Sony rekent op nog meer winst door sensoren
TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Elektronicaconcern Sony denkt in zijn lopende gebroken boekjaar meer winst te gaan halen. Het bedrijf zag een sterke vraag naar beeldsensoren voor de camera's in mobiele telefoons. Het is al de tweede keer dit boekjaar, dat eind maart eindigt, dat het Japanse bedrijf zijn winstverwachting naar boven bijstelt.
De beeldsensordivisie spint garen bij de trend voor meer camera's per mobiele telefoon. Hoewel het aantal verkochte mobiele telefoons vrijwel gelijk blijft, kan Sony daardoor toch groeien. Daarentegen heeft de PlayStation-divisie het moeilijk nu de vraag naar die spelcomputer terugloopt in afwachting van de PlayStation 5 die eind dit jaar verschijnt.
Sony rekent nu op een operationele winst van 880 miljard yen, omgerekend ongeveer 7,3 miljard euro. In oktober verwachtte Sony nog dat die winst op 840 miljard yen zou uitkomen. Het Japanse bedrijf wil een dividend uitkeren van 45 yen per aandeel, tegen 35 yen per aandeel eind vorig jaar.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is ook na haar telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump optimistisch over de handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten. Trump dreigde na het gesprek met hogere importheffingen als de Europeanen de deal niet voor 4 juli doorvoeren, maar Von der Leyen heeft er vertrouwen in dat dat gaat lukken.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Shake Shack ging donderdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De hamburgerketen heeft in het eerste kwartaal een omzet behaald die tegenviel bij de verwachtingen van kenners. De Amerikaanse fastfoodketen heeft onder meer last van stijgende kosten voor rundvlees en slecht weer.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Europese Unie tot 4 juli de tijd om de handelsdeal met de Verenigde Staten in te voeren. Hij dreigt anders de importheffingen voor het landenblok te verhogen, stelt de president in een bericht op zijn socialemediaplatform Truth Social.
7 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Frankrijk heeft zijn onderzoek naar Elon Musk en diens socialemediaplatform X opgevoerd, nadat de miljardair niet kwam opdagen voor een vrijwillig verhoor waarvoor hij was opgeroepen. Dat meldden Franse aanklagers donderdag.
8 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Harrods heeft tientallen mensen een vergoeding gegeven na seksueel misbruik door de inmiddels overleden eigenaar Mohamed Al Fayed. Meer dan 75 slachtoffers hebben een "volledige compensatie" gekregen na het indienen van een claim bij het beroemde Londense warenhuis.
9 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).
9 uur geledenKEULEN (ANP/AFP) - Het Duitse AI-vertaalbedrijf DeepL schrapt ongeveer een kwart van de banen. Topman en oprichter Jarek Kutylowski meldt donderdag op LinkedIn dat zo'n 250 werkplekken bij DeepL verdwijnen vanwege de opmars van kunstmatige intelligentie.
10 uur geleden