Sony verhoogt prijs van PlayStation 5 door inflatie
TOKIO (ANP/AFP) - De PlayStation 5 wordt een stukje duurder. Sony verhoogt de prijs in grote delen van de wereld, waaronder in Nederland. Gamers die een nieuwe PlayStation willen aanschaffen zijn nu 50 euro meer kwijt. De variant zonder diskdrive kost nu 450 euro, terwijl de variant met diskdrive nu 550 euro kost.
Sony wijst naar de hoge inflatiecijfers wereldwijd als reden voor de prijsverhoging en spreekt van een "moeilijk besluit". De prijsverhoging geldt voor vrijwel de gehele wereldmarkt. Alleen in de Verenigde Staten blijven de playstations even duur. Sony heeft geen verdere toelichting gegeven waarom de VS wordt ontzien.
De PS5 is al moeilijk te krijgen voor gamers. Al sinds de console uitkwam in november 2020 kan Sony moeilijk aan de vraag voldoen. De prijsverhoging zal voor veel gamers nog een extra horde zijn om tot aanschaf over te gaan.
Concurrent Nintendo liet eerder al weten geen prijsverhogingen te overwegen op dit moment. Of de Xbox van Microsoft duurder wordt, is vooralsnog niet bekend.
Meer uit Financieel
STRAATSBURG (ANP) - Een deel van de Nederlandse Europese parlementariërs is tevreden over uitstel van stemming over het Mercosur-verdrag, een ander deel vindt het juist een gemiste kans. In een nauwe stemming van 334 voor- en 324 tegenstanders stemde het EU-parlement er woensdag voor de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen voor te leggen aan het EU-hof. Daarmee is de stemming in het parlement over de deal met anderhalf tot mogelijk twee jaar uitgesteld.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Greenpeace toont zich opgelucht nu het Europees Parlement heeft besloten de zogeheten Mercosur-handelsdeal ter beoordeling voor te leggen aan het Europees Hof. Volgens de klimaatorganisatie moeten de Europese Commissie en de nationale regeringen de bezwaren serieus nemen.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft een wetsvoorstel gepresenteerd dat telecombedrijven in de EU makkelijker en langduriger toegang moet geven tot glasvezel- en mobiele netwerken. Daarmee wil Brussel investeringen in sneller en betrouwbaarder internet stimuleren, de regels voor telecomaanbieders eenvoudiger maken en ze beter op elkaar afstemmen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie betreurt het besluit van het Europees Parlement om de vrijhandelsovereenkomst met de Mercosur-landen voor te leggen aan het Europees Hof van Justitie. Dat zei een commissiewoordvoerder woensdag.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een meerderheid van het Europees Parlement heeft ervoor gestemd de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen naar het Europees Hof te sturen voor beoordeling. Zij vinden dat het proces rondom de handelsdeal niet democratisch is verlopen, omdat de Europese Commissie al een voorlopig akkoord heeft gesloten zonder instemming van het parlement en nationale parlementen.
2 uur geledenDAVOS (ANP/RTR) - De Spaanse bank BBVA ziet grote mogelijkheden in Venezuela nu de Verenigde Staten de controle hebben genomen over de Venezolaanse olie-industrie. Dat zei BBVA-voorzitter Carlos Torres van de tweede bank van Spanje op het World Economic Forum. BBVA is de enige buitenlandse bank met een grote aanwezigheid in Venezuela.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De staalproductie in Duitsland is vorig jaar gedaald naar het laagste niveau sinds 2009, tijdens de financiële crisis. De productie werd vooral gedrukt door een zwakkere vraag en concurrentie van geïmporteerd staal in Europa. Dat meldt de Duitse staalassociatie in haar jaarverslag, dat is ingezien door persbureau dpa. Duitsland is de grootste staalproducent van Europa, met staalbedrijven als Thyssenkrupp en Salzgitter.
3 uur geleden