Southgate vindt verleden scheidsrechter Zwayer irrelevant
DORTMUND (ANP) - Gareth Southgate heeft er niets op tegen dat Felix Zwayer woensdag de halve finale op het EK tussen Nederland en Engeland fluit. De Duitse scheidsrechter heeft een verleden met Jude Bellingham, die hem een kleine drie jaar terug als speler van Borussia Dortmund indirect beschuldigde van omkoping.
"Ik denk dat iedereen weet wat er gespeeld heeft", zei de Engelse bondscoach in Dortmund. "Ik heb veel respect voor alle scheidsrechters en ik ken de mensen van de UEFA die het scheidsrechtersprogramma hebben opgesteld. Scheidsrechters worden aangesteld op basis van prestaties die ze leveren. Als Zwayer het niet goed had gedaan, waren ze niet bij hem uitgekomen."
In december 2021 kwam Zwayer in eigen land in opspraak nadat hij bij de topper tussen Borussia Dortmund en Bayern München enkele dubieuze beslissingen had genomen, waarover hij vanuit Dortmund felle kritiek kreeg. Door alle ophef besloot hij rust te nemen en na te denken over zijn toekomst. Twee maanden later maakte hij bekend zijn scheidsrechterloopbaan te vervolgen.
Kroongetuige
Engels international Bellingham van Real Madrid, die toen nog bij Borussia Dortmund voetbalde, beschuldigde Zwayer toen indirect van omkoping, daarbij zinspelend op het matchfixing-schandaal rond arbiter Robert Hoyzer van zeventien jaar eerder. Zwayer was daarbij als kroongetuige betrokken en werd voor een half jaar geschorst. Hij heeft altijd ontkend iets verkeerds te hebben gedaan.
Zwayer floot sindsdien geen wedstrijd meer in Dortmund.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft een kansloze nederlaag geleden tegen Internazionale (0-3) in de Champions League. De koploper van de Eredivisie kwam technisch, tactisch en fysiek zwaar tekort tegen de huidige nummer 2 van de Serie A.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een nieuwe tegenslag ternauwernood voorkomen. Het elftal van trainer Michael Carrick keek in de Champions League-ontmoeting met AS Roma halverwege nog tegen een ruime achterstand aan, maar won door drie doelpunten in de tweede helft alsnog: 3-2.
5 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Paris Saint-Germain heeft ook de vierde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League overtuigend gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique liet Villarreal, de huidige nummer 9 uit Spanje, kansloos: 0-6.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn voetbalcarrière. De international van Oranje speelde tegen Aston Villa in de Champions League zijn driehonderdste wedstrijd in het shirt van FC Barcelona. Coach Hansi Flick liet de middenvelder in de 70e minuut invallen in Camp Nou voor Pedri. FC Barcelona leidde op dat moment met 3-0.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het duel tussen Feyenoord en Internazionale in de Champions League is na 70 minuten even onderbroken geweest toen er vuurwerk op het veld terechtkwam. Een van de fakkels belandde in de buurt van doelman Josep Martínez van de bezoekers. Internazionale leidde met 3-0.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Vlak voor aanvang van het duel tussen Feyenoord en Internazionale in de Champions League is een moment stilte gehouden voor Jesús de Miguel, de Spaanse aanvaller van CD Tenerife die is overleden aan de gevolgen van een harde botsing maandag met de doelman van FC Andorra. Bijna alle toeschouwers in De Kuip gingen even staan en het was muisstil.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint met Thijs Kraaijeveld aan de thuiswedstrijd tegen Internazionale in de Champions League. De 19-jarige verdediger krijgt de voorkeur boven Tsuyoshi Watanabe, die op de bank zit als het duel om 21.00 uur van start gaat.
8 uur geleden