SP maakt nieuwe fractievoorzitter bekend
DEN HAAG (ANP) - De SP maakt om 09.00 uur in Nieuwspoort bekend wie Lilian Marijnissen opvolgt als fractievoorzitter van de socialisten. Zij kondigde afgelopen weekend na bijna zes jaar partijleiderschap haar vertrek aan omdat de SP opnieuw zetels verloor bij de afgelopen landelijke verkiezingen. Marijnissen vindt dat de socialisten "een nieuw gezicht" nodig hebben.
Als opvolger van partijleider Emile Roemer moest Marijnissen vanaf haar aantreden in 2017 continu nederlagen incasseren. Zo verloren de socialisten onder haar leiding vijf zetels bij de landelijke verkiezingen van 2021, en bij die afgelopen Tweede Kamerverkiezingen nog eens vier. Ook bij de meest recente verkiezingen voor de Provinciale Staten en Gemeenteraad wist de SP niet aan zetels te winnen.
Marijnissen zwaait niet alleen af als partijleider, maar ook als Kamerlid. Zij nam dinsdag afscheid in de plenaire zaal van de Tweede Kamer. Over haar opvolger liet de fractie nog niks los, maar dit moet iemand zijn die momenteel voor de SP in de Kamer zit. Zo kan Sandra Beckerman de nieuwe fractievoorzitter worden, zij maakte vooral naam als voorvechter voor de mensen die de dupe zijn van de gaswinning in Groningen. Maar ook het relatief nieuwe Kamerlid Jimmy Dijk maakt een goede kans.
Nu Marijnissen vertrekt komt één van de vijf zetels vrij, en die zal logischerwijs worden ingevuld door de nummer 6 op de lijst Sarah Dobbe. Zij werkte de afgelopen jaren al als voorlichter van de SP-fractie. Zij zal op korte termijn worden geïnstalleerd. De andere Kamerleden van de SP zijn Bart van Kent en Michiel van Nispen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee meldt "extra aandacht" te hebben voor de verdachte van de aanslag in Berlijn. Tijdens de Pride reed zaterdag iemand met een busje in op publiek en hij zou daarna ook op mensen hebben ingestoken. Er viel één dode en er raakten 29 mensen gewond.
4 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Op het festival Milkshake in Amsterdam wordt zondag om 17.00 uur een minuut stilte gehouden vanwege de aanslag tijdens de Pride in Berlijn. Dat laat een woordvoerder van het evenement weten. "Liefde, zichtbaarheid en solidariteit zullen altijd sterker zijn dan angst", benadrukt de organisatie in een verklaring.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er zijn geen Nederlanders onder de slachtoffers van de aanslag zaterdag in Berlijn. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken zondag begin van de middag.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft zaterdagavond in het Haagse Zuiderpark een 35-jarige man uit Alphen aan den Rijn aangehouden. Hij wordt verdacht van zware mishandeling. Twee mannen raakten dusdanig gewond dat ze naar het ziekenhuis moesten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De organisatie van de WorldPride in Amsterdam heeft "met grote verslagenheid" kennisgenomen van de aanslag tijdens de Pride in Berlijn. Ze spreekt van tragisch nieuws en betuigt medeleven met "de slachtoffers, hun dierbaren en de gehele LGBTQIA+-gemeenschap in Berlijn".
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) wacht voor verdere duiding van de aanslag in Berlijn nadere informatie uit Duitsland af. De NCTV spreekt in een verklaring van een "vreselijke gebeurtenis" en leeft mee met slachtoffers en nabestaanden. "Waar de Pride staat voor tolerantie en vrijheid, eindigt deze in chaos en verdriet."
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem heeft zijn afschuw uitgesproken over de "laffe en brute aanval op mensen die in Berlijn vreedzaam bijeenkwamen om vrijheid, gelijkwaardigheid en het leven te vieren".
5 uur geleden