Soundtrack Schindler's List nieuwe nummer 1 in Filmmuziek Top 200
HILVERSUM (ANP) - Schindler's List van componist John Williams staat dit jaar bovenaan de Filmmuziek Top 200 van NPO Klassiek. De soundtrack van de gelijknamige oorlogsfilm uit 1993 heeft van de luisteraars de meeste stemmen gekregen, maakte de radiozender maandag bekend.
De afgelopen vier jaar voerde Once Upon a Time in the West van componist Ennio Morricone de lijst aan. Dit jaar staat die muziek op nummer twee. De Italiaan staat met tien composities in de Filmmuziek Top 200. Hofleverancier is Hans Zimmer met 22 noteringen, gevolgd door Williams met vijftien soundtracks.
De hoogste nieuwe binnenkomer is dit jaar de muziek van de film Skyfall, op nummer 40. De soundtrack van de 23e James Bond-film werd gecomponeerd door Thomas Newman en de gelijknamige titelsong is van de Britse zangeres Adele. De lijst bevat dit jaar achttien nieuwkomers.
De lijst is op donderdag en vrijdag te horen op NPO Klassiek. Via tv-zender NPO 2 Extra kan de uitzending ook worden bekeken. De presentatie is in handen van Ab Nieuwdorp, Jan van Poppel, Beitske de Jong, Pieter van Nes, Hans Smit, Jet Berkhout, Sander Zwiep en Carine Lacor.
Meer uit Binnenland
IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel kan mogelijk tot 2040 jaarlijks honderden miljoenen euro's extra ontvangen van de overheid. Dat melden onderzoekers van Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO) in het economenvakblad ESB.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De minister van Sociale Zaken had de afgelopen jaren te weinig toezicht op de problemen die de uitvoeringsorganisatie UWV had met de WIA. Dat schrijft de Algemene Rekenkamer in een rapport. Volgens de Rekenkamer was het UWV vooral bezig met het wegwerken van achterstanden en was er te weinig aandacht voor hoe de uitkeringen van arbeidsongeschikten werden vastgesteld. Daardoor kregen tienduizenden mensen te veel of te weinig geld.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam wil in de strafzaak tegen Sywert van Lienden en zijn voormalige zakenpartners Camille van Gestel en Bernd Damme meer weten over de werkwijze van de rechercheurs van de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD). Die deden onderzoek naar de mondkapjesaffaire.
12 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Het Dordrechts Museum voegt deze week een werk van Marlene Dumas toe aan de collectie. De Geboorte van de Schilderkunst is volgens het museum een sleutelwerk, dat dankzij "een genereuze bruikleengever" in het museum kan worden tentoongesteld. Het doek van de in Zuid-Afrika geboren kunstenares wordt donderdag in ontvangst genomen, in het bijzijn van Dumas.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse gebruikers van Spotify luisterden dit jaar vooral naar de muziek van de Haagse rapper Frenna. Hij voert het jaaroverzicht van de streamingdienst aan. Daarna volgen Lil Kleine en Ronnie Flex. Alle gebruikers van de dienst krijgen woensdag hun eigen lijst te zien, de Spotify Wrapped.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Jagers hebben op de Utrechtse Heuvelrug een wolf doodgeschoten. Uit een spoedanalyse van het DNA moet blijken of het gaat om de wolf waarvoor de provincie Utrecht eerder dit jaar een afschotvergunning verleende. Die wolf heeft een aantal keer mensen aangevallen en gebeten.
14 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Het noodlijdende vliegveld van Maastricht heeft wederom een nieuwe algemeen directeur aangesteld. Cor de Man begint op 1 februari als CEO van Maastricht Aachen Airport (MAA). Hij volgt Joost Meijs op, die net een jaar in dienst was toen hij op 1 november zijn functie neerlegde om directeur te worden van Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL).
14 uur geleden