Southgate vindt verleden scheidsrechter Zwayer irrelevant
DORTMUND (ANP) - Gareth Southgate heeft er niets op tegen dat Felix Zwayer woensdag de halve finale op het EK tussen Nederland en Engeland fluit. De Duitse scheidsrechter heeft een verleden met Jude Bellingham, die hem een kleine drie jaar terug als speler van Borussia Dortmund indirect beschuldigde van omkoping.
"Ik denk dat iedereen weet wat er gespeeld heeft", zei de Engelse bondscoach in Dortmund. "Ik heb veel respect voor alle scheidsrechters en ik ken de mensen van de UEFA die het scheidsrechtersprogramma hebben opgesteld. Scheidsrechters worden aangesteld op basis van prestaties die ze leveren. Als Zwayer het niet goed had gedaan, waren ze niet bij hem uitgekomen."
In december 2021 kwam Zwayer in eigen land in opspraak nadat hij bij de topper tussen Borussia Dortmund en Bayern München enkele dubieuze beslissingen had genomen, waarover hij vanuit Dortmund felle kritiek kreeg. Door alle ophef besloot hij rust te nemen en na te denken over zijn toekomst. Twee maanden later maakte hij bekend zijn scheidsrechterloopbaan te vervolgen.
Kroongetuige
Engels international Bellingham van Real Madrid, die toen nog bij Borussia Dortmund voetbalde, beschuldigde Zwayer toen indirect van omkoping, daarbij zinspelend op het matchfixing-schandaal rond arbiter Robert Hoyzer van zeventien jaar eerder. Zwayer was daarbij als kroongetuige betrokken en werd voor een half jaar geschorst. Hij heeft altijd ontkend iets verkeerds te hebben gedaan.
Zwayer floot sindsdien geen wedstrijd meer in Dortmund.
Meer uit Voetbal
VELSEN (ANP) - Feyenoord heeft zijn goede serie voortgezet met een overwinning op Telstar. De formatie van trainer Giovanni van Bronckhorst won na een zeer vermakelijke wedstrijd met 4-3 in Velsen.
1 uur geledenSEVILLA (ANP) - FC Barcelona heeft ook zijn negende wedstrijd in La Liga gewonnen. De koploper van Spanje was in Sevilla met 5-2 te sterk voor nummer 3 Real Betis.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor eigen publiek met grote cijfers gewonnen van RB Leipzig: 6-1. Luis Díaz was belangrijk voor de thuisploeg met een hattrick. Leipzig won dinsdag nog met 1-0 van PSV in de Champions League.
2 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Internazionale heeft zich herpakt na de thuisnederlaag in de Champions League tegen Club Brugge (3-4). De koploper van de Serie A won het uitduel met Bologna met 3-1.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Tussen de Champions League-wedstrijden tegen Manchester City en FC Barcelona door heeft Paris Saint-Germain een zwaarbevochten 3-1-zege geboekt bij RC Strasbourg. Na een vroege achterstand maakte PSG drie treffers in de slotfase.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz kent in aanloop naar de Champions League-wedstrijd van komende week tegen FC Porto geen zorgen over zijn ploeg. Dat zei de 62-jarige coach na de 2-1-nederlaag in de Eredivisie bij ADO Den Haag, voor de camera van ESPN.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PSV heeft met een 2-1-nederlaag bij ADO Den Haag punten verspeeld in de Eredivisie. De ploeg van trainer Peter Bosz speelde ruim een helft met een man minder. Sven Mijnans, maker van de openingstreffer, werd bij een Eindhovense voorsprong met twee keer geel weggestuurd. Juho Kilo zorgde voor de gelijkmaker. Matěj Šín maakte vlak voor het laatste fluitsignaal de winnende treffer voor ADO.
5 uur geleden