Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Southgate opgelucht met uitblijven schorsing Bellingham

Southgate opgelucht met uitblijven schorsing Bellingham

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Bondscoach Gareth Southgate van Engeland is opgelucht dat Jude Bellingham zaterdag speelgerechtigd is voor de kwartfinale op het EK voetbal tegen Zwitserland. De sterspeler van Engeland lag de afgelopen dagen onder vuur om een obsceen gebaar.

Bellingham maakte in de blessuretijd van de achtste finales tegen Slowakije met een omhaal de gelijkmaker en greep vervolgens naar zijn kruis. De UEFA legde hem een voorwaardelijke schorsing van één duel op en een boete van 30.000 euro.

"Ik vind het een logisch besluit", zei Southgate op de persconferentie. "Als je op zijn leeftijd zo'n belangrijk en mooi doelpunt maakt, krijg je een adrenalinestoot. Hij bedoelde verder niets met zijn gebaar. Vanuit ons perspectief is dit de juiste beslissing."

Wedstrijdfit

Southgate maakte bekend dat verdediger Luke Shaw wedstrijdfit is. De linksachter van Manchester United kwam dit EK nog geen minuut in actie door een hamstringblessure die hij opliep op 18 februari tegen Luton Town. Southgate liet in het midden of Shaw speelminuten krijgt. In de eerste vier EK-wedstrijden posteerde hij Kieran Trippier, een rechtsback, op de positie van linksachter.

Zwitserland kan tegen Engeland beschikken over aanvoerder Granit Xhaka. De middenvelder liep in de achtste finales tegen Italië een lichte blessure op, maar hervatte vrijdagochtend de groepstraining.

De kwartfinale tussen Engeland en Zwitserland begint zaterdag om 18.00 uur en wordt gespeeld in Düsseldorf.

Meer uit Voetbal

AZ neemt koppositie van PSV over na nipte zege op Telstar

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie de koppositie weer overgenomen van PSV, dat verloor bij FC Twente (3-2). De formatie van trainer Leeroy Echteld won na twee tegenvallende resultaten de laatste wedstrijd voor de interlandbreak met 1-0 van Telstar.

17 minuten geleden
PSV zakt na nederlaag bij Twente naar derde plaats Eredivisie

ENSCHEDE (ANP) - PSV heeft tegen FC Twente de eerste nederlaag van het seizoen geleden. De Eindhovenaren verloren met 3-2 in de Grolsch Veste en zakken op de ranglijst naar de derde plaats. Het elftal van trainer Peter Bosz had voor zondag alleen punten met een gelijkspel thuis tegen Fortuna Sittard verloren. PSV en FC Twente hebben allebei 16 punten uit zeven wedstrijden. AZ en Feyenoord zijn de nummers 1 en 2 van de Eredivisie.

20 minuten geleden
Van Bronckhorst: Feyenoord speelde tegen Utrecht beste wedstrijd

ROTTERDAM (ANP) - Giovanni van Bronckhorst vindt dat Feyenoord tegen FC Utrecht de beste wedstrijd tot dusver van het seizoen heeft gespeeld. "Zeker als het gaat om de manier waarop we wonnen", zei de trainer van Feyenoord zondag tegen ESPN. Van Bronckhorst zag zijn elftal zondag met 5-0 winnen. Het was de eerste overwinning van de Rotterdammers in De Kuip dit seizoen in de Eredivisie.

1 uur geleden
Feyenoord laat FC Utrecht in De Kuip met 5-0 kansloos

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is na zeven wedstrijden nog altijd ongeslagen. Het elftal van trainer Giovanni van Bronckhorst behaalde zondag in De Kuip met een 5-0-zege tegen FC Utrecht de vijfde overwinning van het seizoen. Feyenoord heeft 17 punten. FC Utrecht staat na zeven duels op 5 punten.

2 uur geleden
Frans OM begint onderzoek naar PSG-voorzitter Nasser Al-Khelaïfi

PARIJS (ANP) - Het Franse Openbaar Ministerie is een onderzoek begonnen naar PSG-voorzitter Nasser Al-Khelaïfi wegens belangenverstrengeling. Dat meldt het Franse persbureau AFP. Het onderzoek naar de Qatarees houdt verband met zijn dubbelrol als voorzitter van de Parijse voetbalclub en de beIN Media Group tijdens besprekingen over uitzendrechten van de Franse voetbalbond.

3 uur geleden
Onderzoek voetballer Xhaka om vermeende valse coronacertificaten

LUZERN (ANP/DPA) - Het Openbaar Ministerie van Luzern is een onderzoek gestart tegen voetballer Granit Xhaka, de aanvoerder van Sunderland en het Zwitserse nationale elftal, op verdenking van het verkrijgen van valse coronavaccinatiebewijzen. Dit bevestigde de politie van Luzern aan persbureau DPA.

7 uur geleden
Raphinha helpt Barcelona met hattrick langs Sevilla

SEVILLA (ANP) - Aanvoerder Raphinha heeft koploper FC Barcelona aan een 3-1-zege bij Sevilla geholpen. De Braziliaanse international tekende voor de complete productie van de Catalanen.

17 uur geleden