Southgate staat ondanks felle kritiek weer in halve finale van EK
DORTMUND (ANP) - Gareth Southgate heeft Engeland voor de derde keer in vier grote toernooien naar een halve finale geleid. Toch krijgt de bondscoach van de tegenstander van Oranje van komende woensdag in de halve finale in Dortmund veel kritiek tijdens de Europese eindronde in Duitsland. Na de laatste groepswedstrijd tegen Slovenië bekogelden ontevreden fans van 'The Three Lions' hem zelfs met bierbekers.
"Ik kan niet ontkennen dat het pijn doet als dingen zo persoonlijk worden", reageerde de 53-jarige Southgate. "Ik vind het niet normaal als Engelse fans bier naar je gooien. Maar ik denk dat we ook veel mensen fantastische herinneringen geven. Dus we blijven knokken, we blijven vechten en we blijven genieten op dit toernooi."
Engeland eindigde onder Southgate als vierde op het WK van 2018. De Engelsen verloren de laatste EK-finale van Italië en kunnen zich woensdag ten koste van het Nederlands elftal opnieuw voor de eindstrijd van een Europese eindronde plaatsen.
Hoog op trainerslijst
Southgate is na Alf Ramsey, die Engeland in 1966 naar de wereldtitel leidde, de beste bondscoach ooit van Groot-Brittannië. Managers als Glenn Hoddle, Bobby Robson en Terry Venables presteerden veel minder goed dan Southgate met de nationale ploeg. Toch zijn ze veel populairder dan de huidige bondscoach, die Engeland niet sexy maar vooral heel behoudend laat voetballen.
Engeland beschikt over zoveel goede aanvallers dat Southgate de creatieve Jack Grealish niet eens heeft meegenomen naar Duitsland. Toch hebben de Britten pas vijf doelpunten gemaakt in vijf duels op dit EK, inclusief verlengingen tegen Slowakije en Zwitserland. Harry Kane en Jude Bellingham scoorden elk tweemaal, Bukayo Saka eenmaal. Phil Foden, een van de sterren van Manchester City, heeft nog helemaal niet doel getroffen op deze Europese eindronde. Cole Palmer, de ster van Chelsea, moet zich tevreden stellen met invalbeurten.
Overtuigd van finaleplaats
Nederland heeft negen doelpunten gemaakt op dit EK, zonder verlenging. Spanje, de favoriet voor de titel, al elf. Southgate is ervan overtuigd dat Engeland, ondanks de kritiek van supporters en analisten, zondag weer in de finale van het EK staat. "Mijn spelers waren geweldig. Als we aan de bal waren, maakten we het Zwitserland erg moeilijk", zei hij na een zege na strafschoppen op Zwitserland in de kwartfinale. "Opnieuw terugkomen na een achterstand en winnen na strafschoppen vraagt veel karakter en veerkracht. Dat zijn de eigenschappen die je moet tonen om ver te komen op een toernooi. Goed spelen is niet genoeg, je moet mentaal ook ijzersterk zijn."
Meer uit Voetbal
BODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
44 minuten geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
45 minuten geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.
47 minuten geledenSAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.
1 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.
12 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.
14 uur geleden