Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sovjetautomerk Volga maakt comeback na vertrek westerse merken

Sovjetautomerk Volga maakt comeback na vertrek westerse merken

MOSKOU (ANP/DPA) - Rusland heeft het voormalige Sovjetautomerk Volga nieuw leven ingeblazen. Volgens Russische media zijn er drie nieuwe modellen gepresenteerd op een industriële handelsbeurs.

De eerste Volga's dateerden uit de jaren vijftig en waren in de Sovjettijd vooral gewild bij de bestuurlijke elite. Na het uiteenvallen van de Sovjet-Unie gingen de grenzen open en kwamen er veel westerse auto's op de markt. Onder druk van die concurrentie werd de productie in 2010 gestaakt.

Na de Russische inval in Oekraïne heeft het Westen veel sancties opgelegd aan Rusland. Daardoor zijn er vrijwel geen westerse modellen meer te verkrijgen in het land. Vandaar dat Rusland nu weer naar oude eigen merken kijkt. Vorig jaar kwam het merk Moskvitsj ook al terug.

Kritiek

De nieuwe Volga's zullen van de productielijn rollen bij de bekende Russische autofabriek Gorkovski Avtomobilny Zavod (GAZ) in de stad Nizjni Novgorod aan de Wolga. Daar werden voor de oorlog in Oekraïne nog Volkswagens en Skoda's gemaakt.

Maar in Rusland bestaat ook kritiek dat er in feite weinig Russisch is aan de nieuwe auto's. Hoewel het GAZ-logo prominent zichtbaar is, gaat het om voertuigen van het Chinese automerk Changan die in Rusland worden geassembleerd. Alleen de voorbumper en de grille, die lucht toelaat tot de motor, zijn een eigen ontwerp van GAZ.

Volgens het Duitse persbureau dpa gaat er ook een video rond waarin de Russische premier Michail Misjoestin kritiek uit op het feit dat zelfs het stuur van de nieuwe wagens in China wordt gemaakt. "Ik wil dat het stuur Russisch is", heeft hij gezegd.

Meer uit Financieel

Baas beurs Istanbul gearresteerd in onderzoek naar beurscrisis

ISTANBUL (ANP/BLOOMBERG) - De topman van de beurs van Istanbul is aangehouden in verband met een grootschalig onderzoek naar vermeende manipulatie met beleggingsfondsen en aandelen in Turkije. Volgens het Turkse staatspersbureau Anadolu wordt Korkmaz Ergun verdacht van omkoping en deelname aan een criminele organisatie.

2 uur geleden
Autoverkoop daalt licht, branche wacht nog op eindsprint hybrides

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse autoverkoop is in oktober licht gedaald. Daarmee blijft het wachten op de voorspelde "eindsprint" in de verkoop van hybride modellen. Recent voorzag autobrancheorganisatie BOVAG een hogere verkoop van die auto's in de laatste maanden van het jaar door nieuwe regelgeving per 1 januari.

3 uur geleden
Cryptobeurs Binance hervat opname cryptomunten na recordhack

SINGAPORE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Binance heeft de opnames van cryptomunten hervat, enkele dagen nadat hackers voor een recordbedrag van meer dan 6 miljard dollar aan crypto's hadden geroofd. 's Werelds grootste cryptobeurs legde de transacties vrijdagochtend in Azië stil, nadat de hack bekend was geworden. Zondag werd de opname van bitcoin weer opengesteld. Stapsgewijs kunnen gebruikers ook weer bij tegoeden in andere digitale munten.

4 uur geleden
FBI: Noord-Korea zit achter miljardenhack Binance

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Noord-Korea zit achter de diefstal van meer dan 6 miljard dollar aan cryptovaluta als gevolg van de recordhack op Binance. Dat stelde de FBI zaterdag in een verklaring.

11 uur geleden
Beveiliging cryptobeurzen aangescherpt na recordhack Binance

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Cryptobeurzen nemen snel maatregelen om hun beveiliging te versterken. Aanleiding is de recordhack van 6,3 miljard dollar bij Binance, die de kwetsbaarheid van de sector opnieuw blootlegde, juist nu deze steeds meer deel uitmaakt van de reguliere financiële wereld.

23 uur geleden
ABN zet boekhoudprogramma uit na mogelijk beveiligingsincident

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft zijn boekhoudprogramma voor ondernemers uit voorzorg offline gehaald nadat een externe leverancier melding had gemaakt van een mogelijk beveiligingsincident. Het is niet bekend of er gegevens van klanten zijn gelekt. Dat wordt nog onderzocht, bevestigt een woordvoerder zaterdag na berichtgeving door De Telegraaf.

1 dag geleden
Chinese fabrieken draaien minder hard

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De bedrijvigheid in Chinese fabrieken is in oktober gedaald, volgens nieuwe cijfers van het Chinese statistiekbureau. Daarmee lijken beleidsmakers in de op een na grootste economie ter wereld moeite te hebben de productie goed op gang te houden om de groeidoelstelling van dit jaar te halen.

1 dag geleden