Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Southgate krijgt als bondscoach van Engeland zijn revanche

Southgate krijgt als bondscoach van Engeland zijn revanche

LONDEN (ANP) - Op de plek waar hij 25 jaar geleden de beslissende strafschop miste in de halve finale van het EK 1996, beleefde Gareth Southgate zijn vooralsnog grootste succes als bondscoach van Engeland. De 50-jarige Engelsman bereikte op Wembley met zijn ploeg de finale van het EK. "We mogen hier even van genieten", zei Southgate, die na de zege op Denemarken (2-1) met gebalde vuisten langs de tribunes liep waarop bijna 60.000 landgenoten stonden die uitzinnig van vreugde waren. "Maar we moeten nog één enorme horde nemen."

Om voor het eerst Europees kampioen te worden, moeten de Engelse voetballers zondagavond op het vertrouwde Wembley ook afrekenen met Italië. "De Italianen hebben een enorm goede ploeg", zei Southgate. "Ze verkeren in blakende vorm en hebben achterin strijders staan die alles al hebben meegemaakt. Het belooft een geweldige wedstrijd te worden. Maar finales zijn er om gewonnen te worden."

De doorgaans zo rustige Southgate liet na de verlenging ook even emoties zien. Ongetwijfeld gingen zijn gedachten terug naar het EK van 1996 in eigen land, toen de Engelse droom in de halve finale tegen Duitsland op Wembley uiteen spatte door een misser van Southgate in de stafschoppenserie. Zondag krijgt de oud-verdediger als bondscoach een nieuwe kans om Europees kampioen te worden.

"Als je al zo lang wacht op een plek in de finale gaat dat in je hoofd zitten", zei Southgate. Engeland veroverde in 1966 de wereldtitel op het WK in eigen land, maar wist daarna nooit meer een finale te halen. "Deze groep spelers is fantastisch. De spelers zijn vastberaden, ze steunen elkaar. Het is een genot om mee te werken. Ze weten welke zware taak ze hier hebben. Zowel fysiek als mentaal vraagt dit veel van de spelers. We moeten dus herstellen en ons goed voorbereiden op de finale. Maar laten we eerst even genieten van dit prachtige moment."

Meer uit Voetbal

AC Milan huurt spits Füllkrug van West Ham United

MILAAN (ANP) - Niclas Füllkrug maakt het seizoen af bij AC Milan. De huidige nummer 2 van de Serie A huurt de Duitse spits van West Ham United en kan hem komende zomer definitief overnemen.

3 uur geleden
PSV gaat met revaliderende Pléa en Olij op trainingskamp

EINDHOVEN (ANP) - Alassane Pléa en Nick Olij gaan met PSV mee op trainingskamp naar Spanje. Beide spelers revalideren nog van een blessure, maar zijn door trainer Peter Bosz uitgenodigd.

3 uur geleden
Verdediger Botman staat voor rentree bij Newcastle United

NEWCASTLE (ANP) - Sven Botman staat voor een rentree bij Newcastle United. "Hij traint weer met de groep mee", vertelde trainer Eddie Howe op een persconferentie voor het competitieduel van zondag met Crystal Palace. "Hij kan weer een rol voor ons spelen."

5 uur geleden
Guardiola ziet Manchester City veel kansen missen in Sunderland

SUNDERLAND (ANP) - Trainer Pep Guardiola zag Manchester City te veel kansen missen in het uitduel met Sunderland (0-0). "Het leken niet eens lastige mogelijkheden", zei de Spaanse coach op een persconferentie na het duel. "Savinho kreeg twee goede kansen. Jeremy Doku, Josko Gvardiol, Phil Foden en Erling Haaland verschenen ook in scoringspositie. De bal wilde maar niet in het doel."

8 uur geleden
Dick Advocaat: 'Na het WK stop ik als trainer'

AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach van Curaçao Dick Advocaat stopt na het wereldkampioenschap voetbal van 2026 als trainer, vertelt hij in een interview met De Telegraaf. "Je mag opschrijven dat ik na het WK stop als trainer, maar bij mij weet je het nooit, hè. Haha", aldus de 78-jarige Advocaat.

12 uur geleden
Liverpool-coach Slot gefrustreerd over gebrek aan kansen

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na afloop van het doelpuntloze gelijkspel tegen Leeds United gefrustreerd over het gebrek aan kansen voor zijn ploeg. Volgens de coach was het vele balbezit weinig waard als er zo weinig "speciale momenten" uit volgden.

18 uur geleden
Liverpool kan thuis niet winnen van Leeds United

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is er na drie zeges in de Premier League niet in geslaagd te winnen van Leeds United. De ploeg van coach Arne Slot bleef op Anfield steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.

19 uur geleden