Sony: recordverkoop videogame 'Spider-Man 2'
TOKIO (ANP/AFP) - Het Playstation-spel 'Marvel's Spider-Man 2' dat vrijdag verscheen, is in de eerste 24 uur meer dan 2,5 miljoen keer verkocht. Dat is een nieuw record, maakte Sony Interactive Entertainment (SIE) bekend.
Daarmee is het volgens het bedrijf de snelst verkopende PlayStation Studios-game ooit.
"Ik wil de fans bedanken", zegt Eric Lempel, marketingtopman bij SIE. "Met een epische verhaallijn, twee superhelden, een visueel verbluffend New York en nog veel meer, is dit een spel waarin je urenlang kunt verdwalen", vervolgt hij.
Sony stak veel tijd en geld in de ontwikkeling van de nieuwe game. Eerder zorgde een nieuwe Spider-Man-film al voor een groot kassasucces in de bioscopen en een recordomzet voor het bedrijf.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft het belangrijkste rentetarief in de Verenigde Staten onveranderd gelaten. Dat maakte de Amerikaanse centrale bank bekend na zijn tweedaagse rentevergadering. De Fed benadrukte wel dat de inflatie nog altijd te hoog is, waardoor de mogelijkheid blijft bestaan dat de rente nog een keer omhooggaat.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft afgelopen kwartaal minder winst gemaakt door een kwaliteitsprobleem bij zijn toestellen. Ook was er een tekort aan motoren. Daardoor zijn er minder vliegtuigen geleverd. Het in Toulouse gevestigde bedrijf houdt wel vast aan de ambitieuze doelstelling om dit jaar zo'n 870 vliegtuigen te leveren, wat meer zou zijn dan ooit.
1 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het omstreden Nederlandse au-pairbureau Nina.care is dinsdag failliet verklaard. Oprichters en zussen Jasmijn en Lyla Kok laten wel weten door te gaan met de activiteiten via het vorig jaar opgerichte bedrijf Juno.care. "Vanuit deze vennootschap zal het team Europese au pairs blijven koppelen aan gezinnen in Nederland en daarbuiten", staat in een persverklaring.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag lager gesloten. Het flinke koersverlies van betalingsverwerker Adyen trok de hoofdindex omlaag. Adyen eindigde onderaan de AEX met een verlies van ruim 13 procent.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige aandeelhouder van levensverzekeraar Conservatrix stelt De Nederlandsche Bank (DNB) en de Nederlandse staat aansprakelijk voor 53 miljoen euro schade. Volgens de Conservatrix Groep volgt dat uit het eerdere oordeel van de rechter dat DNB bedrog had gepleegd rondom een reddingspoging voor de omgevallen verzekeraar. De oud-eigenaar stuurt nu aan op een schikking, maar is volgens advocaat Winand Westenbroek ook bereid door te procederen als het niet tot een schadeloosstelling komt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aardgasprijs is woensdagmiddag kort boven de 100 euro per megawattuur uitgekomen. Dat was sinds december 2022 niet meer voorgekomen. Gas is duurder geworden doordat de spanningen in het Midden-Oosten voor verstoringen in de toevoer van vloeibaar gemaakt aardgas zorgen, wat tot schaarste op de wereldmarkt leidt.
4 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt sinds woensdag weer op het gebruikelijke niveau boodschappen. Vrijdag werd de levering aan huis en op het werk al hervat na problemen door de cyberaanval, maar toen was nog maar een derde van de normale capaciteit beschikbaar. Het plan was om woensdag weer volledig te bezorgen en dat is gelukt, meldt een woordvoerder.
5 uur geleden