Sousa vertrekt binnen een jaar als bondscoach van Polen
WARSCHAU (ANP) - Paulo Sousa is niet langer de bondscoach van Polen. Hij was nog geen jaar in dienst van de Poolse voetbalbond. Zondag werd nog bekend dat de Poolse bond Sousa geen toestemming gaf om zijn contract voortijdig te beëindigen.
"Als directie hebben we unaniem besloten om het contract met Sousa te beëindigen. Als onderdeel van de overeenkomst zal hij een vergoeding betalen die overeenkomt met de eisen van de bond", zei voorzitter Cezary Kulesza. Naar verluidt wil Sousa, voormalig trainer van Leicester City en Fiorentina, ingaan op een aanbod van de Braziliaanse topclub Flamengo.
Afgelopen weekend zei Kulesza nog dat hij niet wilde meewerken aan een vertrek. "Vandaag werd ik geïnformeerd door Sousa dat hij het contract met de Poolse federatie wilde beëindigen vanwege een aanbod van een club. Dit is uiterst onverantwoordelijk gedrag, dat niet strookt met de eerdere verklaringen van de bondscoach. Daarom heb ik resoluut geweigerd", zei Kulesza drie dagen geleden.
Sousa beleefde geen succesvol EK afgelopen zomer, want de Polen werden in de eerste ronde uitgeschakeld. De nationale ploeg wist zich niet rechtstreeks te plaatsen voor het WK van 2022 in Qatar en speelt in maart de play-offs.
Polen is volgend jaar bij het Nederlands elftal ingedeeld in de poule van de Nations League.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.
9 minuten geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
10 uur geledenMADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
12 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.
13 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.
17 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Verdediger John Stones (31) vertrekt na dit seizoen na tien jaar bij Manchester City. Dat maakt de club dinsdag op de eigen website bekend. Stones speelde in tien seizoenen 293 keer voor de club uit Manchester en won er zes keer de Engelse landstitel, een keer de Champions League en zeven titels in de twee Engelse bekertoernooien.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - Marianne van Leeuwen vindt het "onwijs vervelend" dat de KNVB tegenover NAC in de rechtszaal staat. Dat zei de directeur betaald voetbal na het kort geding voor de rechtbank in Utrecht. Daarin eist NAC Breda dat een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles wordt overgespeeld omdat er een speler op het veld stond die niet speelgerechtigd was.
21 uur geleden