Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

S&P 500-index behaalt langste winstreeks in ruim twintig jaar

S&P 500-index behaalt langste winstreeks in ruim twintig jaar

NEW YORK (ANP) - De S&P 500-index op Wall Street heeft vrijdag zijn langste winstreeks sinds november 2004 behaald. Dat China de mogelijkheid van handelsgesprekken met de Verenigde Staten onderzoekt, zorgde voor opluchting onder beleggers. Apple, dat een dag eerder met kwartaalresultaten kwam, behoorde tot de dalers.

De S&P 500-index, waarin de vijfhonderd grootste bedrijven op Wall Street staan, sloot 1,5 procent hoger op 5686,67 punten. Daarmee heeft de graadmeter de negende dagwinst op rij gemaakt en is die hersteld van het flinke koersverlies sinds 2 april. Toen kondigde president Donald Trump zijn "wederkerige" importheffingen aan. De Dow-Jonesindex klom 1,4 procent tot 41.317,43 punten en techbeurs Nasdaq steeg 1,5 procent naar 17.977,73 punten.

Met de mededeling van China lijkt er beweging te komen in de impasse tussen het land en de VS. Washington en Beijing hebben eerder naar elkaar gewezen om een eerste stap tot onderhandelingen te zetten. Het Chinese ministerie van Handel meldde vrijdag dat de VS meerdere keren contact hebben gezocht met Beijing om te praten over hun importheffingen op elkaars goederen.

Apple zakte 3,7 procent. Het techbedrijf verkocht meer iPhones, maar de omzet in China is gedaald. Topman Tim Cook waarschuwde dat alle importheffingen Apple in het lopende kwartaal 900 miljoen dollar extra kosten. Het overgrote deel van de iPhones laat Apple in China maken.

Verder reageerden beleggers opgelucht op de cijfers over de banengroei die de Amerikaanse overheid vrijdag presenteerde. De groei van het aantal banen buiten de landbouw viel in april met 177.000 hoger uit dan analisten hadden verwacht. De gegevens hielpen de zorgen over een recessie te verminderen.

Gamesbedrijf Take-Two Interactive zakte 6,7 procent. Beleggers zijn geschrokken van het nieuws dat de lancering van het spel GTA VI is uitgesteld tot mei volgend jaar. Veel gamers kijken al jaren uit naar het spel.

Chevron steeg 1,6 procent. De winst van het grote oliebedrijf is het afgelopen kwartaal fors gedaald, maar viel wel hoger uit dan verwacht. Branchegenoot ExxonMobil, dat ook minder winst heeft geboekt, kreeg er 0,4 procent bij.

Amazon daalde 0,1 procent. Het techbedrijf profiteerde van betere verkopen door zijn webwinkels en een grotere vraag naar clouddiensten. Maar bij beleggers blijven zorgen leven over de mogelijke impact van handelstarieven

Meer uit Financieel

Bedrijf achter Illy-koffie gaat volgend jaar produceren in de VS

TRIËST (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse koffiebrander Illycaffè, het bedrijf achter de koffie van Illy, start volgend jaar met de productie in de Verenigde Staten. Het bedrijf wil volgens topvrouw Cristina Scocchia profiteren van de groei in deze belangrijke markt.

12 minuten geleden
Duitse winkeliers vinden kerstverkopen dit jaar tegenvallen

BERLIJN (ANP/DPA) - De kerstverkopen in Duitsland zijn tot nu toe teleurstellend. Dit komt naar voren uit een enquête van de Duitse winkeliersorganisatie HDE die zondag werd gepubliceerd.

1 uur geleden
Duitse bedrijfsleven blij met terugkeer VK in Erasmusprogramma EU

LONDEN (ANP/DPA) - Het Duitse bedrijfsleven heeft de terugkeer van het Verenigd Koninkrijk in het EU-uitwisselingsprogramma voor studenten Erasmus+ verwelkomd. Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) en de Britse minister Nick Thomas-Symonds maakten de herintrede vanaf 2027 eerder deze week bekend. Het hoofd van de Duits-Britse Kamer van Koophandel noemde de beslissing "een zeer belangrijke stap" en hoopt dat het leidt tot een versoepeling van de visumvereisten.

2 uur geleden
Schiphol en KLM 'continu' druk met nabrengen koffers na storing

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol is ook zondag samen met luchtvaartmaatschappijen "continu" bezig om alle koffers die vrijdag op de luchthaven zijn achtergebleven na te brengen, zegt een woordvoerster. Een zegsvrouw van KLM meldt dat de vliegmaatschappij inmiddels "al de nodige koffers" heeft bezorgd en hier "dag en nacht volop aan wordt gewerkt".

4 uur geleden
AI en Trump ook in 2026 belangrijkste thema's voor beleggers

AMSTERDAM (ANP) - De hooggespannen verwachtingen rond kunstmatige intelligentie (AI) en de onvoorspelbaarheid van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump blijven de belangrijkste thema's voor beleggers in 2026. Dat jaar dreigt volgens kenners opnieuw een bewogen beursjaar te worden, maar biedt ook kansen.

6 uur geleden
Uitgeverij laat spullen met Nederlandse tekeningen van Temu halen

AMSTERDAM (ANP) - Het Chinese verkoopplatform Temu heeft op verzoek van Nederlandse uitgeverijen tientallen producten van de website verwijderd met afbeeldingen uit populaire Nederlandse kinderboeken. Singel Uitgeverijen, dat onder meer boeken over Jip en Janneke en Woezel & Pip uitgeeft, heeft zaterdag een bericht hierover van De Grote Vriendelijke Podcast bevestigd.

20 uur geleden
Duitsland op schema met waterstof, Nederland worstelt

BERLIJN (ANP/DPA) - Anders dan in Nederland verloopt de aanleg van een groot waterstofleidingennetwerk in Duitsland volgens plan. De Duitsers begonnen dit jaar met de bouw van het landelijke netwerk en tot nu toe worden de bouwdeadlines gehaald, meldde de Duitse gasbrancheorganisatie FNB Gas.

23 uur geleden