Sony verhoogt prijs van PlayStation 5 door inflatie
TOKIO (ANP/AFP) - De PlayStation 5 wordt een stukje duurder. Sony verhoogt de prijs in grote delen van de wereld, waaronder in Nederland. Gamers die een nieuwe PlayStation willen aanschaffen zijn nu 50 euro meer kwijt. De variant zonder diskdrive kost nu 450 euro, terwijl de variant met diskdrive nu 550 euro kost.
Sony wijst naar de hoge inflatiecijfers wereldwijd als reden voor de prijsverhoging en spreekt van een "moeilijk besluit". De prijsverhoging geldt voor vrijwel de gehele wereldmarkt. Alleen in de Verenigde Staten blijven de playstations even duur. Sony heeft geen verdere toelichting gegeven waarom de VS wordt ontzien.
De PS5 is al moeilijk te krijgen voor gamers. Al sinds de console uitkwam in november 2020 kan Sony moeilijk aan de vraag voldoen. De prijsverhoging zal voor veel gamers nog een extra horde zijn om tot aanschaf over te gaan.
Concurrent Nintendo liet eerder al weten geen prijsverhogingen te overwegen op dit moment. Of de Xbox van Microsoft duurder wordt, is vooralsnog niet bekend.
Meer uit Financieel
MOUNTAIN VIEW (ANP) - Alphabet, het moederbedrijf van Google, gaat naar verwachting ongeveer 20 miljard dollar ophalen met de uitgifte van obligaties. De belangstelling van beleggers was zo groot dat er voor meer dan 100 miljard dollar werd ingeschreven, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. Zo'n enorme belangstelling voor een bedrijfslening komt zelden voor.
23 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - De spoorstaking die vakbonden voor drie dagen in Spanje hadden afgekondigd, is na één dag voorbij. De regering en bonden hebben een akkoord bereikt over aanvullende veiligheids- en onderhoudsmaatregelen op het spoorwegennet.
42 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - De president van de Franse centrale bank François Villeroy de Galhau treedt in juni af, ruim een jaar voor het aflopen van zijn termijn. Hij staat sinds 2015 aan het roer.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Poolse postkluisjesbedrijf InPost stond maandag in de schijnwerpers op het Damrak na een overnamebod van een consortium onder leiding van investeerder Advent en pakketvervoerder FedEx. Met die deal is een bedrag gemoeid van 7,8 miljard euro. InPost, een AEX-fonds, eindigde 13,5 procent hoger.
2 uur geledenZAANDAM (ANP) - Winkels hebben vooralsnog geen last van een tekort aan baby- en kindervoeding in de schappen. Het Franse voedingsmiddelenconcern Danone riep vrijdag een aantal partijen in Nederland terug. Het ging om producten van Nutrilon, bekend van poeders om babymelk mee te maken.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol waarschuwt voor lange wachtrijen en drukte rond de uitgang van de bagageclaimhal vanwege de actie van douaniers dinsdag op de luchthaven. Douaniers houden tussen 12.00 uur en 13.30 uur extra controles onder binnenkomende passagiers nadat ze hun ruimbagage hebben opgehaald.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag licht lager begonnen aan de nieuwe week. Beleggers deden het rustig aan na het stevige herstel op vrijdag, waarbij de Dow-Jonesindex een nieuw recordniveau wist te bereiken. Ook wordt uitgekeken naar het Amerikaanse banenrapport. De publicatie daarvan werd vorige week uitgesteld door de kortstondige sluiting van de Amerikaanse overheid. Het rapport komt nu woensdag. Aan het einde van de week komen ook nieuwe inflatiegegevens naar buiten. Beide cijfers spelen een belangrijk rol bij het rentebesluit van de Federal Reserve.
4 uur geleden