Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Southgate vindt verleden scheidsrechter Zwayer irrelevant

Southgate vindt verleden scheidsrechter Zwayer irrelevant

DORTMUND (ANP) - Gareth Southgate heeft er niets op tegen dat Felix Zwayer woensdag de halve finale op het EK tussen Nederland en Engeland fluit. De Duitse scheidsrechter heeft een verleden met Jude Bellingham, die hem een kleine drie jaar terug als speler van Borussia Dortmund indirect beschuldigde van omkoping.

"Ik denk dat iedereen weet wat er gespeeld heeft", zei de Engelse bondscoach in Dortmund. "Ik heb veel respect voor alle scheidsrechters en ik ken de mensen van de UEFA die het scheidsrechtersprogramma hebben opgesteld. Scheidsrechters worden aangesteld op basis van prestaties die ze leveren. Als Zwayer het niet goed had gedaan, waren ze niet bij hem uitgekomen."

In december 2021 kwam Zwayer in eigen land in opspraak nadat hij bij de topper tussen Borussia Dortmund en Bayern München enkele dubieuze beslissingen had genomen, waarover hij vanuit Dortmund felle kritiek kreeg. Door alle ophef besloot hij rust te nemen en na te denken over zijn toekomst. Twee maanden later maakte hij bekend zijn scheidsrechterloopbaan te vervolgen.

Kroongetuige

Engels international Bellingham van Real Madrid, die toen nog bij Borussia Dortmund voetbalde, beschuldigde Zwayer toen indirect van omkoping, daarbij zinspelend op het matchfixing-schandaal rond arbiter Robert Hoyzer van zeventien jaar eerder. Zwayer was daarbij als kroongetuige betrokken en werd voor een half jaar geschorst. Hij heeft altijd ontkend iets verkeerds te hebben gedaan.

Zwayer floot sindsdien geen wedstrijd meer in Dortmund.

Meer uit Voetbal

PSG-aanvaller Kvaratskhelia met succes geopereerd aan rechterknie

DOHA (ANP/AFP) - Aanvaller Khvicha Kvaratskhelia van Paris Saint-Germain is in Doha geopereerd aan de kruisband van zijn rechterknie. De Champions League-winnaar meldde dat de ingreep succesvol is verlopen.

15 minuten geleden
Britse media: Carrick blijft aan als coach bij Manchester United

MANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft voorlopig aan als coach van Manchester United. Britse media als BBC en Sky Sports melden dat de 45-jarige oud-speler de kans krijgt om de prestaties te verbeteren bij de Engelse club, die een dramatische start van het seizoen doormaakt. United is al acht wedstrijden op rij zonder overwinning en staat zestiende in de Premier League.

1 uur geleden
Danks en Kane: Bayern-trainer Kompany aan de beterende hand

MÜNCHEN (ANP/BELGA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is aan de beterende hand. Dat heeft zijn assistent Aaron Danks dinsdag gezegd op de persconferentie in de aanloop naar de bekerwedstrijd tegen 1.FC Magdeburg woensdag. De Belgische trainer werd afgelopen vrijdag onwel en moest naar het ziekenhuis worden gebracht. Hij had in de week ervoor last gehad van een virusinfectie.

5 uur geleden
Ring voor beste speler en grootste talent in KNVB-beker

ZEIST (ANP) - De beste speler en het grootste talent van het bekertoernooi krijgen vanaf dit seizoen de KNVB Beker Ring. De onderscheiding wordt in het mannen- en in het vrouwentoernooi uitgereikt, meldt voetbalbond KNVB. Een panel van voetbalexperts selecteert de vier winnaars.

7 uur geleden
Opmerking over Mao kost Mbappé samenwerking Chinese bedrijven

PARIJS (ANP/AFP) - Twee Chinese bedrijven hebben hun samenwerking met Kylian Mbappé opgezegd om een opmerking die de stervoetballer terloops maakte in een podcast en die viraal ging op sociale media. Het Chinese drankenbedrijf Dongpeng verklaarde dinsdagochtend dat Mbappé "nationale gevoelens heeft gekwetst". Ook zuivelproducent Mengniu verbrak de banden met de spits van Real Madrid.

9 uur geleden
Kane voor het eerst verkozen tot beste voetballer ter wereld

LONDEN (ANP) - Harry Kane (33) is maandagavond verkozen tot beste voetballer van de wereld. De spits van Bayern München en Engeland kreeg in Londen de Ballon d'Or uitgereikt voor zijn prestaties in het afgelopen voetbalseizoen. Kane is de eerste Engelse winnaar sinds Michael Owen in 2001.

16 uur geleden
Spaanse Putellas voor de derde keer beste voetbalster ter wereld

LONDEN (ANP) - Alèxia Putellas is maandagavond voor de derde keer in haar carrière verkozen tot beste voetbalster van de wereld. De Spaanse middenvelder van London City Lionesses, die vorig seizoen voor FC Barcelona speelde, kreeg in Londen de Ballon d'Or Féminin uitgereikt. De drie Nederlandse genomineerden, Esmee Brugts, Kerstin Casparij en Vivianne Miedema, eindigden ruim buiten de top 10.

16 uur geleden