Sony verkoopt meer dan 50 miljoen exemplaren PlayStation 5
TOKIO (ANP/AFP) - De verkoop van Sony's PlayStation 5 heeft de grens van 50 miljoen exemplaren overschreden. Dat heeft het Japanse elektronicaconcern donderdag bekendgemaakt.
De PS5 werd in november 2020 gelanceerd, toen de wereld in de greep was van de coronapandemie. De verkoop had aanvankelijk te lijden onder wijdverbreide problemen met leveranciers en een wereldwijd chiptekort.
Sony hoopt de verkoop voor de naderende feestdagen nog verder op te schroeven, aldus topman Jim Ryan. Volgens hem kan het concern voor het eerst tijdens de kerstperiode aan de vraag voldoen. "Iedereen die er een wil kopen, kan er een krijgen".
Activision Blizzard
Sinds de lancering van de eerste PlayStation in 1994 is Sony tot een van de marktleiders uitgegroeid in de gaming-industrie, waarvan de omvang dit jaar op ruim 53 miljard dollar wordt geschat. De PS2 blijft Sony's bestverkochte spelcomputer met meer dan 155 miljoen verkochte exemplaren, terwijl de PS4 volgens het bedrijf de 117 miljoen inmiddels heeft overschreden. Sony deed dit jaar vooral goede zaken met de verkoop van Marvel's Spider-Man 2, een game die werd ontwikkeld door dochterbedrijf Insomniac Games.
Sony ondervindt sinds 2001 veel concurrentie van de Xbox van Microsoft. Hoewel de PS5 beter verkoopt dan de nieuwste Xbox, heeft Microsoft zijn positie de afgelopen jaren versterkt door de overname van diverse grote ontwikkelaars, waaronder Activision Blizzard, de maker van de uiterst populaire Call of Duty-games.
Meer uit Financieel
DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.
13 uur geledenNICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiƫn op Cyprus.
16 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.
1 dag geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.
1 dag geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.
1 dag geledenNICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.
1 dag geleden