Southgate staat ondanks felle kritiek weer in halve finale van EK
DORTMUND (ANP) - Gareth Southgate heeft Engeland voor de derde keer in vier grote toernooien naar een halve finale geleid. Toch krijgt de bondscoach van de tegenstander van Oranje van komende woensdag in de halve finale in Dortmund veel kritiek tijdens de Europese eindronde in Duitsland. Na de laatste groepswedstrijd tegen Slovenië bekogelden ontevreden fans van 'The Three Lions' hem zelfs met bierbekers.
"Ik kan niet ontkennen dat het pijn doet als dingen zo persoonlijk worden", reageerde de 53-jarige Southgate. "Ik vind het niet normaal als Engelse fans bier naar je gooien. Maar ik denk dat we ook veel mensen fantastische herinneringen geven. Dus we blijven knokken, we blijven vechten en we blijven genieten op dit toernooi."
Engeland eindigde onder Southgate als vierde op het WK van 2018. De Engelsen verloren de laatste EK-finale van Italië en kunnen zich woensdag ten koste van het Nederlands elftal opnieuw voor de eindstrijd van een Europese eindronde plaatsen.
Hoog op trainerslijst
Southgate is na Alf Ramsey, die Engeland in 1966 naar de wereldtitel leidde, de beste bondscoach ooit van Groot-Brittannië. Managers als Glenn Hoddle, Bobby Robson en Terry Venables presteerden veel minder goed dan Southgate met de nationale ploeg. Toch zijn ze veel populairder dan de huidige bondscoach, die Engeland niet sexy maar vooral heel behoudend laat voetballen.
Engeland beschikt over zoveel goede aanvallers dat Southgate de creatieve Jack Grealish niet eens heeft meegenomen naar Duitsland. Toch hebben de Britten pas vijf doelpunten gemaakt in vijf duels op dit EK, inclusief verlengingen tegen Slowakije en Zwitserland. Harry Kane en Jude Bellingham scoorden elk tweemaal, Bukayo Saka eenmaal. Phil Foden, een van de sterren van Manchester City, heeft nog helemaal niet doel getroffen op deze Europese eindronde. Cole Palmer, de ster van Chelsea, moet zich tevreden stellen met invalbeurten.
Overtuigd van finaleplaats
Nederland heeft negen doelpunten gemaakt op dit EK, zonder verlenging. Spanje, de favoriet voor de titel, al elf. Southgate is ervan overtuigd dat Engeland, ondanks de kritiek van supporters en analisten, zondag weer in de finale van het EK staat. "Mijn spelers waren geweldig. Als we aan de bal waren, maakten we het Zwitserland erg moeilijk", zei hij na een zege na strafschoppen op Zwitserland in de kwartfinale. "Opnieuw terugkomen na een achterstand en winnen na strafschoppen vraagt veel karakter en veerkracht. Dat zijn de eigenschappen die je moet tonen om ver te komen op een toernooi. Goed spelen is niet genoeg, je moet mentaal ook ijzersterk zijn."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.
4 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft met de spelersgroep van Feyenoord gesproken over de mentaliteit van de spelers in de wedstrijd tegen FC Twente, die afgelopen zondag met 2-0 werd verloren. Dat zei de trainer van de nummer 2 van de Eredivisie op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met NAC Breda van zondag.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim van Ajax heeft de hoop op de tweede plek in de Eredivisie nog niet opgegeven, na het teleurstellende gelijkspel bij PEC Zwolle van vorige week (0-0). "Dat lijkt me ook logisch, als je ziet hoeveel wedstrijden er nog zijn en hoeveel punten we achterstaan. Het valt binnen de marge", zei de coach een dag voor het uitduel met FC Groningen van zaterdag.
11 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De voetbalbond van Marokko heeft drie maanden voor het WK voetbal Mohamed Ouahbi aangesteld als nieuwe bondscoach. De Marokkaans-Belgische coach vervangt Walid Regragui, die donderdag afscheid nam.
13 uur geledenRABAT (ANP) - Het Marokkaanse voetbalelftal moet drie maanden voor het WK voetbal op zoek naar een nieuwe bondscoach. Walid Regragui heeft via sociale media zijn vertrek als bondscoach aangekondigd met een afscheidsvideo.
22 uur geleden