Sony verhoogt adviesprijs PlayStation 5 in VS met 50 dollar
TOKIO (ANP) - Sony verhoogt de prijs van zijn PlayStation 5 in de Verenigde Staten vanaf donderdag met 50 dollar. Het Japanse bedrijf is naar eigen zeggen tot dat besluit gekomen vanwege de "uitdagende economische omgeving". Zo heeft Sony te maken met de impact van de Amerikaanse importheffingen.
Door de prijsstijging wordt de adviesprijs van een standaard PlayStation 5 in de VS nu 549,99 dollar. De adviesprijs van de digitale editie, waarop alleen digitale games gespeeld kunnen worden en geen fysieke games, stijgt tot 499,99 dollar. De PlayStation 5 Pro krijgt een prijskaartje van 749,99 dollar.
Sony meldt verder dat de adviesprijzen voor de PlayStation 5-accessoires onveranderd blijven. Ook is het bedrijf niet van plan de prijzen in andere markten te verhogen.
Sony schatte de impact van de Amerikaanse importheffingen begin deze maand op ongeveer 70 miljard yen, omgerekend zo'n 408 miljoen euro. Dat was minder dan de 100 miljard yen waar het bedrijf in mei nog van uitging.
Meer uit Financieel
HANNOVER (ANP/DPA) - Twee TUI-vluchten uit de Verenigde Arabische Emiraten met gestrande toeristen aan boord zijn zaterdagavond geland op de luchthaven van Hannover. In totaal zaten 250 reizigers aan boord van de twee vliegtuigen. Onder hen waren mensen uit Nederland, Zweden, Frankrijk, Polen en het Verenigd Koninkrijk. Hoeveel Nederlanders aan boord waren, is nog niet bekend.
9 minuten geledenKOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.
16 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
21 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
22 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
23 uur geleden