SP draait duimschroeven jongerenclub aan om omstreden voorzitter
DEN HAAG (ANP) - De SP grijpt in bij jongerentak ROOD, nadat een geroyeerde SP'er voorzitter van die club is geworden. ROOD krijgt geen geld meer van het bestuur en de partij schort ook ondersteuning op bijvoorbeeld administratief niveau op.
Olaf Kemerink werd dit weekeinde tot ROOD-voorzitter gekozen, met driekwart van de stemmen. Dit gebeurde vlak nadat hij door het bestuur van de moederpartij uit de SP werd gezet. Hij zou er gewelddadige, communistische denkbeelden op nahouden. De partijregels schrijven voor dat je alleen lid kan zijn van ROOD als je ook lid bent van de SP.
"Door het partijbestuur van de SP is vastgesteld dat de ontstane situatie in strijd is met de regels en daarom kunnen we daar geen verantwoordelijkheid voor nemen", zegt SP-voorzitter Jannie Visscher. Wat de ingreep in de praktijk voor ROOD betekent, krijgt het bestuur binnenkort te horen, belooft zij. De SP zegt open te blijven staan voor een gesprek met ROOD over de situatie.
Uit de partij gezet
Kremerink werd samen met vijf andere SP'ers uit de partij gezet. Volgens de partij gaat het om een stel "geradicaliseerde zolderkamercommunisten" die banden hebben met het Communistisch Platform en het Marxistisch Forum. De geroyeerde socialisten zien dit als stromingen binnen de Socialistische Partij, de SP zelf ziet het als partijen op zich, en accepteert geen dubbel lidmaatschap.
Het SP-bestuur zei eerder tegen Nieuwsuur dat de het Platform eerst nog gewoon marxistische ideeën besprak, maar zich inmiddels met "heel enge dingen" bezighoudt. "Zij willen de bevolking bewapenen om over te gaan tot een burgeroorlog". Het bestuur vreest ook dat de radicalere vleugel de partij poogt over te nemen.
Meer uit Binnenland
NIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.
33 minuten geledenNIJKERK (ANP) - De pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft een video online gezet over de explosie in Nijkerk. Dat meldt de SITE Intelligence Group, een Amerikaanse groep die wereldwijd extremistische groeperingen monitort. Onduidelijk is of de beweging de ontploffing daarmee opeist.
10 uur geledenNIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."
1 dag geledenNIJKERK (ANP) - De politie is een uitgebreid onderzoek begonnen naar de explosie vrijdagavond laat bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland). Er is sporenonderzoek gedaan en zaterdag volgt een buurtonderzoek. Volgens de politie is gebleken dat een in het zwart geklede persoon het explosief bij het pand heeft geplaatst.
1 dag geledenHILVERSUM (ANP) - De zesde en laatste nominatie voor de Woutertje Pieterse Prijs is het boek Krekel van Annet Schaap. Dat is zaterdag in het programma De Taalstaat (KRO-NCRV) bekendgemaakt op NPO Radio 1. De jaarlijkse prijs voor het beste kinderboek wordt op 11 april voor de 39e keer uitgereikt.
1 dag geledenNIJKERK (ANP) - De schade van een explosie vrijdagavond bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland) is beperkt gebleven, "maar de impact is groot". Dat stelt het centrum zaterdagochtend op zijn website. Bij een hek om het pand is een voorwerp ontploft en de politie doet onderzoek. Niemand raakte gewond.
1 dag geledenSINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft dinsdagmiddag een man aangehouden die in het Brabantse Sint-Michielsgestel meerdere woningen binnendrong en bij een vrouw de keel dichtkneep. Dat bevestigt een politiewoordvoerster na berichtgeving van Omroep Brabant. Het gaat om een 28-jarige man. Zijn woonplaats is bij de politie niet bekend.
1 dag geleden