SP en CDA: stop bezuinigingen op sociale werkvoorziening
DEN HAAG (ANP) - SP en CDA willen dat direct een einde komt aan bezuinigingen op de sociale werkvoorziening. De twee partijen komen volgende maand met een plan om die nieuw leven in te blazen. "Het zou totaal verkeerd zijn om SW-bedrijven op te doeken terwijl gewerkt wordt aan nieuw perspectief", aldus de Kamerleden Jasper van Dijk en René Peters.
Aanleiding voor hun oproep zijn berichten over grote financiële tekorten waardoor sociale werkbedrijven in Eindhoven en Groningen kopje onder dreigen te gaan. Van Dijk en Peters stellen dat deze problemen in het hele land spelen en willen van staatssecretaris Bas van 't Wout weten wat hij daar aan gaat doen.
Sinds de invoering van de Participatiewet in 2015 is het de bedoeling dat mensen met een lichamelijke, verstandelijke of psychische beperking onder begeleiding bij gewone werkgevers aan de slag gaan. De sociale werkplaatsen waar zij vroeger terecht konden, nemen sindsdien geen nieuwe mensen meer aan en zien hun budgetten steeds verder dalen.
Sociaal ontwikkelbedrijf
Maar in de praktijk komt van die beschutte werkplekken bij reguliere bedrijven en bij gemeenten maar weinig terecht, constateerde vorig jaar ook het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP). Daarom werken SP en CDA aan een plan om de oude sociale werkplaatsen "in een nieuw jasje te gieten".
Het is de bedoeling dat mensen met een arbeidsbeperking straks terechtkunnen bij een "sociaal ontwikkelbedrijf". De twee partijen willen hun plan, inclusief financiële onderbouwing, volgende maand ontvouwen in de aanloop naar de behandeling van de begroting van het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid.
Meer uit Financieel
STOCKHOLM (ANP) - De honderd grootste wapenbedrijven ter wereld hebben vorig jaar samen een recordomzet van 679 miljard dollar (zo'n 585 miljard euro) behaald. Dat is 5,9 procent meer dan een jaar eerder, meldt SIPRI. Het onderzoeksinstituut schrijft de groei vooral toe aan de oorlogen in Oekraïne en Gaza, die de vraag naar wapens sterk hebben opgedreven.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Aanbieder van communicatiesoftware Bird trekt het voorstel om branchegenoot CM.com over te nemen in. Dat meldt Bird zondag. Het Amsterdamse softwarebedrijf deed 5 november een overnamebod met een totale waarde van 165,8 miljoen euro in contanten.
9 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Griekse boeren zijn zondag slaags geraakt met de politie tijdens protesten in delen van het Zuidoost-Europese land. Ze zijn boos over de vertraagde uitbetaling van Europese subsidies, veroorzaakt door onderzoeken naar een groot corruptieschandaal in Griekenland.
11 uur geledenWENEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De olieproducerende landen die zijn verenigd in oliekartel OPEC+ gaan in het eerste kwartaal van volgend jaar niet nog meer olie oppompen. Dat hebben ze zondag besloten op een vergadering. Dat betekent dat de landen afzien van hun eerdere patroon om de olieproductie telkens wat verder op te voeren, waarmee ze de prijzen aan de pomp in Nederland potentieel iets drukten.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Kevin Hassett zou graag dienen als de volgende voorzitter van de Federal Reserve, als hij door president Donald Trump wordt gekozen. Dat heeft Hassett, economisch adviseur van het Witte Huis, zondag laten weten voor de camera van Fox News. Hassett wordt sinds kort gezien als de belangrijkste kandidaat om Jerome Powell op te volgen, wiens termijn volgend jaar afloopt.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De versleutelde berichtendienst Signal is blij dat de verplichting voor techbedrijven om chatgesprekken te scannen op mogelijke kinderporno uit het Europese wetsvoorstel is geschrapt dat seksueel misbruik van kinderen online tegen moet gaan. Dat heeft Signal-topvrouw Meredith Whittaker gezegd in tv-programma Buitenhof.
15 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse minister van Financiën Rachel Reeves heeft zondag ontkend dat ze het Britse publiek had misleid door te liegen over de staat van de Britse overheidsfinanciën. Op nieuwszender Sky News sprak ze de beschuldigingen vanuit de Britse oppositie, die al op haar aftreden aandrong, tegen.
15 uur geleden