Southgate krijgt als bondscoach van Engeland zijn revanche
LONDEN (ANP) - Op de plek waar hij 25 jaar geleden de beslissende strafschop miste in de halve finale van het EK 1996, beleefde Gareth Southgate zijn vooralsnog grootste succes als bondscoach van Engeland. De 50-jarige Engelsman bereikte op Wembley met zijn ploeg de finale van het EK. "We mogen hier even van genieten", zei Southgate, die na de zege op Denemarken (2-1) met gebalde vuisten langs de tribunes liep waarop bijna 60.000 landgenoten stonden die uitzinnig van vreugde waren. "Maar we moeten nog één enorme horde nemen."
Om voor het eerst Europees kampioen te worden, moeten de Engelse voetballers zondagavond op het vertrouwde Wembley ook afrekenen met Italië. "De Italianen hebben een enorm goede ploeg", zei Southgate. "Ze verkeren in blakende vorm en hebben achterin strijders staan die alles al hebben meegemaakt. Het belooft een geweldige wedstrijd te worden. Maar finales zijn er om gewonnen te worden."
De doorgaans zo rustige Southgate liet na de verlenging ook even emoties zien. Ongetwijfeld gingen zijn gedachten terug naar het EK van 1996 in eigen land, toen de Engelse droom in de halve finale tegen Duitsland op Wembley uiteen spatte door een misser van Southgate in de stafschoppenserie. Zondag krijgt de oud-verdediger als bondscoach een nieuwe kans om Europees kampioen te worden.
"Als je al zo lang wacht op een plek in de finale gaat dat in je hoofd zitten", zei Southgate. Engeland veroverde in 1966 de wereldtitel op het WK in eigen land, maar wist daarna nooit meer een finale te halen. "Deze groep spelers is fantastisch. De spelers zijn vastberaden, ze steunen elkaar. Het is een genot om mee te werken. Ze weten welke zware taak ze hier hebben. Zowel fysiek als mentaal vraagt dit veel van de spelers. We moeten dus herstellen en ons goed voorbereiden op de finale. Maar laten we eerst even genieten van dit prachtige moment."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim heeft dinsdag weer de beschikking over Youri Baas voor de uitwedstrijd in de Champions League tegen Villarreal. De 22-jarige verdediger miste de laatste twee wedstrijden van de Amsterdammers door een blessure.
16 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft zaterdag alsnog de beschikking over Ramiz Zerrouki voor het thuisduel met Excelsior. De rode kaart die de Algerijnse middenvelder zondag in de gewonnen wedstrijd bij Heracles Almelo kreeg, is geseponeerd. Dat meldt de club uit Enschede op X.
2 uur geledenRABAT (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft "het onacceptabele gedrag van enkele spelers en officials" tijdens de finale van de Afrika Cup tussen Senegal en gastland Marokko veroordeeld. Tijdens de eindstrijd in Rabat haalde de Senegalese bondscoach onder meer zijn team van het veld, omdat hij het niet eens was met een beslissing van de arbiter. Na de terugkeer op het veld won Senegal alsnog na een verlenging.
3 uur geledenSAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).
15 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.
16 uur geledenRABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.
16 uur geledenRABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.
17 uur geleden