SP en PvdA willen dat verkenners tijdelijk stoppen met hun werk
DEN HAAG (ANP) - SP-leider Lilian Marijnissen en PvdA-leider Lilianne Ploumen willen dat verkenners Kajsa Ollongren (D66) en Annemarie Jorritsma (VVD) hun werkzaamheden tijdelijk staken. Ollongren is donderdag gefotografeerd met vertrouwelijke aantekeningen over het formatieproces in haar hand.
In een brief aan Kamervoorzitter Khadija Arib schrijft Marijnissen over Ollongren en Jorritsma: "Het lijkt mij verstandig dat zij hier tekst en uitleg over geven in een brief en in ieder geval tot die tijd hun werkzaamheden als verkenners staken om zodoende het vertrouwen in het formatieproces te kunnen bewaren." Ploumen laat weten dat verzoek te steunen.
Een ANP-fotograaf maakte donderdag een foto van de documenten. Daarin staan gevoelige zaken over partijen in het formatieproces. Zo wordt er gerept over een "functie elders" voor CDA'er Pieter Omtzigt en een mogelijke kabinetspositie voor CDA-leider Wopke Hoekstra.
Ollongren zou donderdag in gesprek gaan met VVD-leider Mark Rutte en D66-leider Sigrid Kaag. 's Ochtends werd bekend dat ze besmet was met het coronavirus, waarna ze vertrok. Met de zichtbare aantekeningen onder haar arm.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Boekingssite Booking.com laat weten dat "onbevoegde derden" toegang hebben gekregen tot boekingsinformatie van klanten. Sommige klanten van Booking.com ontvingen zondag een mail over een mogelijk gegevenslek. Het bedrijf bevestigt zondagavond dat er dus gegevens zijn ingezien.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verkiezingsoverwinning van Péter Magyar "markeert een nieuwe stap voor Hongarije en de EU, met hoop op herstel van de democratie, rechtsstaat en Europese samenwerking", schrijft premier Rob Jetten op X. Hij feliciteert de oppositieleider, die volgens eerste tellingen van het Kiesbureau premier Viktor Orbán ruimschoots verslaat.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kamerleden uit coalitiepartijen VVD en CDA hebben verheugd gereageerd op het bericht dat de Hongaarse oppositieleider Péter Magyar de verkiezingsoverwinning heeft geclaimd. Eerste tellingen van het Kiesbureau wijzen erop dat hij de zittende premier Viktor Orbán ruimschoots verslaat. "De Hongaren hebben luid en duidelijk gesproken!", reageert Ruben Brekelmans van de VVD op X.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - BNNVARA komt zondag met twee extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend, heeft de omroep laten weten. Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat de televisiepersoonlijkheid op 86-jarige leeftijd is overleden.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Sonja Barend heeft "ontzettend veel" betekend voor het televisie-interview, zegt Nieuwsuur-presentator Marielle Tweebeeke naar aanleiding van het overlijden van de talkshowpresentatrice. Zondag werd bekend dat Barend zaterdag op 86-jarige leeftijd is overleden.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Met het overlijden van Sonja Barend is "een Amsterdammer in hart en nieren heengegaan", reageert Femke Halsema. Volgens de Amsterdamse burgemeester kon je Barend in de Amsterdamse binnenstad dikwijls tegenkomen. "Statig, vrolijk, met altijd een scherpe observatie gereed."
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.
10 uur geleden