S&P bevestigt rating Duitsland op AAA
LONDEN (ANP) - Kredietbureau Standard & Poor's (S&P) heeft zijn beoordeling van Duitsland gelijk gehouden op AAA, het hoogste niveau. De outlook voor de belangrijkste economie van de Europese Unie werd op stabiel gezet. De rating van Frankrijk blijft op AA, ook met een stabiele verwachting.
S&P noemt Duitsland een van de meest kredietwaardige landen. De economische groei heeft wel een tik gekregen door de coronacrisis en keert niet voor eind volgend jaar terug op het niveau van 2019. Door de stappen van de Duitse overheid om de economie te ondersteunen groeit het begrotingstekort dit jaar wel, maar Duitsland heeft sterke buffers en zeer effectieve instituties waardoor een effectieve aanpak van de crisis mogelijk is.
Voor Frankrijk geeft S&P aan dat de zevende economie van de wereld rijk en divers is, wat de kredietwaardigheid versterkt. Er is bovendien sprake van goed getrainde en productieve arbeidskrachten. Daar staat tegenover dat Frankrijk zijn begroting niet altijd onder controle heeft weten te houden. Ook geeft de overheid relatief veel geld uit en is er een hoge staatsschuld, terwijl er relatief veel belasting wordt betaald. De zwakke begroting wordt versterkt door de effecten van de coronacrisis.
Hoe hoger het kredietoordeel van een land is, des te goedkoper dat land geld kan lenen. Door de hoge rating van Duitsland kan dat land, net als Nederland, momenteel geld lenen tegen een negatieve rente. Dat betekent effectief dat Duitsland minder terug hoeft te betalen dan het geleend heeft.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft vrijdag AI-chipconcern Nvidia ingehaald als meest waardevolle beursgenoteerde bedrijf ter wereld. Nvidia verloor flink op Wall Street na kwartaalcijfers van chipfabrikant Intel en was aan het eind van de dag 4,9 biljoen dollar waard. Apple verloor 1,2 procent en was vrijdag bij het sluiten van Wall Street 5 biljoen dollar waard.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Intel is vrijdag gekelderd op Wall Street nadat het donderdag kwartaalcijfers heeft gepubliceerd. De Amerikaanse chipfabrikant heeft een zwakke verwachting afgegeven voor het huidige kwartaal en wijst daarvoor naar een vertraging in de markt voor pc's. De chipproducent verloor 28,6 procent.
3 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Changpen Zhao, medeoprichter van cryptobeurs Binance, heeft Elon Musk gevraagd om te stoppen met het spotten over de aanval die het bedrijf heeft getroffen. Bij die aanval op de cryptobeurs is voor 6,3 miljard dollar aan cryptovaluta gestolen.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse mededingingsautoriteit CMA onderzoekt nieuwe voorwaarden van Meta. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram zou met de voorwaarden mediacontent mogen gebruiken voor zijn eigen producten, zonder dat bedrijven daar voldoende keuzevrijheid over krijgen.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Volkswagen schort de ontwikkeling van een volledig elektrische Golf op. Het Duitse autoconcern voert grote kostenbesparingen door en pauzeert daarom ook dit project, meldde het bedrijf.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group is vrijdag flink hoger gesloten in de AEX-index op het Damrak. Het muziekconcern, dat artiesten als Harry Styles en Billie Eilish vertegenwoordigt, heeft in het afgelopen kwartaal een hogere omzet behaald. Een grote opsteker was dat de inkomsten uit streamingabonnementen harder waren gestegen. UMG won bijna 8 procent.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV zijn zeer teleurgesteld over het eindbod dat werkgevers in het streekvervoer vrijdag hebben neergelegd. De bonden gaan het eindbod voorleggen aan hun leden, maar verwachten niet dat die akkoord gaan. FNV noemt de gesprekken "zonde van de tijd". Beide vakbonden verwachten dat er opnieuw stakingen in het streekvervoer zullen volgen. Die waren opgeschort, omdat er weer onderhandeld werd over een nieuwe cao.
8 uur geleden