Sony verlaagt omzetdoel na tegenvallende verkopen PlayStation
TOKIO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Sony heeft zijn omzetverwachting voor het hele boekjaar verlaagd na tegenvallende verkopen van zijn spelcomputer PlayStation 5. Wel schroefde het Japanse elektronica- en entertainmentconcern zijn winstverwachting op, mede dankzij de goedkopere Japanse yen. Ook kondigde Sony aan zijn divisie voor financiële dienstverlening volgend jaar apart naar de beurs te willen brengen.
Sony verkocht in het afgelopen kwartaal 8,2 miljoen stuks van zijn PlayStation 5. Dat was ongeveer een miljoen stuks minder dan verwacht. Het bedrijf rekent daardoor nu een omzet van 12,3 biljoen yen (zo'n 76 miljard euro) voor het boekjaar, dat loopt tot eind maart. Eerder werd gerekend op 12,4 biljoen yen. De omzet en de bedrijfswinst van het concern lagen in het afgelopen kwartaal in lijn met de verwachtingen van analisten. Voor het hele jaar rekent Sony op een nettowinst van 920 miljard yen (zo'n 5,7 miljard euro), tegen een eerdere voorspelling van 880 miljard yen.
Ondanks de tegenvallende verkopen van de PlayStation 5 kende Sony wel een sterk kwartaal op het gebied van games. Zo werd de game Marvels Spider-Man 2 in de eerste 24 uur 2,5 miljoen keer verkocht. Dat spel werd in oktober exclusief voor de PlayStation 5 uitgebracht. Het was de snelst verkopende game uit de eigen studio's van Sony.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met verliezen geëindigd. Beleggers wachtten verdere ontwikkelingen rond de Iranoorlog af, die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen namen verder toe.
17 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - Deze maand zijn tot nu toe slechts 77 schepen door de Straat van Hormuz gevaren, blijkt uit cijfers van het maritieme databedrijf Lloyd's List. Dat is een forse daling vergeleken met een jaar geleden. Volgens het bedrijf ging het tussen 1 en 11 maart vorig jaar nog om 1229 doortochten.
1 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Installatiebedrijf Feenstra, een van de grootste installateurs in Nederland, waarschuwt consumenten voor nepmonteurs die mensen voor duizenden euro's oplichten. Feenstra meldt op zijn website een "zeer sterke toename" te zien van mensen die denken dat iemand van het bedrijf aan de deur staat. Maar in werkelijkheid betalen zij nepmonteurs honderden tot zelfs duizenden euro's voor werkzaamheden die niet of slecht worden uitgevoerd, aldus het bedrijf.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag iets hoger gesloten. Beleggers bleven zich zorgen maken over de Iranoorlog die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen stegen verder, uit angst over de aanvoer uit het Midden-Oosten.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China waardeert de "positieve signalen" die het nieuwe Nederlandse kabinet heeft afgegeven over de betrekkingen met China en is bereid de communicatie en wederzijds vertrouwen te verdiepen. Dit heeft de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi gezegd, die vrijdag met zijn Nederlandse evenknie Tom Berendsen heeft gebeld.
4 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India reserveert miljarden om nadelige gevolgen voor de economie van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Dat maakte de Indiase minister van Financiën Nirmala Sitharaman vrijdag bekend. India heeft veel last van de fors gestegen olieprijzen, het land importeert bijna 90 procent van zijn jaarlijkse ruwe oliebehoeften.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De flink opgelopen prijzen van olie en gas door de Iranoorlog zetten de chemische industrie in Nederland verder onder druk, stellen brancheorganisaties. Het afgelopen jaar sloten fabrieken al de deuren in de Rotterdamse haven, mede door hoge kosten.
6 uur geleden