Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Southgate krijgt als bondscoach van Engeland zijn revanche

Southgate krijgt als bondscoach van Engeland zijn revanche

LONDEN (ANP) - Op de plek waar hij 25 jaar geleden de beslissende strafschop miste in de halve finale van het EK 1996, beleefde Gareth Southgate zijn vooralsnog grootste succes als bondscoach van Engeland. De 50-jarige Engelsman bereikte op Wembley met zijn ploeg de finale van het EK. "We mogen hier even van genieten", zei Southgate, die na de zege op Denemarken (2-1) met gebalde vuisten langs de tribunes liep waarop bijna 60.000 landgenoten stonden die uitzinnig van vreugde waren. "Maar we moeten nog één enorme horde nemen."

Om voor het eerst Europees kampioen te worden, moeten de Engelse voetballers zondagavond op het vertrouwde Wembley ook afrekenen met Italië. "De Italianen hebben een enorm goede ploeg", zei Southgate. "Ze verkeren in blakende vorm en hebben achterin strijders staan die alles al hebben meegemaakt. Het belooft een geweldige wedstrijd te worden. Maar finales zijn er om gewonnen te worden."

De doorgaans zo rustige Southgate liet na de verlenging ook even emoties zien. Ongetwijfeld gingen zijn gedachten terug naar het EK van 1996 in eigen land, toen de Engelse droom in de halve finale tegen Duitsland op Wembley uiteen spatte door een misser van Southgate in de stafschoppenserie. Zondag krijgt de oud-verdediger als bondscoach een nieuwe kans om Europees kampioen te worden.

"Als je al zo lang wacht op een plek in de finale gaat dat in je hoofd zitten", zei Southgate. Engeland veroverde in 1966 de wereldtitel op het WK in eigen land, maar wist daarna nooit meer een finale te halen. "Deze groep spelers is fantastisch. De spelers zijn vastberaden, ze steunen elkaar. Het is een genot om mee te werken. Ze weten welke zware taak ze hier hebben. Zowel fysiek als mentaal vraagt dit veel van de spelers. We moeten dus herstellen en ons goed voorbereiden op de finale. Maar laten we eerst even genieten van dit prachtige moment."

Meer uit Voetbal

Koploper PSV ontsnapt met late zege tegen sterk AZ

EINDHOVEN (ANP) - Vier dagen na de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC (3-2) heeft PSV een benauwde 2-1-zege geboekt op AZ. De bekerfinalist uit Alkmaar had in Eindhoven de beste kansen, maar Ricardo Pepi bezorgde de thuisploeg in de slotfase de zege.

9 minuten geleden
Borussia Dortmund boekt kleine zege tegen tien man van 1. FC Köln

KEULEN (ANP) - Borussia Dortmund heeft een kleine zege geboekt tegen tien man van 1. FC Köln. De nummer 2 van de Bundesliga won in Keulen met 2-1. Jahmai Simpson-Pusey van de thuisploeg kreeg in de blessuretijd van de eerste helft de rode kaart.

1 uur geleden
Koeman onthult tegel op Walk of Fame PSV

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft Ronald Koeman geëerd met een tegel op de Walk of Fame van de Eindhovense club. De huidige bondscoach van het Nederlands elftal onthulde de tegel zaterdag voor het thuisduel van PSV met AZ.

1 uur geleden
Grim noemt nederlaag van Ajax bij Groningen 'hard en pijnlijk'

GRONINGEN (ANP) - Fred Grim noemde de nederlaag van Ajax bij FC Groningen "hard en pijnlijk". Dat zei de coach van Ajax na afloop van de 3-1 in de Euroborg tegen ESPN. "Dit komt wel aan", verzuchtte de oud-doelman na de vierde competitienederlaag van Ajax. "We kijken allemaal in de spiegel. Dat doen we allemaal. De staf ook", aldus Grim op de vraag hoe hij zijn eigen rol ziet.

2 uur geleden
Ajax lijdt bij FC Groningen vierde nederlaag in de Eredivisie

GRONINGEN (ANP) - Ajax heeft zaterdag voor de vierde keer dit seizoen een wedstrijd verloren in de Eredivisie. Het elftal van coach Fred Grim ging in de Euroborg met 3-1 ten onder tegen FC Groningen. Daarmee kwam er voor de Groningers een einde aan een reeks van zes competitienederlagen op rij.

3 uur geleden
Spits Weghorst opnieuw in basis bij Ajax voor duel met Groningen

GRONINGEN (ANP) - Wout Weghorst begint als spits van Ajax in de basis bij het uitduel met FC Groningen. Coach Fred Grim geeft opnieuw de voorkeur aan de Nederlandse international boven Kasper Dolberg. De Deense aanvaller zit op de bank. Steven Berghuis krijgt voor het eerst sinds zijn liesblessure een basisplaats, ten koste van Rayane Bounida. Berghuis maakte de afgelopen weken al twee invalbeurten.

6 uur geleden
PSV'er Wanner kiest nationaal team Oostenrijk boven Duitsland

EINDHOVEN (ANP) - PSV'er Paul Wanner (20) gaat voor Oostenrijk voetballen. Dat heeft de middenvelder van de Eindhovense voetbalclub gezegd tegen het Duitse Sky Sport. Wanner laat daarmee een interlandloopbaan voor Duitsland schieten. Hij kwam op het EK onder 21 van afgelopen zomer wel uit voor Jong Duitsland.

9 uur geleden