Sony verhoogt prijs van PlayStation 5 door inflatie
TOKIO (ANP/AFP) - De PlayStation 5 wordt een stukje duurder. Sony verhoogt de prijs in grote delen van de wereld, waaronder in Nederland. Gamers die een nieuwe PlayStation willen aanschaffen zijn nu 50 euro meer kwijt. De variant zonder diskdrive kost nu 450 euro, terwijl de variant met diskdrive nu 550 euro kost.
Sony wijst naar de hoge inflatiecijfers wereldwijd als reden voor de prijsverhoging en spreekt van een "moeilijk besluit". De prijsverhoging geldt voor vrijwel de gehele wereldmarkt. Alleen in de Verenigde Staten blijven de playstations even duur. Sony heeft geen verdere toelichting gegeven waarom de VS wordt ontzien.
De PS5 is al moeilijk te krijgen voor gamers. Al sinds de console uitkwam in november 2020 kan Sony moeilijk aan de vraag voldoen. De prijsverhoging zal voor veel gamers nog een extra horde zijn om tot aanschaf over te gaan.
Concurrent Nintendo liet eerder al weten geen prijsverhogingen te overwegen op dit moment. Of de Xbox van Microsoft duurder wordt, is vooralsnog niet bekend.
Meer uit Financieel
DEN BOSCH (ANP) - Steeds meer huishoudens willen overstappen naar een nieuwe energieleverancier. Dat komt naar voren uit de Nationale Benchmark Energieleveranciers van onderzoeksbureau Multiscope. Volgens de onderzoekers betreft het 1,7 miljoen huishoudens.
38 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is woensdag onderuitgegaan op de beurs in New York. Beleggers schrokken ervan dat de grote Amerikaanse ticketverkoper door een federale jury schuldig is bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Mogelijk wordt het bedrijf hierdoor later gedwongen Ticketmaster af te stoten.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is door een federale jury in de Verenigde Staten schuldig bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Dat is een flinke klap voor de grote Amerikaanse ticketverkoper, die zelfs zou kunnen leiden tot het opbreken van het concern en een gedwongen afsplitsing van Ticketmaster.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er is een nationaal akkoord nodig om de toekomstige welvaart van Nederland op orde te krijgen. Daarvoor pleitte oud-topman van chipmachinemaker ASML Peter Wennink woensdagavond tijdens de EW Economie-lezing in het Amsterdamse DeLaMar Theater.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse regering gaat het opschorten van sancties op Iraanse en Russische olie niet verlengen. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiƫn Scott Bessent woensdag. Eerder stond de VS de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen tijdelijk toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht van zeker twaalf landen nieuwe kredietaanvragen om de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Waarschijnlijk gaat het vooral om landen in Afrika ten zuiden van de Sahara, heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva woensdag gezegd.
7 uur geledenKEULEN (ANP/AFP) - Autoriteiten in Duitsland en Nederland hebben woensdag een reeks huiszoekingen gedaan in een groot onderzoek naar dividendstrippen. Ook zijn invallen gedaan bij belastingadviesbureaus, heeft het Openbaar Ministerie in Keulen laten weten. Later werd dit ook bevestigd door het Openbaar Ministerie in Nederland.
8 uur geleden