SP-Kamerlid Van Nispen verlaat na elf jaar Tweede Kamer
DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Michiel van Nispen van de SP verlaat na de verkiezingen de Tweede Kamer, bevestigt hij na een interview met het AD. Hij wil niet meer op de kieslijst voor de partij voor de volgende verkiezingen. Van Nispen zat elf jaar in de Tweede Kamer namens de Socialistische Partij.
Van Nispen hield zich als Kamerlid onder meer bezig met asiel, justitie, bestuur en sport. "Het is een eer dit werk te mogen doen. Maar mensen die je om hun stem vraagt verdienen een volksvertegenwoordiger die er meer dan 100 procent voor gaat, binnen en buiten het parlement. Met acties, initiatieven en resultaten. Dat kan ik niet meer bieden, want dat wil en kan ik niet langer vragen van mijn gezin", aldus Van Nispen.
Het werk van Van Nispen werd breed gewaardeerd door collega's, hij staat bekend als Kamerlid dat zijn dossiers goed op orde heeft. Dat blijkt ook uit reacties op X. Fractievoorzitter van de ChristenUnie Mirjam Bikker zegt dat ze Van Nispen gaat missen. "Politiek is óók onverwachtse bondgenootschappen: samen knokken tegen de ellende van online gokken bijvoorbeeld. Ik ga je missen Michiel van Nispen, en ik weet zeker dat dat voor heel veel collega's geldt. Scherp, bevlogen en altijd op de inhoud. Dankjewel!"
Ook Lisa Westerveld van GroenLinks-PvdA bedankt de SP'er op X. "Alle begrip voor je besluit, maar wat is dit jammer. Dank voor je snoeiharde werk, en ook voor de fijne samenwerking."
Meer uit Politiek
BARNEVELD (ANP) - BBB-senator Robert van Gasteren zegt zijn lidmaatschap van de partij op, zo kondigde hij aan op een partijbijeenkomst in Barneveld. Hij blijft wel actief bij de BBB-fractie in de Eerste Kamer, zei hij desgevraagd. "Met hetzelfde programma en hetzelfde BBB-gevoel." De partij heeft twaalf zetels in de senaat.
19 uur geledenBARNEVELD (ANP) - Mona Keijzer neemt definitief afscheid van de BBB, nadat ze door de fractie is gepasseerd als potentieel partijleider. "Voor mij stopt het hier vandaag als lid van BBB," zei ze op een ledenavond. Ze scheidde zich al eerder af van de Tweede Kamerfractie en ging op persoonlijke titel verder als Kamerlid.
19 uur geledenBARNEVELD (ANP) - Leden van BBB zijn boos, teleurgesteld en verdrietig om de "reuring" in de partij. Die ontstond nadat Henk Vermeer het partijleiderschap had overgenomen van Caroline van der Plas, hoewel Mona Keijzer die functie ook ambieerde.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende lokale partijen met namen die lijken op PRO, de nieuwe roepnaam van GroenLinks-PvdA, zijn niet blij met hun nieuwe naamgenoot. Donderdag kondigde de partij aan verder te gaan als Progressief Nederland, kortweg PRO. ProHengelo schrijft op Facebook dat het gebruik van dezelfde naam voor een landelijke partij kan leiden tot "verwarring over rollen, posities en verantwoordelijkheden".
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport maakt structureel tot 177 miljoen euro vrij om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Het geld komt van meerdere posten binnen haar eigen begroting. Begin maart adviseerde de minister nog tegen extra geld hiervoor.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De voorlopige winst van lokale partijen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen ten opzichte van de vorige is kleiner dan eerder gemeld door de ANP Verkiezingsdienst. Ze zijn dus niet de grote winnaars van de recente verkiezingen.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dit jaar zet landbouwminister Jaimi van Essen (D66) 150 miljoen euro extra klaar voor natuurherstel en verschillende maatregelen voor de landbouw. Het geld komt uit de pot van 20 miljard euro die de coalitie de komende jaren wil uitgeven aan het oplossen van het stikstofprobleem.
22 uur geleden