Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

SP en CDA: stop bezuinigingen op sociale werkvoorziening

SP en CDA: stop bezuinigingen op sociale werkvoorziening

DEN HAAG (ANP) - SP en CDA willen dat direct een einde komt aan bezuinigingen op de sociale werkvoorziening. De twee partijen komen volgende maand met een plan om die nieuw leven in te blazen. "Het zou totaal verkeerd zijn om SW-bedrijven op te doeken terwijl gewerkt wordt aan nieuw perspectief", aldus de Kamerleden Jasper van Dijk en René Peters.

Aanleiding voor hun oproep zijn berichten over grote financiële tekorten waardoor sociale werkbedrijven in Eindhoven en Groningen kopje onder dreigen te gaan. Van Dijk en Peters stellen dat deze problemen in het hele land spelen en willen van staatssecretaris Bas van 't Wout weten wat hij daar aan gaat doen.

Sinds de invoering van de Participatiewet in 2015 is het de bedoeling dat mensen met een lichamelijke, verstandelijke of psychische beperking onder begeleiding bij gewone werkgevers aan de slag gaan. De sociale werkplaatsen waar zij vroeger terecht konden, nemen sindsdien geen nieuwe mensen meer aan en zien hun budgetten steeds verder dalen.

Sociaal ontwikkelbedrijf

Maar in de praktijk komt van die beschutte werkplekken bij reguliere bedrijven en bij gemeenten maar weinig terecht, constateerde vorig jaar ook het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP). Daarom werken SP en CDA aan een plan om de oude sociale werkplaatsen "in een nieuw jasje te gieten".

Het is de bedoeling dat mensen met een arbeidsbeperking straks terechtkunnen bij een "sociaal ontwikkelbedrijf". De twee partijen willen hun plan, inclusief financiële onderbouwing, volgende maand ontvouwen in de aanloop naar de behandeling van de begroting van het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid.

Meer uit Financieel

Autoverkoop toch weer gezakt, mogelijk door onzekere economie

BUNNIK (ANP) - De verkoop van personenauto's in Nederland is na een lichte opleving in maart vorige maand weer gedaald. Autobrancheorganisatie BOVAG heeft geen uitgebreid marktonderzoek gedaan, maar vermoedt dat dit mede te verklaren is door de geopolitieke spanningen en economische onzekerheid. Dat kan een reden zijn voor de zakelijke markt om aankopen uit te stellen, laat een woordvoerder weten. Ook is de rentestand wat gestegen, wat financiering van grote aankopen lastiger maakt.

50 minuten geleden
Fiscus krijgt record van bijna 10,7 miljoen aangiftes binnen

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst heeft sinds 1 maart bijna 10,7 miljoen belastingaangiftes ontvangen van particulieren en ondernemers, meldt de overheidsinstantie vrijdag. Dat is een nieuw record. Vorig jaar kwamen er voor 1 mei nog ruim 10,5 miljoen aangiftes binnen.

1 uur geleden
Rechtszaak fatbikeverkoper tegen Enschede om fatbikeverbod

ENSCHEDE (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft een rechtszaak aangespannen tegen de gemeente Enschede vanwege het fatbikeverbod in de binnenstad. Dat bevestigt de eigenaar van het bedrijf Armando Muis na berichtgeving van RTV Oost. La Souris wil dat het verbod wordt opgeheven.

1 uur geleden
Benzineprijs in Duitsland zakt onder 2 euro door accijnsverlaging

BERLIJN (ANP/DPA) - Bij veel tankstations in Duitsland is de literprijs voor benzine vrijdag onder de 2 euro gezakt. Dat komt door een tijdelijke accijnsverlaging van ongeveer 17 cent om de pijn te verzachten van de gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Die al eerder aangekondigde maatregel ging vrijdag in en geldt tot eind volgende maand.

2 uur geleden
Air Canada schort vooruitzichten op om hoge brandstofprijzen

MONTREAL (ANP/BLOOMBERG) - Air Canada heeft zijn vooruitzichten voor dit jaar opgeschort. De luchtvaartmaatschappij doet dit vanwege de stijgende prijzen van vliegtuigbrandstof, die het gevolg zijn van de oorlog in Iran.

3 uur geleden
Winkeliersomzet duidelijk omhoog in maart ondanks Iranoorlog

DEN HAAG (ANP) - Winkeliers hebben in maart duidelijk meer omgezet dan in dezelfde maand vorig jaar. Van een mogelijke 'shopdip' door geschrokken reacties op de oorlog in het Midden-Oosten was dus absoluut geen sprake, volgt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

3 uur geleden
Trump schrapt heffing Schotse whisky ter ere van koning Charles

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt zijn importheffingen op Schotse whisky. Hij zegt dat te doen ter ere van de Britse koning Charles en koningin Camilla, die hun staatsbezoek aan de Verenigde Staten hebben afgesloten.

4 uur geleden