Sony rekent op meer inkomsten uit films en muziek
TOKIO (ANP/AFP/RTR) - Sony verwacht dit boekjaar meer te kunnen verdienen aan films, muziek en elektronica. Dat komt onder meer door de aankoop van de digitale filmbibliotheek Crunchyroll, die veel animefilms bevat. Sony hoopt dat de filmtak ook meer zal opbrengen dankzij blockbusters die later dit jaar in de bioscoop moeten verschijnen, zoals Ghostbusters: Afterlife en Spider-Man: No Way Home.
Ook de licenties die het bedrijf heeft voor animefilms en animeproducten zullen de inkomsten vooruit helpen. Anime is de Japanse term voor een specifieke tekenstijl van animatiefilms uit zowel binnen- als buitenland, zoals Spirited Away van de Japanse filmstudio Studio Ghibli. Verder krijgen de inkomsten uit muziek een zetje door de streamingdiensten van Sony.
Sony rekent dit boekjaar op een winst van 730 miljard yen (5,5 miljard euro). Eerder schatte het bedrijf het resultaat nog op ruim 700 miljard yen (5,4 miljard euro). Het eerste halfjaar deed met name de elektronicatak van Sony het goed, door de toegenomen vraag naar digitale camera's.
Nettowinst
Het Japanse elektronicabedrijf bleef positief ondanks slechtere resultaten in het tweede kwartaal van het gebroken boekjaar dat loopt tot eind maart. De nettowinst was in die meetperiode met ruim 213 miljard yen (bijna 1,8 miljard euro) meer dan de helft minder dan in dezelfde periode een jaar eerder. Dat kwam vooral door de stagnatie in de verkoop van videogames. Nu economieën meer open gaan, blijven mensen minder thuis om videospelletjes te spelen.
Volgens analisten heeft Sony momenteel last van een logische terugval nadat de resultaten fors verbeterden in het coronajaar. Vorig jaar november kwam bijvoorbeeld de nieuwe spelcomputer PlayStation 5 uit, waardoor het bedrijf meer software en games verkocht. Maar de spelcomputer kende ook hoge productiekosten, die op de winst drukten. Sony heeft van de PlayStation 5 er tot nu 13,4 miljoen verkocht. Volgens het bedrijf ligt het daarmee op koers om het gestelde doel van 14,8 miljoen spelcomputers te verkopen voor het einde van het jaar.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag verder weggezakt. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. De prijzen van olie en gas gingen door de onrust verder omhoog. Philip Lane, hoofdeconoom van de Europese Centrale Bank (ECB), waarschuwde in een interview met zakenkrant Financial Times dat een langdurige oorlog in het Midden-Oosten een forse stijging van de inflatie in de eurozone kan veroorzaken en de economische groei kan afremmen.
6 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Door het conflict in het Midden-Oosten heeft ook Air France besloten voorlopig niet op het gebied te vliegen. De luchtvaartmaatschappij heeft minstens tot en met donderdag 5 maart alle vluchten van en naar Tel Aviv, Beiroet, Dubai en Riyad geschrapt.
33 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs ging dinsdagochtend op de toonaangevende Amsterdamse gasbeurs opnieuw flink omhoog door de onrust in het Midden-Oosten. De prijs steeg met 30 procent tot 58 euro per megawattuur.
35 minuten geledenTOKIO (ANP) - De beurzen in Japan en Zuid-Korea zijn dinsdag hard omlaaggegaan door de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten. De Nikkei in Tokio zakte verder weg en verloor ruim 3 procent na de verliesbeurt een dag eerder. In Seoul, waar beleggers terugkeerden na een lang weekend, kelderde de Kospi meer dan 7 procent.
37 minuten geledenHANNOVER (ANP/DPA) - De topman van TUI rekent erop dat het enkele dagen duurt voordat klanten van het Duitse reisconcern die vastzitten in het Midden-Oosten zijn teruggebracht. Dat zei bestuursvoorzitter Sebastian Ebel in gesprek met nieuwszender n-tv. Het plan is om reizigers met partnermaatschappijen als Emirates, Qatar Airways en Etihad naar Duitsland te halen.
38 minuten geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - Een langdurige oorlog in het Midden-Oosten zou een aanzienlijke stijging van de inflatie in de eurozone kunnen veroorzaken en de economische groei kunnen afremmen. Dat zegt Philip Lane, hoofdeconoom van de Europese Centrale Bank (ECB), in een interview met zakenkrant Financial Times.
1 uur geledenSEATTLE (ANP/RTR) - De schade aan datacenters van Amazon in het Midden-Oosten is het gevolg van droneaanvallen, meldt de clouddivisie van het bedrijf op zijn statuspagina. Twee datacenters in de Verenigde Arabische Emiraten werden "direct geraakt" door drones. In Bahrein zorgde een droneaanval in de buurt van een datacenter voor schade.
1 uur geleden