Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

SP en ChristenUnie komen met plan tegen onlinegokken

SP en ChristenUnie komen met plan tegen onlinegokken

DEN HAAG (ANP) - De wet moet worden aangescherpt om mensen te beschermen tegen onlinegokverslaving, vinden SP en ChristenUnie. De twee partijen kondigen een initiatiefwet aan met een reeks maatregelen. Ze willen onder meer beperkingen opleggen aan onlinegokspellen met een "aantoonbaar hoog risico", bijvoorbeeld een tijdslimiet of een grens aan de inzet. Ook moet gokken met geleend geld verboden worden.

Drie jaar geleden werd onlinegokken gelegaliseerd. De bedoeling was om illegaal gokken tegen te gaan, maar door de versoepeling kwamen er ook veel nieuwe spelers bij. In oktober zijn daarom al nieuwe regels ingegaan die spelers moeten beschermen, zoals stortingslimieten die spelers alleen kunnen aanpassen na een "persoonlijk contactmoment".

Voor SP en ChristenUnie is dat kennelijk niet genoeg. "'We moeten de gokbedrijven de duimschroeven aandraaien", zegt Michiel van Nispen (SP) in een verklaring. "De vrijheid van gokbedrijven leidt nu tot veel ellende voor individuen en grote maatschappelijke schade." Mirjam Bikker (ChristenUnie) noemt de gokindustrie "gevaarlijk en verslavend".

Het verbod op ongerichte gokreclame moet volgens de twee partijen worden uitgebreid naar nagenoeg alle gokreclames. Gokbedrijven moeten meer geld afdragen aan het verslavingspreventiefonds. En uitsluiting van gokken via een speciaal register moet sneller en langer mogelijk worden.

Meer uit Politiek

Informateur Buma hoopt dinsdag met 'tussenverslag' te komen

DEN HAAG (ANP) - Informateur Sybrand Buma hoopt dinsdag het resultaat te kunnen presenteren van de onderhandelingen tussen D66 en CDA tot dusver. Dat heeft hij gezegd na weer een avond van gesprekken over een aantal belangrijke thema's waar de partijen zich de afgelopen weken over hebben gebogen.

31 minuten geleden
Jetten ziet graag alle partijen weer aanschuiven bij informateur

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten zou het "heel netjes" vinden als informateur Sybrand Buma met de fractievoorzitters van alle partijen in de Tweede Kamer gaat praten over het resultaat van de onderhandelingen van de afgelopen weken tussen zijn partij en het CDA. Dat zei hij net voordat hij een nieuwe overlegronde inging.

2 uur geleden
Vervroegde Tweede Kamerverkiezingen kunnen sneller, zegt Kiesraad

DEN HAAG (ANP) - Vervroegde Tweede Kamerverkiezingen kunnen sneller na de val van een kabinet worden gehouden dan nu het geval is. De voorbereidingsperiode is nu ongeveer vijf maanden, en dat kan worden verkort naar drie maanden, mits bijvoorbeeld gemeenten en politieke partijen zorgen dat zij altijd klaarstaan voor verkiezingen. Dat schrijft de Kiesraad maandag in een advies.

5 uur geleden
Jetten hoopt schrijfwerk met Bontenbal deze week af te ronden

DEN HAAG (ANP) - D66 en CDA hopen nog deze week klaar te zijn met het schrijven van een document dat de kabinetsformatie verder moet helpen. "Dat is wel de ambitie", zei D66-leider Rob Jetten na afloop van een nieuwe onderhandelingsronde. Maar: "Het is af als het af is." De partijen praten maandagavond verder.

6 uur geleden
Schoof ziet actiepunten in klimaatadvies burgerberaad

DEN HAAG (ANP) - Het advies van het Nationaal Burgerberaad Klimaat kent "veel onderwerpen die tot actie kunnen leiden", vindt demissionair premier Dick Schoof. Hij herkent de wens van het kabinet voor een "haalbaar en betaalbaar" klimaatbeleid in de aanbevelingen van 175 burgers. "Maar ik hoor ook: 'denk groot', dus we gaan kijken hoe we dat gaan doen."

10 uur geleden
Jetten: er is nog helemaal niemand afgevallen

DEN HAAG (ANP) - Er is nog helemaal niemand afgevallen, zei D66-leider Rob Jetten maandag voordat hij opnieuw in gesprek ging met CDA-leider Henri Bontenbal over politieke samenwerking. "Het is aan de informateur om de komende week te gaan kijken welke partijen willen meedoen."

10 uur geleden
Burgerberaad Klimaat stemde niet in met 10 eigen voorstellen

DEN HAAG (ANP) - Het Nationaal Burgerberaad Klimaat heeft tien van zijn eigen voorstellen uiteindelijk niet aangenomen. Dertien aanbevelingen zijn wel in het eindadvies opgenomen. Bijvoorbeeld een voorstel voor een klimaatbonus voor iedereen, die betaald wordt door een meerprijs op luxeproducten.

10 uur geleden