Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

SP en ChristenUnie komen met plan tegen onlinegokken

SP en ChristenUnie komen met plan tegen onlinegokken

DEN HAAG (ANP) - De wet moet worden aangescherpt om mensen te beschermen tegen onlinegokverslaving, vinden SP en ChristenUnie. De twee partijen kondigen een initiatiefwet aan met een reeks maatregelen. Ze willen onder meer beperkingen opleggen aan onlinegokspellen met een "aantoonbaar hoog risico", bijvoorbeeld een tijdslimiet of een grens aan de inzet. Ook moet gokken met geleend geld verboden worden.

Drie jaar geleden werd onlinegokken gelegaliseerd. De bedoeling was om illegaal gokken tegen te gaan, maar door de versoepeling kwamen er ook veel nieuwe spelers bij. In oktober zijn daarom al nieuwe regels ingegaan die spelers moeten beschermen, zoals stortingslimieten die spelers alleen kunnen aanpassen na een "persoonlijk contactmoment".

Voor SP en ChristenUnie is dat kennelijk niet genoeg. "'We moeten de gokbedrijven de duimschroeven aandraaien", zegt Michiel van Nispen (SP) in een verklaring. "De vrijheid van gokbedrijven leidt nu tot veel ellende voor individuen en grote maatschappelijke schade." Mirjam Bikker (ChristenUnie) noemt de gokindustrie "gevaarlijk en verslavend".

Het verbod op ongerichte gokreclame moet volgens de twee partijen worden uitgebreid naar nagenoeg alle gokreclames. Gokbedrijven moeten meer geld afdragen aan het verslavingspreventiefonds. En uitsluiting van gokken via een speciaal register moet sneller en langer mogelijk worden.

Meer uit Politiek

Nederland werkt met andere landen aan terugkeerhubs asielzoekers

BRUSSEL (ANP) - Nederland gaat met een aantal andere EU-landen samenwerken om zogenoemde terugkeerhubs voor afgewezen asielzoekers buiten de EU te realiseren. Dat zei minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) in Brussel. Het gaat om een kopgroep van Nederland, Oostenrijk, Griekenland, Duitsland en Denemarken, zei de minister na een vergadering met zijn Europese ambtgenoten.

2 uur geleden
Ministers ontwijken vragen over gevolgen zorgbezuinigingen

DEN HAAG (ANP) - De twee zorgministers Sophie Hermans en Mirjam Sterk hebben vragen van alle oppositiepartijen over de gevolgen van de bezuinigingen op de zorg niet beantwoord. De ministers schetsten tijdens het debat over de zorgbegroting steeds weer vergezichten over de noodzaak van de bezuinigingen, die tot 10 miljard euro moeten opleveren.

3 uur geleden
FVD'er Van Meijeren noemt vrijspraak 'belangrijke overwinning'

DEN HAAG (ANP) - FVD-Kamerlid Gideon van Meijeren beschouwt het als "een belangrijke overwinning" dat het gerechtshof in Den Haag hem in hoger beroep heeft vrijgesproken van opruiing. "Niet alleen voor mij, maar voor de vrijheid van meningsuiting van ons allemaal", zegt hij in een video op X.

3 uur geleden
Hermans geeft niet toe aan oppositie over verhoging eigen risico

DEN HAAG (ANP) - Zorgminister Sophie Hermans is nog niet bereid om de verhoging van het eigen risico in de zorg aan te passen. Tijdens het debat over de begroting van haar ministerie wees de VVD-minister "uitgestoken handen" van Tweede Kamerleden af.

3 uur geleden
Van Weel: Nederland alert op Iraanse cyberaanvallen

BRUSSEL (ANP) - Het kabinet is alert op Iraanse cyberaanvallen, zei minister David van Weel (Justitie, VVD) na afloop van een vergadering met EU-ministers van Justitie. Hij wil niet zeggen of Nederland extra maatregelen neemt voor de fysieke beveiliging van Israƫlische en Amerikaanse doelen en joodse instellingen.

4 uur geleden
Kamer ziet niets in JA21-voorstel 'noodvoorraad' Gronings gas

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer ziet niets in het voorstel van JA21 om het gasveld in Groningen te gebruiken als noodvoorraad als de import van gas dreigt te stokken. D66, VVD, CDA en GroenLinks-PvdA willen niet tornen aan eerder gemaakte afspraken om het Groningenveld gesloten te houden.

5 uur geleden
Kamer positief over inzet marinefregat in Middellandse Zee

DEN HAAG (ANP) - Hoewel er nog geen besluit is genomen door het kabinet over een defensieve inzet van een marinefregat in de Middellandse Zee, staat een meerderheid van de Tweede Kamer hier positief tegenover. Frankrijk heeft Nederland gevraagd om Zr. Ms. Evertsen als ondersteuning mee te sturen met het vliegdekschip Charles de Gaulle.

5 uur geleden