Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

SP en CDA: stop bezuinigingen op sociale werkvoorziening

SP en CDA: stop bezuinigingen op sociale werkvoorziening

DEN HAAG (ANP) - SP en CDA willen dat direct een einde komt aan bezuinigingen op de sociale werkvoorziening. De twee partijen komen volgende maand met een plan om die nieuw leven in te blazen. "Het zou totaal verkeerd zijn om SW-bedrijven op te doeken terwijl gewerkt wordt aan nieuw perspectief", aldus de Kamerleden Jasper van Dijk en René Peters.

Aanleiding voor hun oproep zijn berichten over grote financiële tekorten waardoor sociale werkbedrijven in Eindhoven en Groningen kopje onder dreigen te gaan. Van Dijk en Peters stellen dat deze problemen in het hele land spelen en willen van staatssecretaris Bas van 't Wout weten wat hij daar aan gaat doen.

Sinds de invoering van de Participatiewet in 2015 is het de bedoeling dat mensen met een lichamelijke, verstandelijke of psychische beperking onder begeleiding bij gewone werkgevers aan de slag gaan. De sociale werkplaatsen waar zij vroeger terecht konden, nemen sindsdien geen nieuwe mensen meer aan en zien hun budgetten steeds verder dalen.

Sociaal ontwikkelbedrijf

Maar in de praktijk komt van die beschutte werkplekken bij reguliere bedrijven en bij gemeenten maar weinig terecht, constateerde vorig jaar ook het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP). Daarom werken SP en CDA aan een plan om de oude sociale werkplaatsen "in een nieuw jasje te gieten".

Het is de bedoeling dat mensen met een arbeidsbeperking straks terechtkunnen bij een "sociaal ontwikkelbedrijf". De twee partijen willen hun plan, inclusief financiële onderbouwing, volgende maand ontvouwen in de aanloop naar de behandeling van de begroting van het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid.

Meer uit Financieel

Nederlanders winkelen dit jaar nog meer online, verwacht ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten blijven ook in 2026 vaker online winkelen. Dit verwacht ABN AMRO in een nieuwe prognose voor de retail. De bank voorziet een stijging van 6 procent van de aankopen via webwinkels. In 2025 nam dit met 6,6 procent toe en het jaar daarvoor met 9,6 procent.

1 uur geleden
Nederlanders winkelen dit jaar nog meer online, verwacht ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten blijven ook in 2026 vaker online winkelen. Dit verwacht ABN AMRO in een nieuwe prognose voor de retail. De bank voorziet een stijging van 6 procent van de aankopen via webwinkels. In 2025 nam dit met 6,6 procent toe en het jaar daarvoor met 9,6 procent.

4 uur geleden
Clouddivisie Amazon groeit opnieuw hard

SEATTLE (ANP) - Amazon heeft in het vierde kwartaal opnieuw een hogere omzet en winst behaald. Het techconcern bleef profiteren van groei bij de divisie die clouddiensten aanbiedt. Ook groeiden de inkomsten uit advertenties.

5 uur geleden
Wall Street sluit met verlies, Alphabet bij dalers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. De stemming was opnieuw negatief, na zware koersverliezen in de techsector eerder deze week.

6 uur geleden
Vliegverkeer luchthaven Berlijn stilgelegd om ijzel

BERLIJN (ANP/DPA) - Het vliegverkeer op de internationale luchthaven van Berlijn is tijdelijk stilgelegd vanwege ijzel. Dat is te lezen op de website van de luchthaven. Er kunnen hierdoor geen vliegtuigen meer landen of opstijgen. Het is niet duidelijk wanneer het vliegverkeer weer wordt hervat.

7 uur geleden
Danone roept nog meer babyvoeding terug in Oostenrijk

WENEN (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft in Oostenrijk een nieuwe terugroepactie van babyvoeding aangekondigd. Dat meldt de Oostenrijkse autoriteit voor voedselveiligheid Ages. Sinds december hebben Danone en verschillende andere fabrikanten in tientallen landen babyvoeding teruggeroepen die mogelijk besmet is met een giftige stof.

9 uur geleden
Reuters: 2 miljoen vaten Venezolaanse olie gaan naar Spanje

MADRID (ANP/RTR) - Ongeveer 2 miljoen vaten aan Venezolaanse olie gaan naar raffinaderijen in Spanje om te worden verwerkt door het Spaanse olie- en gasconcern Repsol. Dat meldt persbureau Reuters op basis van scheepvaartgegevens. Repsol heeft de olie gekocht van grondstoffenhandelaar Trafigura, aldus Reuters. Dat bedrijf is samen met branchegenoot Vitol door de Amerikaanse regering ingeschakeld om olie uit Venezuela op de markt te brengen.

10 uur geleden