Southgate staat ondanks felle kritiek weer in halve finale van EK
DORTMUND (ANP) - Gareth Southgate heeft Engeland voor de derde keer in vier grote toernooien naar een halve finale geleid. Toch krijgt de bondscoach van de tegenstander van Oranje van komende woensdag in de halve finale in Dortmund veel kritiek tijdens de Europese eindronde in Duitsland. Na de laatste groepswedstrijd tegen Slovenië bekogelden ontevreden fans van 'The Three Lions' hem zelfs met bierbekers.
"Ik kan niet ontkennen dat het pijn doet als dingen zo persoonlijk worden", reageerde de 53-jarige Southgate. "Ik vind het niet normaal als Engelse fans bier naar je gooien. Maar ik denk dat we ook veel mensen fantastische herinneringen geven. Dus we blijven knokken, we blijven vechten en we blijven genieten op dit toernooi."
Engeland eindigde onder Southgate als vierde op het WK van 2018. De Engelsen verloren de laatste EK-finale van Italië en kunnen zich woensdag ten koste van het Nederlands elftal opnieuw voor de eindstrijd van een Europese eindronde plaatsen.
Hoog op trainerslijst
Southgate is na Alf Ramsey, die Engeland in 1966 naar de wereldtitel leidde, de beste bondscoach ooit van Groot-Brittannië. Managers als Glenn Hoddle, Bobby Robson en Terry Venables presteerden veel minder goed dan Southgate met de nationale ploeg. Toch zijn ze veel populairder dan de huidige bondscoach, die Engeland niet sexy maar vooral heel behoudend laat voetballen.
Engeland beschikt over zoveel goede aanvallers dat Southgate de creatieve Jack Grealish niet eens heeft meegenomen naar Duitsland. Toch hebben de Britten pas vijf doelpunten gemaakt in vijf duels op dit EK, inclusief verlengingen tegen Slowakije en Zwitserland. Harry Kane en Jude Bellingham scoorden elk tweemaal, Bukayo Saka eenmaal. Phil Foden, een van de sterren van Manchester City, heeft nog helemaal niet doel getroffen op deze Europese eindronde. Cole Palmer, de ster van Chelsea, moet zich tevreden stellen met invalbeurten.
Overtuigd van finaleplaats
Nederland heeft negen doelpunten gemaakt op dit EK, zonder verlenging. Spanje, de favoriet voor de titel, al elf. Southgate is ervan overtuigd dat Engeland, ondanks de kritiek van supporters en analisten, zondag weer in de finale van het EK staat. "Mijn spelers waren geweldig. Als we aan de bal waren, maakten we het Zwitserland erg moeilijk", zei hij na een zege na strafschoppen op Zwitserland in de kwartfinale. "Opnieuw terugkomen na een achterstand en winnen na strafschoppen vraagt veel karakter en veerkracht. Dat zijn de eigenschappen die je moet tonen om ver te komen op een toernooi. Goed spelen is niet genoeg, je moet mentaal ook ijzersterk zijn."
Meer uit Voetbal
PRISTINA (ANP) - AZ heeft in de Conference League tegen FC Drita de derde overwinning geboekt. In Pristina in Kosovo wonnen de Alkmaarders met 3-0. De ploeg van trainer Maarten Martens is met 9 punten na vijf wedstrijden dicht bij een vervolg in de Europese clubcompetitie.
56 seconden geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook in de zesde speelronde in de Europa League niet kunnen winnen. Het elftal van trainer Ron Jans verloor thuis in de Galgenwaard met 1-2 van Nottingham Forest, de nummer 17 uit de Premier League.
1 minuut geledenRABAT (ANP) - PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine en Feyenoorder Oussama Targhalline zijn door bondscoach Walid Regragui geselecteerd voor het nationale elftal van Marokko voor de Afrika Cup. Dat betekent dat PSV en Feyenoord de spelers van half december tot en met mogelijk 18 januari missen.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft begrip voor de supporters die Real Madrid uitfloten na de nederlaag tegen Manchester City in de Champions League (1-2). "Dat kan gebeuren als je in eigen huis verliest", zei hij op een persconferentie na het duel. "Er waren ook momenten dat ze ons wel steunden."
12 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Manchester City in de Champions League verloren (1-2). De club verspeelde zonder de geblesseerde sterspeler Kylian Mbappé een voorsprong. Trainer Xabi Alonso moet er rekening mee houden dat de kritiek op zijn functioneren zal toenemen.
21 uur geledenBAKOE (ANP) - Ajax is van de 'hatelijke nul' af in de Champions League. De club knokte zich met veel andere spelers dan in de laatste duels naar een zege op Qarabag in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan (2-4).
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste punten in de Champions League binnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg Qarabag in Bakoe (2-4), de hoofdstad van Azerbeidzjan.
1 dag geleden