Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sony zet zwaar in op mobiele games in komende maanden

Sony zet zwaar in op mobiele games in komende maanden

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Het Japanse tech- en gamesbedrijf Sony bereidt zich voor op een flinke uitbreiding van zijn activiteiten op het gebied van cloud gaming in de komende maanden. Het bedrijf wil daarmee de afhankelijkheid van zijn spelcomputer PlayStation verminderen. Sony liet bij de publicatie van de jaarcijfers in april al weten dat consumenten vanwege de hoge inflatie voorzichtiger zijn geworden met hun bestedingen aan elektronica.

Cloud gaming, waarmee games gespeeld kunnen worden zonder gebruik te maken van een gameconsule of computer, is van groot belang om in te spelen op mobiele gamingtrends, verklaarde Jim Ryan, president van Sony Interactive Entertainment, woensdag tijdens een bijeenkomst van investeerders.

Sony heeft "een aantal redelijk interessante en behoorlijk strijdlustige plannen om onze initiatieven in de ruimte van de cloud te versnellen", zei Ryan, zonder deze plannen verder toe te lichten.

Cloud gaming

Vorig jaar formuleerde Sony al een strategie om een groter aandeel van de markt van mobiele en pc-games te verwerven. Het spelen van games via de cloud, waarbij spelletjes worden gestreamd van datacenters naar apparaten zoals smartphones, tablets en smart-tv's, is echter nog altijd een relatief klein onderdeel van de videogamemarkt. Het overgrote deel van de markt bestaat uit de gameconsoles van Sony en van rivaal Microsoft, de fabrikant van de Xbox.

Cloud gaming-diensten zijn tot nu toe niet echt succesvol gebleken, met opmerkelijke mislukkingen zoals OnLive en Stadia, van Google-moederbedrijf Alphabet. De Game Pass-abonnementendienst van Microsoft is echter wel populair en toont groei.

Meer uit Financieel

Lichtproducent Signify verwacht aanhoudende lastige markt in 2026

EINDHOVEN (ANP) - Signify verwacht dat de uitdagende marktomstandigheden de rest van dit jaar zullen aanhouden. De verlichtingsproducent kampt onder meer met een verlaagde vraag en de gevolgen van de Amerikaanse importheffingen en kondigde begin dit jaar al aan wereldwijd 900 banen te schrappen, waarvan 150 in Nederland, om kosten te besparen. In de afgelopen jaren heeft Signify ook al forse reorganisaties uitgevoerd.

4 minuten geleden
Onderzoek naar opleidingsklimaat bij UWV na signalen angstcultuur

AMSTERDAM (ANP) - De Registratiecommissie Geneeskundig Specialisten (RGS) doet onderzoek naar de werkcultuur bij een aantal opleidingsplekken van het UWV. Dat bevestigt de toezichthouder na berichtgeving van EenVandaag en het AD. Jonge verzekeringsartsen in opleiding die bij de uitkeringsinstantie in de regio Amsterdam werken, spreken volgens de media over een onveilige werkcultuur en veel te hoge werkdruk.

5 minuten geleden
Trump dreigt met heffingen tegen VK om techbelasting

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met importheffingen tegen het Verenigd Koninkrijk als de regering van premier Keir Starmer een belasting op digitale diensten niet schrapt. Dat zei Trump tegen de Britse krant The Telegraph.

1 uur geleden
Wall Street voorzichtig nu toenadering Iran en VS uitblijft

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers bleven voorzichtig omdat de Verenigde Staten en Iran nog niet dichter bij een vredesdeal zijn gekomen. Ondanks het ruim twee weken durende bestand lijken de spanningen zelfs weer toe te nemen. De financiële markten verwerkten daarnaast kwartaalberichten van grote bedrijven.

9 uur geleden
Grote bedrijven tegen nieuwe regels voor rapportage uitstoot

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een groep bedrijven, waaronder Apple, Amazon, Patagonia en BYD, is tegen een mogelijke aanscherping van het rapporteren van vervuilende uitstoot. In een gezamenlijke verklaring pleiten ze ervoor om bepaalde veranderingen in die rapportages optioneel in plaats van verplicht te maken. De nieuwe regels achten ze niet haalbaar.

10 uur geleden
Woonbond vindt dat huurder weinig opschiet met energiesteun

AMSTERDAM (ANP) - Huurders zien te weinig terug van de compenserende maatregelen die het kabinet heeft aangekondigd voor de hoge energielasten, vindt de Woonbond. Veel van de hulp gaat naar huiseigenaren, stipt de belangenbehartiger van huurders aan.

11 uur geleden
Moederbedrijf Facebook wil 8000 werknemers ontslaan

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Meta, het moederbedrijf van onder meer Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan 8000 werknemers te ontslaan. Dat meldt het hoofd van de HR-afdeling in een memo aan werknemers, ingezien door Bloomberg.

11 uur geleden