Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sony verhoogt prijs PlayStation 5 om 'uitdagende economie'

Sony verhoogt prijs PlayStation 5 om 'uitdagende economie'

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Sony verhoogt de prijs van zijn PlayStation 5-console flink in Europa, het Verenigd Koninkrijk, Australië en Nieuw-Zeeland. Volgens het Japanse elektronicaconcern moet de ingreep worden bezien "tegen de achtergrond van een uitdagende economische situatie, waaronder hoge inflatie en schommelende wisselkoersen", schrijft de onderneming in zijn PlayStation-blog.

De zogeheten PS5 Digital Edition gaat hierdoor 499,99 euro kosten. De prijs waarvoor de console de laatste tijd werd aangeboden varieert. Volgens financieel persbureau Bloomberg zijn de prijzen rond de 25 procent opgeschroefd.

De PlayStation 5 is nu meer dan vier jaar oud. Sony heeft zijn assortiment al uitgebreid met een duurdere, verbeterde PS5 Pro-editie. Het Japanse bedrijf verandert de prijs van dat model niet. De PS5 disc drive wordt volgens de aankondiging daarnaast enkele tientjes goedkoper.

Nintendo Switch 2

Door de handelsoorlog van president Donald Trump ontkomen ook de Verenigde Staten waarschijnlijk niet aan een prijsverhoging voor de PlayStation 5, al laat Sony hierover nog niets los. Amerikaanse consumenten bereiden zich inmiddels voor op prijsstijgingen voor een breed scala aan consumentengoederen.

Analisten van Bloomberg Intelligence voorspelden vorige week al een prijsverhoging van 30 procent voor spelconsoles in de VS als basisscenario, met de verwachting dat zo'n stap een wereldwijde prijsherziening zou vereisen. De kenners gingen ervan uit dat ook de Nintendo Switch 2, die binnenkort verschijnt, duurder zal worden dan de prijs waarmee afgelopen week nog werd geadverteerd.

Meer uit Financieel

CPB en DNB: importheffingen remmen Nederlandse economie

DEN HAAG (ANP) - De importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump op 2 april heeft aangekondigd, remmen naar verwachting de economische groei van Nederland. Dat meldt het Centraal Planbureau (CPB) op basis van een studie naar de effecten van de handelstarieven. De Nederlandsche Bank (DNB) bracht gelijktijdig een eigen onderzoek naar buiten met min of meer dezelfde conclusies.

2 uur geleden
Moeder Facebook voert resultaten verder op ondanks handelsoorlog

MENLO PARK (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms heeft zijn omzet en winst in het eerste kwartaal opnieuw flink opgevoerd. Dit lijkt een signaal dat de advertentietak van het socialemediaconcern vooralsnog goed standhoudt ondanks de handelsoorlog van de Amerikaanse president Donald Trump.

3 uur geleden
Wall Street put hoop uit bericht over toenadering VS en China

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street trokken zich woensdag op aan een bericht dat de Verenigde Staten proactief contact hebben gezocht met China om te onderhandelen over tariefkwesties. Dat zorgde voor hoop op onderhandelingen en daarmee ook op een de-escalatie van de handelsstrijd tussen de twee grootmachten. Daarmee werden eerdere zorgen van beleggers over de Amerikaanse economie deels weggenomen.

3 uur geleden
Amerikaanse regering wil dat handelshof tarievenzaak seponeert

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering heeft het handelshof in New York gevraagd een rechtszaak van kleine bedrijven tegen alle heffingen van Donald Trump af te wijzen. De regering stelt dat het US Court of International Trade niet de bevoegdheid heeft om de noodtoestand die de president heeft afgekondigd voor het rechtvaardigen van de heffingen, te beoordelen.

4 uur geleden
Britten onderzoeken omkoping rond Microsoft-datacenter Nederland

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse autoriteiten zijn een onderzoek gestart naar mogelijke omkoping rond de bouw van een datacenter in Nederland voor technologiegigant Microsoft. De overheidsinstantie voor ernstige fraude, het Serious Fraud Office (SFO), heeft vijf panden doorzocht en drie arrestaties verricht.

5 uur geleden
Belgische vakbonden schorten spoorstakingen op

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische spoorvakbonden schorten hun stakingsplannen op en gaan onderhandelen met de federale overheid. Sinds begin dit jaar legden ze 23 keer het werk neer uit protest tegen onder meer de pensioenplannen van de regering-De Wever. Die acties zorgden ook voor overlast voor Nederlandse reizigers, bijvoorbeeld doordat tussen Nederland en België minder internationale treinen reden.

5 uur geleden
Airbus houdt vast aan prognoses, impact handelsstrijd onduidelijk

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Airbus houdt voorlopig vast aan zijn prognoses voor het hele jaar, ondanks onzekerheid over Amerikaanse importheffingen die wereldwijd toeleveringsketens verstoren. Dat betekent dat de Europese vliegtuigbouwer nog steeds verwacht ongeveer 820 toestellen af te leveren, tegen 766 in heel vorig jaar.

7 uur geleden