Southgate staat ondanks felle kritiek weer in halve finale van EK
DORTMUND (ANP) - Gareth Southgate heeft Engeland voor de derde keer in vier grote toernooien naar een halve finale geleid. Toch krijgt de bondscoach van de tegenstander van Oranje van komende woensdag in de halve finale in Dortmund veel kritiek tijdens de Europese eindronde in Duitsland. Na de laatste groepswedstrijd tegen Slovenië bekogelden ontevreden fans van 'The Three Lions' hem zelfs met bierbekers.
"Ik kan niet ontkennen dat het pijn doet als dingen zo persoonlijk worden", reageerde de 53-jarige Southgate. "Ik vind het niet normaal als Engelse fans bier naar je gooien. Maar ik denk dat we ook veel mensen fantastische herinneringen geven. Dus we blijven knokken, we blijven vechten en we blijven genieten op dit toernooi."
Engeland eindigde onder Southgate als vierde op het WK van 2018. De Engelsen verloren de laatste EK-finale van Italië en kunnen zich woensdag ten koste van het Nederlands elftal opnieuw voor de eindstrijd van een Europese eindronde plaatsen.
Hoog op trainerslijst
Southgate is na Alf Ramsey, die Engeland in 1966 naar de wereldtitel leidde, de beste bondscoach ooit van Groot-Brittannië. Managers als Glenn Hoddle, Bobby Robson en Terry Venables presteerden veel minder goed dan Southgate met de nationale ploeg. Toch zijn ze veel populairder dan de huidige bondscoach, die Engeland niet sexy maar vooral heel behoudend laat voetballen.
Engeland beschikt over zoveel goede aanvallers dat Southgate de creatieve Jack Grealish niet eens heeft meegenomen naar Duitsland. Toch hebben de Britten pas vijf doelpunten gemaakt in vijf duels op dit EK, inclusief verlengingen tegen Slowakije en Zwitserland. Harry Kane en Jude Bellingham scoorden elk tweemaal, Bukayo Saka eenmaal. Phil Foden, een van de sterren van Manchester City, heeft nog helemaal niet doel getroffen op deze Europese eindronde. Cole Palmer, de ster van Chelsea, moet zich tevreden stellen met invalbeurten.
Overtuigd van finaleplaats
Nederland heeft negen doelpunten gemaakt op dit EK, zonder verlenging. Spanje, de favoriet voor de titel, al elf. Southgate is ervan overtuigd dat Engeland, ondanks de kritiek van supporters en analisten, zondag weer in de finale van het EK staat. "Mijn spelers waren geweldig. Als we aan de bal waren, maakten we het Zwitserland erg moeilijk", zei hij na een zege na strafschoppen op Zwitserland in de kwartfinale. "Opnieuw terugkomen na een achterstand en winnen na strafschoppen vraagt veel karakter en veerkracht. Dat zijn de eigenschappen die je moet tonen om ver te komen op een toernooi. Goed spelen is niet genoeg, je moet mentaal ook ijzersterk zijn."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/RTR) - Real Madrid overweegt de clubstructuur te veranderen zodat externe investeerders een belang van 5 procent kunnen kopen. Dat heeft voorzitter Florentino Pérez zondag gezegd. De leden van de club moeten nog wel met dat plan instemmen. Daartoe zal op korte termijn een speciale vergadering worden gehouden.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft zondag overtuigend in het Abe Lenstra Stadion gewonnen van AZ. Het elftal van coach Robin Veldman versloeg de Alkmaarders met 3-1. Heerenveen klimt daardoor naar de negende plaats in de Eredivisie met 17 punten. AZ blijft derde met 24 punten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dick Advocaat is vooralsnog met 78 jaar de oudste bondscoach die naar het WK voetbal gaat, maar hij heeft liever niet alle aandacht die zijn leeftijd met zich meebrengt. "Ik hoop dat Roemenië zich via de play-offs nog plaatst voor het WK, want hun bondscoach Mircea Lucescu is 80 jaar", zei de bondscoach van Curaçao in het programma Goedemorgen Eredivisie van ESPN. "Laat hem maar winnen, dan ben ik daar vanaf."
6 uur geledenNAPELS (ANP) - Het eerste doelpunt van Noa Lang voor Napoli in de Serie A zal bevrijdend werken. "Het beste moet nog komen, dit is nog maar het begin", zei de aanvaller bij Sky Italia na de winst op Atalanta (3-1). Lang begon pas voor de tweede keer in de basis en maakte het derde doelpunt voor zijn ploeg.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Sparta Rotterdam en Fortuna Sittard heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen speelden met 1-1 gelijk op Het Kasteel.
18 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft ook de vierde wedstrijd onder interim-trainer Hendrie Krüzen gewonnen. De ploeg verliet de laatste plaats van de Eredivisie met een thuiszege op Go Ahead Eagles (4-2).
18 uur geledenNAPELS (ANP) - Noa Lang heeft met een doelpunt bijgedragen aan een thuiszege van Napoli op Atalanta (3-1). De linksbuiten bekroonde een basisplaats met zijn eerste doelpunt in de Serie A.
19 uur geleden