SP doet toch mee aan gemeenteraadsverkiezingen Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - De SP in Rotterdam doet toch mee aan de gemeenteraadsverkiezingen in maart. Het partijbestuur meldt dinsdag dat te hebben besloten. Vorige week maandag stemde een meerderheid van de leden van de afdeling Rotterdam nog tegen deelname dit jaar, vanwege de zorgen dat de afdeling daar te verdeeld en niet sterk genoeg voor is.
Het partijbestuur heeft nu zelf geoordeeld dat deelname alsnog kan, aldus de 71-jarige lijsttrekker Theo Coskun. "Het partijbestuur heeft geconcludeerd dat aan alle voorwaarden is voldaan en dat er groen licht is. SP moet gewoon in Rotterdam vertegenwoordigd blijven. Het kan, het zal, het moet." Volgens Coskun zijn er genoeg actieve leden om mee te doen aan de verkiezingen en is de kandidatenlijst sterk en ervaren.
Volgens actief lid en oud-Europarlementariër van de SP Erik Meijer staan de leden volstrekt niet achter het besluit van het partijbestuur. "Dit besluit is buiten de leden omgegaan. Kieswet-technisch kan en mag dat, maar het gaat volstrekt tegen de eigen partijstatuten van het SP in."
De SP in Rotterdam, tot eind vorig jaar nog met twee mensen vertegenwoordigd in de raad, heeft een roerig jaar achter de rug. Zo werden fractievoorzitter Aart van Zevenbergen en Taylan Cicek eind december geroyeerd omdat ze ook lid zijn geworden van de nieuwe partij Socialisten 010 in Rotterdam. Die partij doet ook mee aan de verkiezingen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - D66-premier Rob Jetten heeft "boven op" de asielwetten gezeten, vindt D66-fractieleider Jan Paternotte. "Ik denk dat hij juist enorm zijn best heeft gedaan in zijn rol als premier," zegt hij in reactie op verwijten jegens Jetten van met name rechtse partijen zoals PVV en JA21.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Geert Wilders (PVV) weigert verantwoordelijkheid te nemen voor het verwerpen van de asielnoodmaatregelenwet in de Eerste Kamer. Zijn partij maakte vorige week een draai in de Eerste Kamer en besloot tegen een aanpassing van de wet te stemmen, waardoor uiteindelijk CDA en SGP de wet niet meer steunden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-fractievoorzitter in de Tweede Kamer Ruben Brekelmans is "verbijsterd" over het stemgedrag van met name D66 in de senaat over de strenge asielwetten. De partij zocht volgens hem naar redenen om tegen te stemmen. "Ik heb daar geen woorden voor."
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voormalig PVV-parlementariër Gidi Markuszower is woedend op zijn oude partij omdat die met haar stemgedrag in de Eerste Kamer de strenge asielwetten van de eigen ex-minister Marjolein Faber heeft laten stranden. Hij spreekt van "politiek theater" en noemt de gang van zaken "schandalig".
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De PVV geeft D66 de schuld dat de asielnoodmaatregelenwet dinsdag geen meerderheid kreeg in de Eerste Kamer. Die wet sneuvelde, omdat een aanpassing die hulp aan illegalen niet langer strafbaar maakt het ook niet haalde. Die was nodig voor het CDA en de SGP om de wet aan een meerderheid te helpen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) vindt het "een gemiste kans" dat de Eerste Kamer de asielnoodmaatregelenwet van zijn voorganger Marjolein Faber (PVV) heeft weggestemd. Hij wil zo snel mogelijk met alternatieve routes komen om een aantal maatregelen die daardoor niet doorgaan, alsnog bij wet te regelen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De fracties van regeringspartijen D66 en CDA in de Eerste Kamer willen dat asielminister Bart van den Brink (CDA) eventuele nationale aanscherpingen van het Europese migratiepact in een nieuw wetsvoorstel opneemt. Dat hebben senatoren Boris Dittrich (D66) en Madeleine van Toorenburg (CDA) gezegd in stemverklaringen waarin zij uitlegden waarom hun fracties tegen de strenge asielwet van voormalig PVV-minister Marjolein Faber stemden.
4 uur geleden