Sousa vertrekt binnen een jaar als bondscoach van Polen
WARSCHAU (ANP) - Paulo Sousa is niet langer de bondscoach van Polen. Hij was nog geen jaar in dienst van de Poolse voetbalbond. Zondag werd nog bekend dat de Poolse bond Sousa geen toestemming gaf om zijn contract voortijdig te beëindigen.
"Als directie hebben we unaniem besloten om het contract met Sousa te beëindigen. Als onderdeel van de overeenkomst zal hij een vergoeding betalen die overeenkomt met de eisen van de bond", zei voorzitter Cezary Kulesza. Naar verluidt wil Sousa, voormalig trainer van Leicester City en Fiorentina, ingaan op een aanbod van de Braziliaanse topclub Flamengo.
Afgelopen weekend zei Kulesza nog dat hij niet wilde meewerken aan een vertrek. "Vandaag werd ik geïnformeerd door Sousa dat hij het contract met de Poolse federatie wilde beëindigen vanwege een aanbod van een club. Dit is uiterst onverantwoordelijk gedrag, dat niet strookt met de eerdere verklaringen van de bondscoach. Daarom heb ik resoluut geweigerd", zei Kulesza drie dagen geleden.
Sousa beleefde geen succesvol EK afgelopen zomer, want de Polen werden in de eerste ronde uitgeschakeld. De nationale ploeg wist zich niet rechtstreeks te plaatsen voor het WK van 2022 in Qatar en speelt in maart de play-offs.
Polen is volgend jaar bij het Nederlands elftal ingedeeld in de poule van de Nations League.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
10 uur geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
11 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.
15 uur geledenHAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.
15 uur geleden