Southgate vindt verleden scheidsrechter Zwayer irrelevant
DORTMUND (ANP) - Gareth Southgate heeft er niets op tegen dat Felix Zwayer woensdag de halve finale op het EK tussen Nederland en Engeland fluit. De Duitse scheidsrechter heeft een verleden met Jude Bellingham, die hem een kleine drie jaar terug als speler van Borussia Dortmund indirect beschuldigde van omkoping.
"Ik denk dat iedereen weet wat er gespeeld heeft", zei de Engelse bondscoach in Dortmund. "Ik heb veel respect voor alle scheidsrechters en ik ken de mensen van de UEFA die het scheidsrechtersprogramma hebben opgesteld. Scheidsrechters worden aangesteld op basis van prestaties die ze leveren. Als Zwayer het niet goed had gedaan, waren ze niet bij hem uitgekomen."
In december 2021 kwam Zwayer in eigen land in opspraak nadat hij bij de topper tussen Borussia Dortmund en Bayern München enkele dubieuze beslissingen had genomen, waarover hij vanuit Dortmund felle kritiek kreeg. Door alle ophef besloot hij rust te nemen en na te denken over zijn toekomst. Twee maanden later maakte hij bekend zijn scheidsrechterloopbaan te vervolgen.
Kroongetuige
Engels international Bellingham van Real Madrid, die toen nog bij Borussia Dortmund voetbalde, beschuldigde Zwayer toen indirect van omkoping, daarbij zinspelend op het matchfixing-schandaal rond arbiter Robert Hoyzer van zeventien jaar eerder. Zwayer was daarbij als kroongetuige betrokken en werd voor een half jaar geschorst. Hij heeft altijd ontkend iets verkeerds te hebben gedaan.
Zwayer floot sindsdien geen wedstrijd meer in Dortmund.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Het vuurwerkincident bij SC Cambuur leidt er vooralsnog niet toe dat er extra maatregelen komen rond de thuiswedstrijd Feyenoord - ADO Den Haag, zondag in Rotterdam. Volgens een woordvoerder van de gemeente Rotterdam ziet de driehoek (burgemeester, politie en Openbaar Ministerie) hier op dit moment geen aanleiding toe.
21 minuten geledenRIYAD (ANP/RTR) - De voetbalbond van Saudi-Arabië heeft "voorlopig" zijn steun uitgesproken voor FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De baas van de wereldvoetbalbond ligt nog steeds onder vuur na zijn inmiddels ingetrokken voorstel om een commerciële organisatie voor de FIFA-toernooirechten op te richten en 20 procent daarvan aan particuliere investeerders te verkopen.
24 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente blijft teleurgesteld dat er geen supporters van de club welkom zijn bij de wedstrijd bij SC Cambuur aanstaande zondag. De club is het niet eens met de beslissing, maar laat weten die niet juridisch aan te vechten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft Viktor Tsygankov overgenomen van Girona. De 28-jarige vleugelspeler uit Oekraïne heeft bij Ajax een contract getekend dat loopt tot en met 30 juni 2029, maakte de club via X bekend.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax laat Tristan Gooijer vertrekken naar Lommel SK uit België. De partijen hebben een akkoord bereikt over de transfer van de 21-jarige verdediger naar de Belgische club.
3 uur geledenLYON (ANP) - Fenerbahçe heeft zich geplaatst voor het hoofdtoernooi van de Champions League. De Turkse topclub won in de play-offs in Frankrijk met 2-1 bij Olympique Lyon. De eerste wedstrijd was in 1-1 geëindigd.
16 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft de eerste thuiswedstrijd van dit seizoen in de Spaanse voetbalcompetitie gewonnen. Het elftal van trainer José Mourinho nam na rust afstand van Real Sociedad: 4-1. Real was de competitie zaterdag begonnen met een late zege op Espanyol (1-2).
16 uur geleden