S&P bevestigt rating Duitsland op AAA
LONDEN (ANP) - Kredietbureau Standard & Poor's (S&P) heeft zijn beoordeling van Duitsland gelijk gehouden op AAA, het hoogste niveau. De outlook voor de belangrijkste economie van de Europese Unie werd op stabiel gezet. De rating van Frankrijk blijft op AA, ook met een stabiele verwachting.
S&P noemt Duitsland een van de meest kredietwaardige landen. De economische groei heeft wel een tik gekregen door de coronacrisis en keert niet voor eind volgend jaar terug op het niveau van 2019. Door de stappen van de Duitse overheid om de economie te ondersteunen groeit het begrotingstekort dit jaar wel, maar Duitsland heeft sterke buffers en zeer effectieve instituties waardoor een effectieve aanpak van de crisis mogelijk is.
Voor Frankrijk geeft S&P aan dat de zevende economie van de wereld rijk en divers is, wat de kredietwaardigheid versterkt. Er is bovendien sprake van goed getrainde en productieve arbeidskrachten. Daar staat tegenover dat Frankrijk zijn begroting niet altijd onder controle heeft weten te houden. Ook geeft de overheid relatief veel geld uit en is er een hoge staatsschuld, terwijl er relatief veel belasting wordt betaald. De zwakke begroting wordt versterkt door de effecten van de coronacrisis.
Hoe hoger het kredietoordeel van een land is, des te goedkoper dat land geld kan lenen. Door de hoge rating van Duitsland kan dat land, net als Nederland, momenteel geld lenen tegen een negatieve rente. Dat betekent effectief dat Duitsland minder terug hoeft te betalen dan het geleend heeft.
Meer uit Financieel
LEMBEKE (ANP) - Lotus Bakeries, bekend van de Biscoff-speculoos, ziet de vraag naar zijn koekjes toenemen en investeert tot 2030 minstens 500 miljoen euro in drie fabrieken. De omzet van het moederbedrijf van onder meer Snelle Jelle nam het afgelopen halfjaar toe, mede door een gestegen vraag naar de Biscoff-koekjes en de repen van TREK en nākd.
7 minuten geledenUTRECHT (ANP) - ASN Bank heeft in de eerste zes maanden ruim een kwart meer winst geboekt. Het financiële concern zag de personeelskosten dalen door een grote reorganisatie waarbij vele honderden banen verdwijnen. Verder werden de resultaten positief beïnvloed door incidentele posten.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Airbnb heeft zijn omzetverwachting voor de tweede keer dit jaar verhoogd na een sterke vraag naar reizen in het afgelopen kwartaal. Het verhuurplatform zag in Noord-Amerika de grootste groei in bijna drie jaar, mede door het wereldkampioenschap voetbal.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook brillenketen Ace & Tate heeft last van een datalek bij een logistieke partner, meldt het bedrijf in een e-mail aan mogelijk getroffen klanten. Eerder deze week kregen Bol, de Bijenkorf, ING en Ajax ook al te maken met een beveiligingsincident bij een logistieke partner.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export en import zijn in juli opnieuw sterk gegroeid. De op een na grootste economie ter wereld blijft profiteren van de wereldwijde investeringsgolf in kunstmatige intelligentie (AI), die zorgt voor een grote vraag naar Chinese computers en andere technologieproducten.
3 uur geledenSANTA FE (ANP) - Meta moet in de Amerikaanse staat New Mexico 567 miljoen dollar (ongeveer 492 miljoen euro) betalen en zijn platformen Facebook en Instagram veiliger maken voor jonge gebruikers. Het bedrag komt bovenop een eerder opgelegde schadevergoeding van 375 miljoen dollar.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. De chipbedrijven Sandisk en Western Digital stonden bij de verliezers op Wall Street in navolging van de publicatie van kwartaalcijfers. De olieprijzen gingen juist omhoog. Beleggers keken ook uit naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport van de overheid dat vrijdag naar buiten komt.
11 uur geleden