Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sorgdrager gaat kabinet adviseren over samenwerking stichting SGH

Sorgdrager gaat kabinet adviseren over samenwerking stichting SGH

DEN HAAG (ANP) - Winnie Sorgdrager gaat het kabinet adviseren hoe de samenwerking eruit moet zien met de Stichting Gelijkwaardig Herstel (SGH), die mede is opgericht door prinses Laurentien om de toeslagenouders te compenseren. Sorgdrager moet als regeringscommissaris die samenwerking vlottrekken. Dat schrijft staatssecretaris Sandra Palmen (NSC, Toeslagen) in een brief aan de Tweede Kamer.

SGH moet een grotere rol krijgen bij het compenseren van toeslagenouders, maar de stichting en het ministerie van Financiën liggen al langer met elkaar overhoop. Onder meer de rol van Laurentien, die eerder terugtrad als voorzitter na beschuldigingen van grensoverschrijdend gedrag, leidt tot spanning in de samenwerking met Financiën.

Er is discussie over welke invloed zij nog mag uitoefenen. Volgens advocatenkantoor NautaDutilh zijn er problemen met hoe het bestuur van de stichting is georganiseerd, en ontbreken 'checks and balances'. Het advocatenkantoor Lindenbaum, dat SGH bijstaat, noemt die kritiek "onjuist".

Methode-Laurentien

Volgens Palmen is "een extra stap nodig om de huidige impasse te doorbreken", zodat SGH haar aanpak verder kan opschalen. Een commissie onder leiding van oud-Kamerlid Chris van Dam (CDA) adviseerde dat onlangs, zodat toeslagenouders sneller worden geholpen.

Over die 'methode-Laurentien' bestaat al langer spanning tussen het kabinet en de stichting. Volgens die aanpak krijgen gedupeerden sneller compensatie, maar het kabinet vond de methode in eerste instantie te duur. Daarom wilde het kabinet er niet direct mee akkoord gaan. Nu wordt het de belangrijkste route voor herstel.

Grensoverschrijdend gedrag

Laurentien werd later beschuldigd van grensoverschrijdend gedrag, waarna zij terugtrad als voorzitter. Enkele weken geleden sloeg juist de stichting alarm over een onveilige werksfeer in de samenwerking met Financiën. De Tweede Kamer uitte daarna onvrede over de aanhoudende ruzies tussen Financiën en SGH.

Meer uit Binnenland

IGJ: nog geen besluit over onderzoek datalek bevolkingsonderzoek

UTRECHT (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) heeft nog geen besluit genomen over een mogelijk onderzoek naar een datalek bij het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. De dienst is afgelopen weekend geïnformeerd, laat een woordvoerder van de zorginspectie weten.

2 uur geleden
Minister Jansen stelt onderzoek in naar hack bevolkingsonderzoek

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Daniëlle Jansen (Volksgezondheid) laat onderzoek doen naar de hack bij Bevolkingsonderzoek Nederland. De NSC-bewindsvrouw betreurt dat de persoonsgegevens van 485.000 deelnemers aan het preventieve onderzoek naar baarmoederhalskanker nu in vreemde handen zijn. Van in ieder geval een deel van de vrouwen is ook de uitslag van de test gestolen.

2 uur geleden
Vanwege warm weer geldt vanaf dinsdag het hitteplan

BILTHOVEN (ANP) - Vanwege het warme weer geldt vanaf dinsdag 10.00 uur het Nationaal Hitteplan voor alle provincies in Nederland. Dat meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) maandag na overleg met het KNMI over de weersverwachting. De temperatuur kan op dinsdag en woensdag oplopen tot boven de 30 graden.

4 uur geleden
Drie doden door ernstig ongeluk bij Groningse Grijpskerk

GRIJPSKERK (ANP) - Door een ongeluk met twee auto's bij het Groningse Grijpskerk zijn maandagochtend drie mensen om het leven gekomen. Dat meldt de politie op X. Het gaat om twee mannen van 62 en 73 jaar uit de gemeente Westerkwartier en een 50-jarige vrouw uit de gemeente Noardeast-Fryslân.

4 uur geleden
NVJ geschokt door aanval op journalisten in Gaza: zoveelste keer

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) is "geschokt" dat opnieuw journalisten tijdens hun werk in Gaza zijn gedood. Vier medewerkers van nieuwszender Al Jazeera, onder wie correspondent Anas al-Sharif, kwamen zondag om door een aanval op een perstent bij een ziekenhuis. Volgens Al Jazeera lijkt het op een gerichte actie van Israël.

4 uur geleden
Malou Petter stopt als presentator Nieuws van de Dag

HILVERSUM (ANP) - Malou Petter stopt met het presenteren van het tv-programma Nieuws van de Dag. Dat heeft Talpa maandagochtend gemeld. Volgens Talpa is Petter in de afgelopen periode tot de conclusie gekomen dat de inhoudelijke koers van het programma niet bij haar past.

6 uur geleden
Yeşilgöz: had Douwe Bob niet moeten beschuldigen van Jodenhaat

DEN HAAG (ANP) - Dilan Yeşilgöz erkent dat ze Douwe Bob op X niet had moeten beschuldigen van Jodenhaat. Dat schrijft de VVD-leider in een samen met de zanger opgestelde verklaring op X. Ze maakt excuses en heeft de tweet met de beschuldiging verwijderd.

7 uur geleden