Sony verlaagt omzetdoel na tegenvallende verkopen PlayStation
TOKIO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Sony heeft zijn omzetverwachting voor het hele boekjaar verlaagd na tegenvallende verkopen van zijn spelcomputer PlayStation 5. Wel schroefde het Japanse elektronica- en entertainmentconcern zijn winstverwachting op, mede dankzij de goedkopere Japanse yen. Ook kondigde Sony aan zijn divisie voor financiële dienstverlening volgend jaar apart naar de beurs te willen brengen.
Sony verkocht in het afgelopen kwartaal 8,2 miljoen stuks van zijn PlayStation 5. Dat was ongeveer een miljoen stuks minder dan verwacht. Het bedrijf rekent daardoor nu een omzet van 12,3 biljoen yen (zo'n 76 miljard euro) voor het boekjaar, dat loopt tot eind maart. Eerder werd gerekend op 12,4 biljoen yen. De omzet en de bedrijfswinst van het concern lagen in het afgelopen kwartaal in lijn met de verwachtingen van analisten. Voor het hele jaar rekent Sony op een nettowinst van 920 miljard yen (zo'n 5,7 miljard euro), tegen een eerdere voorspelling van 880 miljard yen.
Ondanks de tegenvallende verkopen van de PlayStation 5 kende Sony wel een sterk kwartaal op het gebied van games. Zo werd de game Marvels Spider-Man 2 in de eerste 24 uur 2,5 miljoen keer verkocht. Dat spel werd in oktober exclusief voor de PlayStation 5 uitgebracht. Het was de snelst verkopende game uit de eigen studio's van Sony.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig heropent voor de commerciële scheepvaart. De olieprijzen gingen juist hard omlaag door de hoop bij beleggers op vrede in het Midden-Oosten. Verder was Netflix een opvallende daler op Wall Street na een slecht ontvangen kwartaalbericht van de videostreamingdienst.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Venezuela heeft een "moeilijke weg" te gaan om economische stabiliteit te bereiken. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) vrijdag gezegd. Donderdag werd nog bekend dat het IMF en de Wereldbank de samenwerking met Venezuela weer hervatten.
5 uur geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion Food Group verkoopt twee slachterijen in het zuiden van Duitsland als onderdeel van zijn reorganisatie waarbij het bedrijf zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vion zegt een principeakkoord te hebben gesloten over de verkoop van die vestigingen. Een evaluatie van de overige Duitse locaties van het bedrijf loopt nog.
5 uur geledenARLINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft nog geen impact gehad op de leveringen van passagiersvliegtuigen van Boeing aan klanten. Dat zei Boeing-topman Kelly Ortberg op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van het bedrijf vrijdag. Daarnaast krijgt Boeing meer defensieorders door de oorlog.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oliebedrijven gingen vrijdag hard omlaag op de Europese aandelenbeurzen door de gekelderde olieprijzen na het nieuws dat de Straat van Hormuz wordt heropend door Iran voor de commerciële scheepvaart. Luchtvaartmaatschappijen profiteerden juist van de sterke daling van de olieprijzen omdat zij erg gevoelig zijn voor hoge kerosineprijzen.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse chipproducent Euclyd wil met een nieuwe investeringsronde 100 miljoen euro ophalen. Het in Eindhoven gevestigde bedrijf wil zo op grotere schaal chips produceren voor de toepassing van kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft oprichter Bernardo Kastrup gezegd in een interview met zakenzender CNBC.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De opening van de CO2-opslaglocatie Porthos in de Noordzee is uitgesteld tot de tweede helft van volgend jaar. Volgens de oorspronkelijke planning zou het project eind dit jaar opstarten, maar dat blijkt te ambitieus.
10 uur geleden