Southampton bezorgt Aston Villa tweede nederlaag
BIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft zondag de tweede nederlaag van het seizoen in de Premier League geleden. Op Villa Park was Southampton te sterk voor de formatie van trainer Dean Smith, 3-4. Southampton passeerde de club uit Birmingham daardoor op de ranglijst, met wel een wedstrijd meer gespeeld. De club staat zelfs voorlopig derde, achter Liverpool en Everton.
De Deen Jannik Vestergaard opende de score voor de gasten. Door twee treffers van James Ward-Prowse, beide uit een vrije trap, leidde Southampton halverwege al met 0-3. Danny Ings zorgde voor nummer vier van het elftal van de Oostenrijkse coach Ralph Hasenhüttl.
Pas daarna was het de beurt aan de thuisclub, die door Tyrone Mings op 1-4 kwam. In extra tijd kwam Aston Villa zelfs nog aardig in de buurt van een gelijkspel. Eerst benutte Ollie Watkins een strafschop, in de 97e minuut werd het zelfs 3-4 door Jack Grealish.
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Duizenden fans van het Surinaams nationaal elftal zagen dinsdagavond hun droom vervliegen toen hun 'Natio' in Guatemala ruim verloor tegen de thuisploeg. Supporters waren massaal naar het centrum van Paramaribo gekomen om de wedstrijd op grote schermen te volgen.
21 minuten geledenKINGSTON (ANP) - De voetballers van Curaçao hebben zich voor het eerst geplaatst voor een WK. Ze hielden stand in het uitduel met Jamaica (0-0), de enige overgebleven concurrent voor een ticket voor de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
21 minuten geledenSEVILLA (ANP) - Het Spaanse voetbalelftal kan zich opmaken voor zijn dertiende WK op rij. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente speelde in Sevilla met 2-2 gelijk tegen Turkije in de laatste kwalificatiewedstrijd en plaatste zich als ongeslagen winnaar van groep E voor de eindronde van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Turkije zal als nummer 2 in maart in de play-offs deelname aan het WK moeten afdwingen.
7 uur geledenGLASGOW (ANP) - Schotland heeft zich dankzij een spectaculaire thuiszege op concurrent Denemarken geplaatst voor het WK voetbal. Dat wordt de eerste deelname voor het team sinds 1998. De 3-2 van Kieran Tierney op Hampden Park viel pas in de derde minuut van de blessuretijd. Kenny McLean besliste het duel vervolgens met een schot vanaf de middenlijn: 4-2.
7 uur geledenWENEN (ANP) - Oostenrijk heeft zich gevoegd bij de deelnemers aan het WK voetbal in 2026. De ploeg van bondscoach Ralf Rangnick keek in Wenen lang tegen een achterstand aan tegen Bosnië en Herzegovina en wist pas in de slotfase de bevrijdende gelijkmaker af te dwingen. Door de 1-1 eindigden de Oostenrijkers bovenaan in groep H met 2 punten meer dan Bosnië, dat in maart in de play-offs zal uitkomen.
7 uur geledenLUIK (ANP) - België heeft deelname aan het WK voetbal veiliggesteld met een ruime thuiszege op Liechtenstein: 7-0. In Luik kon het feestje in de rust al gevierd worden na treffers van Hans Vanaken en Jérémy Doku (twee).
7 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Suriname is van plan de mogelijk eerste deelname aan het WK voetbal groots te vieren. De regering heeft besloten woensdag een nationale vrije dag te houden als de voetballers zich in de Nederlandse nacht van dinsdag op woensdag plaatsen voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt nieuwssite Starnieuws op basis van minister Marinus Bee van Binnenlandse Zaken.
11 uur geleden