Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sousa vertrekt binnen een jaar als bondscoach van Polen

Sousa vertrekt binnen een jaar als bondscoach van Polen

WARSCHAU (ANP) - Paulo Sousa is niet langer de bondscoach van Polen. Hij was nog geen jaar in dienst van de Poolse voetbalbond. Zondag werd nog bekend dat de Poolse bond Sousa geen toestemming gaf om zijn contract voortijdig te beëindigen.

"Als directie hebben we unaniem besloten om het contract met Sousa te beëindigen. Als onderdeel van de overeenkomst zal hij een vergoeding betalen die overeenkomt met de eisen van de bond", zei voorzitter Cezary Kulesza. Naar verluidt wil Sousa, voormalig trainer van Leicester City en Fiorentina, ingaan op een aanbod van de Braziliaanse topclub Flamengo.

Afgelopen weekend zei Kulesza nog dat hij niet wilde meewerken aan een vertrek. "Vandaag werd ik geïnformeerd door Sousa dat hij het contract met de Poolse federatie wilde beëindigen vanwege een aanbod van een club. Dit is uiterst onverantwoordelijk gedrag, dat niet strookt met de eerdere verklaringen van de bondscoach. Daarom heb ik resoluut geweigerd", zei Kulesza drie dagen geleden.

Sousa beleefde geen succesvol EK afgelopen zomer, want de Polen werden in de eerste ronde uitgeschakeld. De nationale ploeg wist zich niet rechtstreeks te plaatsen voor het WK van 2022 in Qatar en speelt in maart de play-offs.

Polen is volgend jaar bij het Nederlands elftal ingedeeld in de poule van de Nations League.

Meer uit Voetbal

Deportivo Alavés wint van kampioen FC Barcelona

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.

1 uur geleden
Internazionale wint na titel in Serie A ook Coppa Italia

ROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.

1 uur geleden
Paris Saint-Germain Frans kampioen na zege op RC Lens

LENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.

1 uur geleden
Manchester City blijft na zege in het spoor van Arsenal

MANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.

1 uur geleden
Willem II wint eerste halve finale in play-offs van Almere City

ALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.

2 uur geleden
Chery, Godts, Saibari, Veerman of Trenskow Speler van het Jaar

UTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.

10 uur geleden
Atlético Madrid herstelt zich in La Liga met zege op Osasuna

PAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.

1 dag geleden