Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sony zet zwaar in op mobiele games in komende maanden

Sony zet zwaar in op mobiele games in komende maanden

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Het Japanse tech- en gamesbedrijf Sony bereidt zich voor op een flinke uitbreiding van zijn activiteiten op het gebied van cloud gaming in de komende maanden. Het bedrijf wil daarmee de afhankelijkheid van zijn spelcomputer PlayStation verminderen. Sony liet bij de publicatie van de jaarcijfers in april al weten dat consumenten vanwege de hoge inflatie voorzichtiger zijn geworden met hun bestedingen aan elektronica.

Cloud gaming, waarmee games gespeeld kunnen worden zonder gebruik te maken van een gameconsule of computer, is van groot belang om in te spelen op mobiele gamingtrends, verklaarde Jim Ryan, president van Sony Interactive Entertainment, woensdag tijdens een bijeenkomst van investeerders.

Sony heeft "een aantal redelijk interessante en behoorlijk strijdlustige plannen om onze initiatieven in de ruimte van de cloud te versnellen", zei Ryan, zonder deze plannen verder toe te lichten.

Cloud gaming

Vorig jaar formuleerde Sony al een strategie om een groter aandeel van de markt van mobiele en pc-games te verwerven. Het spelen van games via de cloud, waarbij spelletjes worden gestreamd van datacenters naar apparaten zoals smartphones, tablets en smart-tv's, is echter nog altijd een relatief klein onderdeel van de videogamemarkt. Het overgrote deel van de markt bestaat uit de gameconsoles van Sony en van rivaal Microsoft, de fabrikant van de Xbox.

Cloud gaming-diensten zijn tot nu toe niet echt succesvol gebleken, met opmerkelijke mislukkingen zoals OnLive en Stadia, van Google-moederbedrijf Alphabet. De Game Pass-abonnementendienst van Microsoft is echter wel populair en toont groei.

Meer uit Financieel

Bedrijf achter Pampers en Oral-B ziet verkoop toenemen

CINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - Procter & Gamble heeft de verkoop afgelopen kwartaal zien toenemen. Vooral de schoonheidstak van het bedrijf achter Gillette, Head & Shoulders en Oral-B deed het beter dan in dezelfde periode een jaar geleden. Het bedrijf verwacht wel dat de grondstofkosten dit jaar flink oplopen.

29 minuten geleden
Belgische winkels mogen binnenkort langer open

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Winkels in België mogen binnenkort langer openblijven, staat in een nieuw wetsvoorstel van de regering in Brussel. Als dat wordt aangenomen, mogen winkeliers hun zaak elke dag tot 21.00 uur openhouden. Ook vervalt de verplichte wekelijkse rustdag. De ruimere openingstijden moeten winkels in staat stellen om beter te concurreren met webshops en winkeliers over de grens.

34 minuten geleden
Internationaal vliegverkeer vanaf Teheran hervat zaterdag

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het internationale vliegverkeer vanaf de Imam Khomeini-luchthaven in Teheran wordt zaterdag hervat. Volgens het Iraanse persbureau ISNA gaan de eerste vluchten naar het Turkse Istanbul en Muscat in Oman.

36 minuten geleden
Ryanair sluit basis in Berlijn om stijgende luchthaventarieven

BERLIJN (ANP) - Ryanair sluit zijn basis op de luchthaven van Berlijn omdat het vliegveld te duur zou worden. De Ierse budgetmaatschappij wil zijn zeven toestellen in Berlijn verplaatsen naar goedkopere luchthavens in andere EU-landen, zoals Zweden, Slowakije, Albanië en Italië.

37 minuten geleden
China verbiedt export naar wapenbedrijven door handel met Taiwan

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese ministerie van Handel heeft vrijdag zeven Europese bedrijven op een zwarte lijst gezet en handelsbeperkingen opgelegd. Aanleiding is hun betrokkenheid bij wapenverkopen aan Taiwan. Het is volgens persbureau Bloomberg voor het eerst dat Europese bedrijven op deze lijst terechtkomen.

2 uur geleden
Wedden op eigen doelpunt kan niet meer na ingrijpen autoriteit

DEN HAAG (ANP) - Twee goksites hebben de mogelijkheid om op eigen doelpunten te wedden verwijderd nadat ze daarop waren aangesproken door de Kansspelautoriteit (Ksa). Dit soort weddenschappen zijn niet toegestaan omdat ze een verhoogd risico hebben op matchfixing.

3 uur geleden
Duits bedrijfsleven even somber als tijdens coronapandemie

MÜNCHEN (ANP) - De omstandigheden voor Duitse bedrijven zijn in april aanzienlijk verslechterd, meldt onderzoeksinstituut Ifo op basis van zijn maandelijkse enquête onder ondernemers. Een graadmeter voor het ondernemersvertrouwen in Duitsland zakte tot het laagste niveau sinds de coronapandemie.

3 uur geleden