SP en PvdA willen dat verkenners tijdelijk stoppen met hun werk
DEN HAAG (ANP) - SP-leider Lilian Marijnissen en PvdA-leider Lilianne Ploumen willen dat verkenners Kajsa Ollongren (D66) en Annemarie Jorritsma (VVD) hun werkzaamheden tijdelijk staken. Ollongren is donderdag gefotografeerd met vertrouwelijke aantekeningen over het formatieproces in haar hand.
In een brief aan Kamervoorzitter Khadija Arib schrijft Marijnissen over Ollongren en Jorritsma: "Het lijkt mij verstandig dat zij hier tekst en uitleg over geven in een brief en in ieder geval tot die tijd hun werkzaamheden als verkenners staken om zodoende het vertrouwen in het formatieproces te kunnen bewaren." Ploumen laat weten dat verzoek te steunen.
Een ANP-fotograaf maakte donderdag een foto van de documenten. Daarin staan gevoelige zaken over partijen in het formatieproces. Zo wordt er gerept over een "functie elders" voor CDA'er Pieter Omtzigt en een mogelijke kabinetspositie voor CDA-leider Wopke Hoekstra.
Ollongren zou donderdag in gesprek gaan met VVD-leider Mark Rutte en D66-leider Sigrid Kaag. 's Ochtends werd bekend dat ze besmet was met het coronavirus, waarna ze vertrok. Met de zichtbare aantekeningen onder haar arm.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag tbs met dwangverpleging geëist tegen de 30-jarige Hamzah L. voor het doodsteken van de 11-jarige Sohani op 1 februari vorig jaar in de Anemoonstraat in Nieuwegein. Volgens het OM is L. volledig ontoerekeningsvatbaar en moet de rechtbank hem ontslaan van rechtsvervolging.
29 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het afsplitsen van zeven PVV-fractieleden was een "emotioneel" moment voor PVV-leider Geert Wilders. "Het is een zwarte dag voor de PVV."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower wordt de partijleider van de nieuwe fractie van opgestapte PVV'ers. Hidde Heutink, de voormalig campagneleider van de PVV, wordt zijn vicevoorzitter.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Reizigersvereniging Rover en Translink, het bedrijf achter de ov-chipkaart, hebben gelijk gekregen van de rechter in het kort geding tegen Kings Online, dat via twee websites ov-chipkaarten verkoopt voor hoge bedragen. Dat meldt Rover. Honderden reizigers hadden zich bij de vereniging gemeld, omdat zij tientallen euro's te veel hadden betaald voor een persoonlijke ov-chipkaart. Mensen dachten vanwege de huisstijl van de website, die leek op die van de NS en Translink, via een officiële aanbieder een bestelling te plaatsen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De advocaat van de ouders van de 11-jarige Sohani, die op 1 februari vorig jaar in Nieuwegein werd doodgestoken, wil dat de rechtbank Hamsah L. (30) tot een strafbare dader verklaart. Hij vindt dat L. naast tbs ook een celstraf moet krijgen. Volgens raadsman Sébas Diekstra heeft L. in de periode voor het misdrijf drugs gebruikt, terwijl hij wist dat dit tot psychoses kan leiden. Dat betoogde hij dinsdag tijdens de rechtszaak tegen L. bij de rechtbank in Utrecht.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De IJ-tunnel gaat vanaf de zomer van 2027 ruim een jaar dicht. De afsluiting heeft grote gevolgen voor de bereikbaarheid van Amsterdam, de regio en in het bijzonder Amsterdam-Noord, aldus de gemeente. De tunnel, die het centrum met het stadsdeel Noord verbindt, is aan groot onderhoud toe.
4 uur geledenHAARLEM (ANP) - De 24-jarige Signiomar D. uit Zwaag blijft vastzitten in de zaak rond Emiel den Hollander, de tweelingbroer van zangeres S10. De rechtbank heeft het verzoek om zijn voorarrest op te heffen afgewezen.
5 uur geleden