van Nispen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Martijn Krabbé is dit jaar de winnaar van de Media Oeuvre Award. Dat is dinsdag bekendgemaakt in het programma RTL Boulevard. De 57-jarige presentator, die al meer dan dertig jaar tv maakt, is volgens de jury "een van de meest geliefde televisiepersoonlijkheden van Nederland".
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen die met spoed een nieuw paspoort of rijbewijs hebben aangevraagd, moeten daar de komende week misschien langer op wachten dan gebruikelijk. Door de NAVO-top is het niet zeker dat de documenten op tijd kunnen worden geleverd, waarschuwen gemeenten.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - De resten van middeleeuwse muren in de Varkensstraat in Arnhem worden gesloopt. In de Varkensstraat ontstond op 6 maart van dit jaar een stadsbrand, die een deel van het winkelcentrum in Arnhem verwoestte. Vanwege de historische waarde van de muren uit de veertiende eeuw wilde onder meer de gemeente de resterende delen van de muren het liefst behouden, maar dat blijkt te veel vertraging op te leveren. Naar het behoud van twee historische kelders onder het grote gemeentelijke monument aan de Varkensstraat loopt nog een onderzoek.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De traditionele veiling van het eerste vaatje Hollandse haring heeft dinsdagmiddag 89.500 euro opgeleverd. De opbrengst gaat zoals altijd naar een goed doel, dit keer de organisatie JOGG - Gezonde Jeugd, Gezonde Toekomst, die zich inzet voor gezond eten en bewegen voor basisscholieren.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Nederland bestaat nog steeds een reële kans dat een terroristische aanslag wordt gepleegd, meldt de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) dinsdag in het halfjaarlijkse verslag hierover. Daarin worden eerdere zorgen herhaald dat jongeren online snel kunnen radicaliseren, zowel in de rechts-extremistische als de jihadistische hoek.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft twee mannen uit Geldermalsen (21 en 22) aangehouden in een onderzoek naar een criminele organisatie die zich zou bezighouden met internationale drugshandel, witwassen en geweld.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De William Schrikker Stichting moet zorgen dat jongeren betere hulp krijgen wanneer ze in de jeugdbescherming terechtkomen. Die zorg is nu niet in orde, constateren de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) en de Inspectie Justitie en Veiligheid (IJV). Ze leggen de schuld daarvoor niet bij de stichting, maar bij gemeenten en bij het personeelstekort in de sector. Daarom krijgt de instelling geen straf.
6 uur geleden