Southgate opgelucht met uitblijven schorsing Bellingham
DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Bondscoach Gareth Southgate van Engeland is opgelucht dat Jude Bellingham zaterdag speelgerechtigd is voor de kwartfinale op het EK voetbal tegen Zwitserland. De sterspeler van Engeland lag de afgelopen dagen onder vuur om een obsceen gebaar.
Bellingham maakte in de blessuretijd van de achtste finales tegen Slowakije met een omhaal de gelijkmaker en greep vervolgens naar zijn kruis. De UEFA legde hem een voorwaardelijke schorsing van één duel op en een boete van 30.000 euro.
"Ik vind het een logisch besluit", zei Southgate op de persconferentie. "Als je op zijn leeftijd zo'n belangrijk en mooi doelpunt maakt, krijg je een adrenalinestoot. Hij bedoelde verder niets met zijn gebaar. Vanuit ons perspectief is dit de juiste beslissing."
Wedstrijdfit
Southgate maakte bekend dat verdediger Luke Shaw wedstrijdfit is. De linksachter van Manchester United kwam dit EK nog geen minuut in actie door een hamstringblessure die hij opliep op 18 februari tegen Luton Town. Southgate liet in het midden of Shaw speelminuten krijgt. In de eerste vier EK-wedstrijden posteerde hij Kieran Trippier, een rechtsback, op de positie van linksachter.
Zwitserland kan tegen Engeland beschikken over aanvoerder Granit Xhaka. De middenvelder liep in de achtste finales tegen Italië een lichte blessure op, maar hervatte vrijdagochtend de groepstraining.
De kwartfinale tussen Engeland en Zwitserland begint zaterdag om 18.00 uur en wordt gespeeld in Düsseldorf.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Sevilla heeft afscheid genomen van trainer Matías Almeyda. De Spaanse club, zevenvoudig winnaar van de Europa League, staat na de 2-0-thuisnederlaag tegen Valencia van afgelopen zaterdag op de vijftiende plaats in La Liga met 31 punten. Dat zijn er slechts 3 meer dan Mallorca dat op een degradatieplek staat.
7 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal blijft Ajax adviseren. Dat is volgens de club uit Amsterdam het resultaat van een gesprek van de oud-trainer met Lesley Bamberger en Edo Ophof, de voorzitter en technische man van de nieuwe raad van commissarissen.
1 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).
4 uur geledenMARSEILLE (ANP) - De Franse voetballer Dimitri Payet (38) heeft een punt achter zijn carrière gezet. Dat maakte de 38-voudig international zondag op televisie bekend in de rust van de competitiewedstrijd tussen Olympique Marseille en Lille.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal lijkt vrijdag geen rekening te hoeven houden met Erling Haaland tijdens de oefenwedstrijd tegen Noorwegen. De topspits heeft rust gekregen en komt waarschijnlijk niet in actie tegen Oranje in Amsterdam.
5 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft in aanloop naar de oefenwedstrijden van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador een blessure opgelopen. De topscorer aller tijden van Oranje viel in de nacht van zondag op maandag uit tijdens het gelijkspel van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1).
7 uur geledenFLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
16 uur geleden