SP en ChristenUnie komen met plan tegen onlinegokken
DEN HAAG (ANP) - De wet moet worden aangescherpt om mensen te beschermen tegen onlinegokverslaving, vinden SP en ChristenUnie. De twee partijen kondigen een initiatiefwet aan met een reeks maatregelen. Ze willen onder meer beperkingen opleggen aan onlinegokspellen met een "aantoonbaar hoog risico", bijvoorbeeld een tijdslimiet of een grens aan de inzet. Ook moet gokken met geleend geld verboden worden.
Drie jaar geleden werd onlinegokken gelegaliseerd. De bedoeling was om illegaal gokken tegen te gaan, maar door de versoepeling kwamen er ook veel nieuwe spelers bij. In oktober zijn daarom al nieuwe regels ingegaan die spelers moeten beschermen, zoals stortingslimieten die spelers alleen kunnen aanpassen na een "persoonlijk contactmoment".
Voor SP en ChristenUnie is dat kennelijk niet genoeg. "'We moeten de gokbedrijven de duimschroeven aandraaien", zegt Michiel van Nispen (SP) in een verklaring. "De vrijheid van gokbedrijven leidt nu tot veel ellende voor individuen en grote maatschappelijke schade." Mirjam Bikker (ChristenUnie) noemt de gokindustrie "gevaarlijk en verslavend".
Het verbod op ongerichte gokreclame moet volgens de twee partijen worden uitgebreid naar nagenoeg alle gokreclames. Gokbedrijven moeten meer geld afdragen aan het verslavingspreventiefonds. En uitsluiting van gokken via een speciaal register moet sneller en langer mogelijk worden.
Meer uit Politiek
UTRECHT (ANP) - Vier gemeenten hebben bij de provincie Utrecht hun zorgen geuit over het provinciale plan voor het landelijk gebied. In een brief aan Provinciale Staten schrijven de gemeenten Leusden, Woudenberg, Rhenen en Renswoude dat de stikstofmaatregelen bij boeren en andere betrokken partijen leiden tot onzekerheid en onrust en dat het vertrouwen in de overheid daardoor afneemt.
13 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - De provincie Noord-Brabant wil de proeftuin worden waarin nauwkeurig wordt gekeken naar de effecten die bijvoorbeeld woningbouw, uitbreiding van Defensie en natuurherstel gezamenlijk hebben voor een gebied. Tijdens overleg tussen provincies, gemeenten, waterschappen en rijksoverheid heeft Brabant aangeboden de nieuwe aanpak voor ruimtelijke keuzes uit te proberen in de provincie. Te beginnen in Woensdrecht.
15 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het is "heftig" dat jongeren negatiever zijn gaan denken over homoseksualiteit, vindt staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs en Emancipatie). Naar aanleiding van een rapport hierover van het Trimbos-instituut en de Universiteit Utrecht laat ze weten dat ze werkt aan maatregelen. Zo overweegt de VVD-bewindsvrouw scholen die meer hulp nodig hebben met het vergroten van de lhbti-acceptatie extra te ondersteunen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de huur voor mensen die scheefwonen in een sociale huurwoning verplicht verhogen met 50 of 100 euro per maand. Dat meldt woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan (D66) in een Kamerbrief. Momenteel mogen woningcorporaties huurders al meer laten betalen als zij meer verdienen dan bij de huurprijs past, maar dat gebeurt lang niet altijd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad van State is kritisch op het voornemen van justitieminister David van Weel (VVD) om de verkeersboetes voor lichtere vergrijpen mee te laten stijgen met de inflatie. De kabinetsadviseur wijst erop dat deze boetebedragen veel meer zijn gestegen dan de geldstraffen voor zware vergrijpen en vindt dat beter moet worden onderbouwd waarom dit verschil niet wordt rechtgetrokken.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Silvio Erkens (Visserij) werkt aan een nieuwe proef met pulsvisserij met het doel om andere EU-landen van deze techniek te overtuigen. Zijn woordvoerder bevestigt na berichtgeving in De Telegraaf dat de VVD-bewindsman hier 1,3 miljoen euro voor uittrekt.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer, sneller en beter bouwen, dat belooft woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan met haar aanpak om de woningnood tegen te gaan. Ze somt daarbij vijftig acties op die grotendeels al bekend waren. De plannen zijn een uitkomst van de 'taskforce' met bewindspersonen die sinds het aantreden van het kabinet-Jetten heeft overlegd over woningbouw.
6 uur geleden