SP en ChristenUnie komen met plan tegen onlinegokken
DEN HAAG (ANP) - De wet moet worden aangescherpt om mensen te beschermen tegen onlinegokverslaving, vinden SP en ChristenUnie. De twee partijen kondigen een initiatiefwet aan met een reeks maatregelen. Ze willen onder meer beperkingen opleggen aan onlinegokspellen met een "aantoonbaar hoog risico", bijvoorbeeld een tijdslimiet of een grens aan de inzet. Ook moet gokken met geleend geld verboden worden.
Drie jaar geleden werd onlinegokken gelegaliseerd. De bedoeling was om illegaal gokken tegen te gaan, maar door de versoepeling kwamen er ook veel nieuwe spelers bij. In oktober zijn daarom al nieuwe regels ingegaan die spelers moeten beschermen, zoals stortingslimieten die spelers alleen kunnen aanpassen na een "persoonlijk contactmoment".
Voor SP en ChristenUnie is dat kennelijk niet genoeg. "'We moeten de gokbedrijven de duimschroeven aandraaien", zegt Michiel van Nispen (SP) in een verklaring. "De vrijheid van gokbedrijven leidt nu tot veel ellende voor individuen en grote maatschappelijke schade." Mirjam Bikker (ChristenUnie) noemt de gokindustrie "gevaarlijk en verslavend".
Het verbod op ongerichte gokreclame moet volgens de twee partijen worden uitgebreid naar nagenoeg alle gokreclames. Gokbedrijven moeten meer geld afdragen aan het verslavingspreventiefonds. En uitsluiting van gokken via een speciaal register moet sneller en langer mogelijk worden.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Partijen in de Tweede Kamer hebben dinsdagavond veel vragen over de wens van het kabinet om Lelystad Airport eind volgend jaar te openen. Met name linkse oppositie is kritisch. "Deze minister wil héél graag een lintje knippen", zei Suzanne Kröger (GroenLinks-PvdA). "Maar alle seinen staan op rood."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het bedrag voor beveiliging van Joodse gebouwen en instellingen wordt voor 2026 met 700.000 euro verhoogd tot 2 miljoen euro. Minister David van Weel van Justitie en Veiligheid maakte dit bekend in een debat over onveiligheid van de Joodse gemeenschap in Nederland.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ChristenUnie-leider Mirjam Bikker wil dat de Nederlandse overheid betaalt voor de beveiliging van Joodse instellingen en gebouwen. Nu moeten die organisaties dat nog zelf betalen, maar volgens Bikker is veiligheid een kerntaak van de overheid. Ze noemt de situatie schrijnend.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-premier Rob Jetten heeft "boven op" de asielwetten gezeten, vindt D66-fractieleider Jan Paternotte. "Ik denk dat hij juist enorm zijn best heeft gedaan in zijn rol als premier," zegt hij in reactie op verwijten jegens Jetten van met name rechtse partijen zoals PVV en JA21.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Geert Wilders (PVV) weigert verantwoordelijkheid te nemen voor het verwerpen van de asielnoodmaatregelenwet in de Eerste Kamer. Zijn partij maakte vorige week een draai in de Eerste Kamer en besloot tegen een aanpassing van de wet te stemmen, waardoor uiteindelijk CDA en SGP de wet niet meer steunden.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-fractievoorzitter in de Tweede Kamer Ruben Brekelmans is "verbijsterd" over het stemgedrag van met name D66 in de senaat over de strenge asielwetten. De partij zocht volgens hem naar redenen om tegen te stemmen. "Ik heb daar geen woorden voor."
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voormalig PVV-parlementariër Gidi Markuszower is woedend op zijn oude partij omdat die met haar stemgedrag in de Eerste Kamer de strenge asielwetten van de eigen ex-minister Marjolein Faber heeft laten stranden. Hij spreekt van "politiek theater" en noemt de gang van zaken "schandalig".
9 uur geleden