Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sony staakt PlayStation-verkopen in Rusland

Sony staakt PlayStation-verkopen in Rusland

TOKIO (ANP) - Techconcern Sony is gestopt met de verkopen van PlayStation-spelcomputers en -software in Rusland. Daarmee is de Japanse onderneming de volgende in een rij van grote merken die zich uit Rusland terugtrekt vanwege de oorlog in Oekraïne. Volgens deskundigen is de PlayStation de populairste spelcomputer in het land.

Een vertegenwoordiger van Sony's videogame-afdeling zei woensdag in een verklaring tegen zakenzender CNBC dat het bedrijf alle software- en hardwaretransporten in het land heeft opgeschort. Ook de lancering van de nieuwe racegame Gran Turismo 7 is opgeschort. De PlayStation Store zal ook niet langer beschikbaar zijn in Rusland. "Sony Interactive Entertainment (SIE) sluit zich aan bij de wereldwijde gemeenschap in de oproep voor vrede in Oekraïne", aldus het bedrijf.

Sony heeft verder 2 miljoen dollar gedoneerd voor humanitaire hulp aan VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR en non-profitorganisatie Save the Children om de slachtoffers van de tragedie te ondersteunen.

Een hele reeks merken van McDonald's tot Coca-Cola, hebben hun activiteiten in Rusland stopgezet wegens de verontwaardiging over de invasie van Oekraïne. Eerder zeiden ook gamemakers als Electronic Arts en CD Projekt de verkopen van games en content in Rusland en Belarus te blokkeren. Ook Sony-concurrent Microsoft, maker van de Xbox-consoles keerde Rusland eerder al de rug toe. Ook Fortnite-maker Epic heeft de handel met Rusland opgeschort.

Meer uit Financieel

Saudische olie-export op hoogste niveau in ruim drie jaar

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De inkomsten van Saudi-Arabië uit olie-export zijn in de eerste maand van de oorlog in het Midden-Oosten gestegen naar het hoogste niveau in meer dan drie jaar. De totale waarde hiervan bedroeg in maart 24,7 miljard dollar, 37 procent meer dan in dezelfde maand vorig jaar.

12 minuten geleden
Gasunie en Duitse netbeheerders werken aan waterstofverbinding

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse Gasunie en de Duitse netbeheerders Open Grid Europe en Thyssengas gaan samen een waterstofverbinding tussen Nederland en Duitsland ontwikkelen. De waterstofnetwerken van beide landen worden met elkaar verbonden. Dat willen ze rond 2031 realiseren, staat in een overeenkomst die ze hebben getekend.

19 minuten geleden
Bedrijvigheid in eurozone krimpt door oorlog in Midden-Oosten

LONDEN (ANP/RTR) - De economische activiteit in de eurozone is in mei verder gekrompen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens marktonderzoeker S&P Global wordt vooral de dienstensector, de belangrijkste motor van de economie van het eurogebied, hard getroffen door de stijging van de kosten van het levensonderhoud door de oorlog.

32 minuten geleden
FNV: meer transparantie essentieel tegen loonongelijkheid

DEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV vindt dat met het wetsvoorstel dat meer inzicht in loonverschillen regelt een "belangrijke stap" is gezet in "de strijd tegen de loonkloof tussen mannen en vrouwen". Volgens de vakbond is meer transparantie essentieel om loonongelijkheid te bestrijden.

44 minuten geleden
'Zonalert' geeft Zeeuwen advies over stroomgebruik bij pieken

MIDDELBURG (ANP) - Het Zeeuwse energiebedrijf Delta en netbeheerder Stedin hopen het stroomnet op piekmomenten te ontlasten met een 'zonalert' voor klanten. De nieuwe dienst geeft iedere vrijdag aan wanneer zonnepanelen in het weekend de meeste stroom opwekken, zodat klanten hun stroomverbruik zoveel mogelijk op die uren kunnen concentreren, maakten de bedrijven bekend.

1 uur geleden
Loonkloof moet inzichtelijk worden voor collega's

DEN HAAG (ANP) - Werkgevers moeten vanaf 2027 mogelijk maken dat werknemers van een bedrijf kunnen zien wat hun collega's verdienen. Dat staat in een wetsvoorstel van minister Hans Vijlbrief van Sociale Zaken (D66). Met het wetsvoorstel geeft Nederland invulling aan een Europese richtlijn die landen verplicht om inzicht te geven in de salarisverschillen tussen mannen en vrouwen.

2 uur geleden
Pensioenfonds ABP wil 2000 starters- en studentenwoningen bouwen

AMSTERDAM (ANP) - Pensioenfonds ABP en vastgoedinvesteerder Rockfield Real Estate willen de komende jaren meer dan 2000 betaalbare en duurzame woningen voor studenten en starters in Nederland ontwikkelen. Ze stellen daarvoor 350 miljoen euro aan startkapitaal beschikbaar.

2 uur geleden