Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sony rekent op nog meer winst door sensoren

Sony rekent op nog meer winst door sensoren

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Elektronicaconcern Sony denkt in zijn lopende gebroken boekjaar meer winst te gaan halen. Het bedrijf zag een sterke vraag naar beeldsensoren voor de camera's in mobiele telefoons. Het is al de tweede keer dit boekjaar, dat eind maart eindigt, dat het Japanse bedrijf zijn winstverwachting naar boven bijstelt.

De beeldsensordivisie spint garen bij de trend voor meer camera's per mobiele telefoon. Hoewel het aantal verkochte mobiele telefoons vrijwel gelijk blijft, kan Sony daardoor toch groeien. Daarentegen heeft de PlayStation-divisie het moeilijk nu de vraag naar die spelcomputer terugloopt in afwachting van de PlayStation 5 die eind dit jaar verschijnt.

Sony rekent nu op een operationele winst van 880 miljard yen, omgerekend ongeveer 7,3 miljard euro. In oktober verwachtte Sony nog dat die winst op 840 miljard yen zou uitkomen. Het Japanse bedrijf wil een dividend uitkeren van 45 yen per aandeel, tegen 35 yen per aandeel eind vorig jaar.

Meer uit Financieel

Beurs Amsterdam sluit hoger in aanloop naar cijfers Nvidia

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met winst gesloten. Beleggers wereldwijd zijn in afwachting van de kwartaalresultaten van chipontwikkelaar Nvidia, die worden gezien als barometer voor de groei van de AI-sector. Eerder maakten zorgen over mogelijk te hoge waarderingen voor techbedrijven en forse investeringen in datacenters beleggers nerveus.

27 minuten geleden
Duitsland blij met Nexperia-stap Nederland, tekort niet opgelost

BERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland beschouwt het als een "heel goed teken" dat Nederland zijn beperkingen voor de Nijmeegse chipmaker Nexperia heeft opgeschort. De chips van Nexperia zijn cruciaal voor de Duitse auto-industrie, maar sinds er een rel is ontstaan tussen Nederland en China zijn de leveringen verstoord. Daar is nu sprake van chiptekorten.

2 uur geleden
Tweede Kamer wil Karremans spreken over Nexperia

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil snel een debat met demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken, VVD) over de ontwikkelingen rond chipmaker Nexperia. Zijn rol in deze kwestie roept "ontzettend veel vragen op", vindt Volt-voorman Laurens Dassen. Zijn verzoek om een debat kreeg steun van een Kamermeerderheid.

2 uur geleden
AI-chipconcern Nvidia stijgt in aanloop naar publicatie cijfers

NEW YORK (ANP) - Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van chips voor toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI), stond woensdag bij opening van de beurshandel in New York bij de stijgers met een plus van 1,6 procent. Nvidia komt na het slot van de handel op Wall Street met kwartaalcijfers. Op de financiƫle markten waren de afgelopen tijd zorgen over bubbelvorming bij de enorme investeringen door grote techbedrijven in AI en de hoge waarderingen van techbedrijven als Nvidia.

2 uur geleden
China noemt opschorten ingreep bij Nexperia 'goede eerste stap'

BEIJING (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - China beschouwt het opschorten van de noodingreep bij Nexperia door het Nederlandse kabinet als "eerste stap in de goede richting". Tegelijkertijd heeft het ministerie van Handel in Beijing moeite met een gerechtelijke uitspraak waarmee de Chinese topman en moederbedrijf Wingtech op afstand zijn gezet bij de Nijmeegse chipfabrikant.

2 uur geleden
Nexperia: voor herstel levering is medewerking Chinese tak nodig

NIJMEGEN (ANP) - Voor een volledig herstel van de leveringsketen van chipmaker Nexperia is meer nodig dan de stap die demissionair minister van Economische Zaken Vincent Karremans (VVD) woensdag heeft gezet. Daarvoor waarschuwt het Nijmeegse bedrijf in een verklaring.

3 uur geleden
Axios: Larry Summers weg bij OpenAI wegens banden met Epstein

WASHINGTON (ANP) - Voormalig minister van Financiƫn en oud-president van Harvard Larry Summers is ook opgestapt uit het bestuur van OpenAI vanwege zijn contact met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dit meldt nieuwssite Axios.

3 uur geleden