Sony verlaagt omzetdoel na tegenvallende verkopen PlayStation
TOKIO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Sony heeft zijn omzetverwachting voor het hele boekjaar verlaagd na tegenvallende verkopen van zijn spelcomputer PlayStation 5. Wel schroefde het Japanse elektronica- en entertainmentconcern zijn winstverwachting op, mede dankzij de goedkopere Japanse yen. Ook kondigde Sony aan zijn divisie voor financiƫle dienstverlening volgend jaar apart naar de beurs te willen brengen.
Sony verkocht in het afgelopen kwartaal 8,2 miljoen stuks van zijn PlayStation 5. Dat was ongeveer een miljoen stuks minder dan verwacht. Het bedrijf rekent daardoor nu een omzet van 12,3 biljoen yen (zo'n 76 miljard euro) voor het boekjaar, dat loopt tot eind maart. Eerder werd gerekend op 12,4 biljoen yen. De omzet en de bedrijfswinst van het concern lagen in het afgelopen kwartaal in lijn met de verwachtingen van analisten. Voor het hele jaar rekent Sony op een nettowinst van 920 miljard yen (zo'n 5,7 miljard euro), tegen een eerdere voorspelling van 880 miljard yen.
Ondanks de tegenvallende verkopen van de PlayStation 5 kende Sony wel een sterk kwartaal op het gebied van games. Zo werd de game Marvels Spider-Man 2 in de eerste 24 uur 2,5 miljoen keer verkocht. Dat spel werd in oktober exclusief voor de PlayStation 5 uitgebracht. Het was de snelst verkopende game uit de eigen studio's van Sony.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het Chinese verkoopplatform Temu heeft op verzoek van Nederlandse uitgeverijen tientallen producten van de website verwijderd met afbeeldingen uit populaire Nederlandse kinderboeken. Singel Uitgeverijen, dat onder meer boeken over Jip en Janneke en Woezel & Pip uitgeeft, heeft zaterdag een bericht hierover van De Grote Vriendelijke Podcast bevestigd.
11 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Anders dan in Nederland verloopt de aanleg van een groot waterstofleidingennetwerk in Duitsland volgens plan. De Duitsers begonnen dit jaar met de bouw van het landelijke netwerk en tot nu toe worden de bouwdeadlines gehaald, meldde de Duitse gasbrancheorganisatie FNB Gas.
14 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Net als in Nederland is rundvlees in de Verenigde Staten duurder dan ooit. Dit komt doordat het aantal runderen dat klaar is voor de slacht in de VS historisch laag is en de aanvoer onder druk staat.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Na de historische prijsstijging van 2024 zijn de cacaoprijzen op de wereldmarkt dit jaar met zo'n 50 procent gekelderd. Dit betekent echter niet dat de prijzen van chocoladerepen en bonbons binnenkort omlaag gaan.
17 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol is "volop bezig" met het nasturen van achtergebleven koffers na een storing in een deel van het bagagesysteem, zegt een woordvoerster van de luchthaven zaterdag. Het duurt nog "enkele dagen" voordat iedereen zijn koffer weer terug heeft. "Er wordt hard gewerkt om onze passagiers zo snel mogelijk hun bagage na te leveren", laat ook een woordvoerster van KLM weten.
18 uur geledenROCKY MOUNT (ANP/RTR) - De Amerikaanse economie heeft volgens president Donald Trump de weg omhoog gevonden, nu de inflatie afneemt en de prijsdruk op belangrijke goederen afzwakt.
20 uur geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing heeft de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gevraagd zijn 777-vrachtvliegtuig tijdelijk vrij te stellen van een uitstootregel die eind 2027 ingaat. Daarbij verwijst Boeing naar een wereldwijd tekort aan dit soort brede vrachttoestellen.
1 dag geleden