Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sony verhoogt adviesprijs PlayStation 5 in VS met 50 dollar

Sony verhoogt adviesprijs PlayStation 5 in VS met 50 dollar

TOKIO (ANP) - Sony verhoogt de prijs van zijn PlayStation 5 in de Verenigde Staten vanaf donderdag met 50 dollar. Het Japanse bedrijf is naar eigen zeggen tot dat besluit gekomen vanwege de "uitdagende economische omgeving". Zo heeft Sony te maken met de impact van de Amerikaanse importheffingen.

Door de prijsstijging wordt de adviesprijs van een standaard PlayStation 5 in de VS nu 549,99 dollar. De adviesprijs van de digitale editie, waarop alleen digitale games gespeeld kunnen worden en geen fysieke games, stijgt tot 499,99 dollar. De PlayStation 5 Pro krijgt een prijskaartje van 749,99 dollar.

Sony meldt verder dat de adviesprijzen voor de PlayStation 5-accessoires onveranderd blijven. Ook is het bedrijf niet van plan de prijzen in andere markten te verhogen.

Sony schatte de impact van de Amerikaanse importheffingen begin deze maand op ongeveer 70 miljard yen, omgerekend zo'n 408 miljoen euro. Dat was minder dan de 100 miljard yen waar het bedrijf in mei nog van uitging.

Meer uit Financieel

Micron schiet omhoog op Wall Street na goed ontvangen resultaten

NEW YORK (ANP) - Micron Technology hoorde donderdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De chipfabrikant heeft het afgelopen kwartaal een vijftien keer zo hoge winst geboekt als een jaar eerder. Vanwege de grote investeringen van techbedrijven in de bouw van datacenters voor kunstmatige intelligentie is de vraag naar de geavanceerde geheugenchips van het Amerikaanse bedrijf hard gestegen.

14 minuten geleden
Tata Steel vindt opvolger voor Donald Pols

IJMUIDEN (ANP) - Herman van der Meyden wordt de nieuwe directeur communicatie en publieke zaken bij Tata Steel. Dat bevestigt het bedrijf na berichtgeving van NRC. Van der Meyden volgt Donald Pols op. De oud-directeur van Milieudefensie werd na een dag ontslagen, vanwege zijn verleden als leider van een extreemrechtse studentengroep in Zuid-Afrika.

1 uur geleden
Eneco-baas: huishoudens moeten wennen aan grillige energieprijzen

ROTTERDAM (ANP) - Huishoudens zullen voorlopig moeten wennen aan sterke fluctuaties in de energieprijzen, zoals dat de afgelopen tijd het geval was. Dat zegt Martijn Hagens, de nieuwe topman van energieleverancier Eneco, in een toelichting op de jaarcijfers. Vooral mensen met dynamische energiecontracten voelen de prijsschommelingen.

1 uur geleden
Ryanair past beleid zitplaatsen ouders met kind met tegenzin aan

DUBLIN (ANP) - Ryanair gaat zijn beleid voor gezinsplaatsen iets aanpassen, maar doet dat wel met tegenzin. De Britse mededingingsautoriteit (CMA) onderzoekt de Ierse luchtvaartmaatschappij over de verplichte kosten die ouders moeten betalen om bij hun kinderen te zitten. Volgens de luchtvaartmaatschappij is er niets mis met het huidige beleid.

2 uur geleden
CPB: Wereldhandel neemt toe ondanks onrust in het Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - De wereldhandel is in april met 0,7 procent toegenomen. Dat blijkt uit de wereldhandelsmonitor van het Centraal Planbureau (CPB). In maart was de wereldhandel nog afgenomen, maar in april is het effect van de onrust in het Midden-Oosten beperkt.

3 uur geleden
Beleggers: nieuw debacle bij Philips niet uit te sluiten

AMSTERDAM (ANP) - Een nieuw debacle bij Philips zoals de apneu-affaire is niet uit te sluiten. Dat zeggen advocaten van beleggers die een diepgaand onderzoek willen naar het medisch-technologische concern. Ze beschuldigen het bedrijf ervan de markt te laat te hebben ingelicht over een probleem met afbrokkelend schuim dat in 2021 leidde tot de terugroepactie van miljoenen beademingsapparaten voor apneu-patiënten, met grote verliezen en een gedaalde beurskoers als gevolg.

3 uur geleden
FNV kondigt opnieuw stakingen bij drogisterijen aan

UTRECHT (ANP) - Medewerkers van drogisterijen Etos, Kruidvat en Holland & Barrett gaan aankomende zaterdag opnieuw staken, kondigt vakbond FNV aan. De medewerkers van de ketens verkopen die dag volgens de vakbond geen zonnebrandcrème en andere essentiële artikelen, terwijl er hoge temperaturen verwacht worden.

3 uur geleden