Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Southgate vindt verleden scheidsrechter Zwayer irrelevant

Southgate vindt verleden scheidsrechter Zwayer irrelevant

DORTMUND (ANP) - Gareth Southgate heeft er niets op tegen dat Felix Zwayer woensdag de halve finale op het EK tussen Nederland en Engeland fluit. De Duitse scheidsrechter heeft een verleden met Jude Bellingham, die hem een kleine drie jaar terug als speler van Borussia Dortmund indirect beschuldigde van omkoping.

"Ik denk dat iedereen weet wat er gespeeld heeft", zei de Engelse bondscoach in Dortmund. "Ik heb veel respect voor alle scheidsrechters en ik ken de mensen van de UEFA die het scheidsrechtersprogramma hebben opgesteld. Scheidsrechters worden aangesteld op basis van prestaties die ze leveren. Als Zwayer het niet goed had gedaan, waren ze niet bij hem uitgekomen."

In december 2021 kwam Zwayer in eigen land in opspraak nadat hij bij de topper tussen Borussia Dortmund en Bayern München enkele dubieuze beslissingen had genomen, waarover hij vanuit Dortmund felle kritiek kreeg. Door alle ophef besloot hij rust te nemen en na te denken over zijn toekomst. Twee maanden later maakte hij bekend zijn scheidsrechterloopbaan te vervolgen.

Kroongetuige

Engels international Bellingham van Real Madrid, die toen nog bij Borussia Dortmund voetbalde, beschuldigde Zwayer toen indirect van omkoping, daarbij zinspelend op het matchfixing-schandaal rond arbiter Robert Hoyzer van zeventien jaar eerder. Zwayer was daarbij als kroongetuige betrokken en werd voor een half jaar geschorst. Hij heeft altijd ontkend iets verkeerds te hebben gedaan.

Zwayer floot sindsdien geen wedstrijd meer in Dortmund.

Meer uit Voetbal

Portugese voetbalbond wil oplossing 'misverstand' over Ronaldo

LISSABON (ANP) - Voorzitter Pedro Proença van de Portugese voetbalbond wil dat de rel rond Cristiano Ronaldo bij de Portugese selectie wordt opgelost. Volgens de voorzitter berust de hele zaak op een misverstand en is de band met de vedette hecht.

3 uur geleden
Advocaat met Curaçao naar kwartfinales CONCACAF Nations League

PORT OF SPAIN (ANP) - Dick Advocaat heeft zich met Curaçao gekwalificeerd voor de kwartfinales van de CONCACAF Nations League. Het is de eerste keer dat de ploeg daarin slaagt. De spelers van Advocaat hadden aan een 1-1-gelijkspel bij Trinidad en Tobago genoeg voor de groepswinst.

7 uur geleden
Xavi houdt goed gevoel over aan start, maar ziet verbeterpunten

N i e u w bericht, meer informatie na 3e alinea: met meer citaten Xavi

14 uur geleden
Titelverdediger Portugal naar kwartfinale Nations League

PORTO (ANP) - Titelverdediger Portugal heeft zich zondagavond als eerste geplaatst voor de kwartfinales van de Nations League, die in maart plaatsvinden. De Portugezen wonnen thuis met 2-1 van Noorwegen, dezelfde uitslag als een week eerder in Oslo. Na vier wedstrijden heeft Portugal 12 punten en kan het niet lager dan als tweede eindigen in groep 4 van de A-divisie.

16 uur geleden
Ierland en Israël spelen gelijk in tweede deel veelbesproken duel

BAČKA TOPOLA (ANP) - In de B-divisie van de Nations League vond zondag de tweede wedstrijd in het veelbesproken tweeluik tussen Ierland en Israël plaats. De 'thuiswedstrijd' van de Ieren op neutraal terrein in Servië eindigde in 1-1. Oud-AZ-spits Troy Parrott benutte een strafschop. Dor Perez maakte gelijk voor Israël.

16 uur geleden
Griekenland en Duitsland spelen gelijk, Oranje naar eerste plaats

THESSALONIKI (ANP) - Griekenland en Duitsland hebben zondagavond gelijkgespeeld in de Nations League. In Thessaloniki werd het 0-0. Door dat resultaat neemt Oranje, dat met 2-1 won van Servië, de leiding in groep 2 van de A-divisie over van de Grieken. Nederland en Griekenland hebben allebei 8 punten, een gelijk onderling resultaat en hetzelfde doelsaldo. Oranje gaat op basis van het aantal gemaakte doelpunten aan kop. Duitsland staat derde met 5 punten.

17 uur geleden
Oranje behaalt tegen Servië eerste thuiszege onder Xavi

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal heeft zondagavond het thuisduel met Servië in de Nations League met 2-1 gewonnen. Teun Koopmeiners en Joshua Zirkzee maakten in Eindhoven de doelpunten voor Oranje. Het elftal van bondscoach Xavi Hernández heeft 8 punten uit vier wedstrijden in groep 2 van de A-divisie.

17 uur geleden