Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

SP hekelt handelwijze minister De Jonge

SP hekelt handelwijze minister De Jonge

DEN HAAG (ANP) - SP-Kamerlid Maarten Hijink hekelt de handelwijze van de gewezen minister van Volksgezondheid Hugo de Jonge rond de mondkapjesdeal met Sywert van Lienden. "Wat hebben we aan een minister die vanwege beeldvorming deal sluit en daarna handen eraf trekt?"

"Net als de rest van Nederland" is Hijink "hartstikke kwaad" over de deal en de bemoeienis van de toenmalige zorgminister, en vooral het liegen daarover. De Jonge heeft volgens het Kamerlid de waarheid tegengehouden totdat het niet anders kon.

Ook laakt de SP'er het gebruik van privémail door de bewindsman. Hij wil dat het kabinet nooit meer privémail inzet voor zakelijk gebruik. Later vandaag komt hij met een voorstel hiertoe.

Meer uit Politiek

Inwoners Gorinchem op woensdag 29 april opnieuw naar stembus

GORINCHEM (ANP) - De inwoners van de gemeente Gorinchem kunnen op woensdag 29 april opnieuw naar de stembus. Het stadsbestuur heeft deze datum vastgesteld, nadat een meerderheid van de gemeenteraad een herstemming wilde. Aanleiding zijn vermoedens van stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart.

8 uur geleden
Nederland had contact met VS na dreigen met vertrek uit NAVO

DEN HAAG (ANP) - Nederland en de NAVO hadden deze week contact met de Verenigde Staten nadat president Donald Trump had gedreigd uit de NAVO te vertrekken. "Daar is contact over. Ook om de Amerikanen te wijzen op dat we juist meer uitgeven aan Defensie", zei premier Rob Jetten tijdens zijn wekelijkse persconferentie.

8 uur geleden
Minister blij dat gestolen Roemeense kunstschatten terecht zijn

DEN HAAG (ANP) - Minister Rianne Letschert (Cultuur) vindt het "ontzettend goed nieuws" dat de Roemeense kunstschatten die vorig jaar werden geroofd uit het Drents Museum in Assen, waaronder een eeuwenoude gouden helm, weer zijn teruggevonden. "Wat een heugelijke dag", aldus de D66-bewindsvrouw.

8 uur geleden
Van den Brink: handelen rond UNRWA niet voor herhaling vatbaar

DEN HAAG (ANP) - Het handelen van minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingshulp, D66) rond het terugdraaien van bezuinigingen op subsidie voor UNRWA is niet voor herhaling vatbaar, vindt asielminister en vicepremier Bart van den Brink (CDA).

9 uur geleden
Kabinet verlengt missie Evertsen in Middellandse Zee met maand

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet verlengt de missie van het fregat Zr. Ms. Evertsen in het oosten van de Middellandse Zee "tot in beginsel begin mei". Dat heeft minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) de Tweede Kamer laten weten. Het schip vertrok vorige maand naar de regio om bij te dragen aan de verdediging van NAVO-bondgenoten die bedreigd worden door de oorlog in het Midden-Oosten.

10 uur geleden
Oud-BBB'er Van Gasteren gaat zelfstandig door in Eerste Kamer

DEN HAAG (ANP) - Robert van Gasteren geeft zijn zetel niet terug aan de BBB in de Eerste Kamer. Hij gaat verder als zelfstandig senator, bevestigt BBB-fractievoorzitter Ilona Lagas woensdag na berichtgeving van WNL.

1 dag geleden
CDA botst met oppositie over eigen bijdrage wijkverpleging

DEN HAAG (ANP) - PVV, SP en 50PLUS vinden het een slecht idee om een eigen bijdrage te vragen voor wijkverpleging vanwege de nadelige gevolgen. Dat bleek woensdag tijdens een zorgdebat. Coalitiepartij CDA gaf aan niet doof te zijn voor de zorgen, maar desondanks voor het plan te zijn.

1 dag geleden